Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, Traktorist

 
LADANiva
Vazists
Topic Author
Posts: 90
Joined: 10 Mar 2014, 23:39

Re: 21213 motors 1.8 tilpums, detonacija

27 Sep 2016, 18:41

man gan jaatzist sobrid vel paraleli interese tavs komentars , Миша , par to virzuli un kapec vinsh ta saspradzis , jo pasam ar ta ir gaidjies un tapec velos uzzinat , virzulis jau pats neatziisies kapec vinsh ta izdomaja darit. :D

vai tad butu liela atskiriba starp "sagrieztu" 2106 weberu un to saucamo nivas karbuzi kas naca sandarta uz 21213 motora ?  ir kadam bijusi pieredze ar siem ko varat pateikt ? mehanisko weberu es jau pa siem gadiem esmu iztestejis visados rezimos un veidos bet par so nakamo modifikaciju nezinu spriest.
ka ar ekonomiju/jaudu , labaka attieciba neka 2106 modelim ? cik skatos bildes liekas vinam pat nak atpluude , vai tas ta varetu buut ?
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: 21213 motors 1.8 tilpums, detonacija

27 Sep 2016, 19:11

Solex ir nedaudz konstruktīvi attīstītāks par ozonu, bet arī ozonu var nokonfigurēt kā vien vajag, cik zinu līdz 140zs, viss atkarīgs no prasmēm.
Jā un solexsam ir atplūde.
Nopirku pievadu komplektu solexsam, ir doma uzlikt, savam žikam tīri salīdzināšanas pēc.

Galvenais ir ne lielāks karburators, bet difuzoru lielums, pārējais atkarīgs no konfigurācijas un regulējuma!
Virzulis bojāts no detonācijas, šķīst plānākās trauslākās vietas.
 
User avatar
Миша
Vazists
Posts: 1412
Joined: 30 Aug 2009, 21:13
Location: Universe

Re: 21213 motors 1.8 tilpums, detonacija

27 Sep 2016, 20:39

Sprauga starp gredzeniem ir parak maza,gredzeniem nav kur sprukt un tie salauž virzuli.

P.S. labi ka ir kautkas nezinams vardā "Detonacija" uz ko var novelt visas vainas :mrgreen:
Power is nothing without quattro
 
LADANiva
Vazists
Topic Author
Posts: 90
Joined: 10 Mar 2014, 23:39

Re: 21213 motors 1.8 tilpums, detonacija

27 Sep 2016, 21:09

pag , sprauga starp gredzeniem , tu doma to dalju kas ir starp gredzena vienu beigu galu un otru kad tas atrodas virzulii ieksh cilindra pie darba temperaturas?
bet ka tad vina var but par mazu ja piem man bija bloks pietam uz B cilindra diametru kura bija A izmera standarta nivas virzulis ar standarta nivas gredzeniem ?
ta starpiba starp A un B izmeru ir laikam tur paris ssimtdaljas un tomer , nu sobrid man ir ieksha standarta niovas virzuli un tie NPR Europe gredzeni , sie izskatas mazliet labak izpildijuma neka krievinieki kurus izmantoju ieprieks, kauthan ej sazin,
man jau vairak gribas domat ka detonacija ka micuks teica jo tas defekts radaas tiesi pec tanka apmeklejuma kura nebij 98 markas benzina un ieleju 95 un man aizdedze nebij labi atreguleta lidz ar ko pasprakskeeja un aara vel bij silta vasaras diena kas shaja sakara nebut nepalidz.


pag tad iznak ka tas nivas 1.7 karbulis ir Solexs pec razojuma?
kas tur par modelime naca , cik skatos ir taads 21073 un veel 21083 etc , kadas tur ir atskiribas ?

pec google meklejuma iznak apmeram sita

https://www.google.lv/search?q=solex+la ... 1%80+21073
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: 21213 motors 1.8 tilpums, detonacija

27 Sep 2016, 22:41

Solex tāpat kā ozons ir DAAZ ražojums :)

No tiem cipariem 83/53/73 atkarīga konfigurācija un vēl kādas nianses, sen par šo informējos tā kā sīkumos neatceros vairs, bet nu jāsāk ar tādu karburatoru kāds tev tilpums vai jānokomplektē. Cik atceros no lasītā tad labākie skaitās paši pirmie, kuri ar mehāniskie arī brīvgaita regulējas mehāniski, bez elektromagnētiskā vārsta. Ekonomijas gan nebūs ar solexsu, ja no nokonfigurē, bet attiecīgi zūd dinamika.
 
User avatar
elf
Vazists
Posts: 906
Joined: 06 Mar 2009, 11:10
Automašīna: Lada 4x4 , Ņiva
Telefons: 26526521
Location: Alūksne
Contact:

Re: 21213 motors 1.8 tilpums, detonacija

28 Sep 2016, 13:06

Maksimālo aizdedzes apsteidzes lenķi liec ne lielāku par 32 grādiem.....
 
User avatar
Nissans
Vazists
Posts: 22
Joined: 04 Dec 2014, 14:09
Automašīna: Nissan Sunny
Location: Jaunolaine

Re: 21213 motors 1.8 tilpums, detonacija

29 Sep 2016, 12:13

Pierburg NEUSS no Ford v6 dzinējiem ir way to go Tavā gadījumā. + klausi Leo un, ja tas nav spēriens pa kabatu, paņem arī Estonec sadaleni.
Mans vectēvs reiz teica: "Es esmu tavs vectēvs"
 
LADANiva
Vazists
Topic Author
Posts: 90
Joined: 10 Mar 2014, 23:39

Re: 21213 motors 1.8 tilpums, detonacija

29 Sep 2016, 17:20

pasam tev ir bijis shads karburators uzstadits uz zigulja ? cik apskatijos taadu nav tik viegli atrast , un nav ne jausmas ka ir ar pielagosanu.

Kur dabut to estonec sadaleni ? un ja uzstaditu ka tur ir ar atgazu sareguleshanu pectam , vai ari butu tikpat viegli ka ar standarta sadales varsptu atregulet atgazes izmantojot tikai karburatora tuksgaitas kontroles skruves.varbut padalaties ja kadam ir kada info par sim lietam vai pats esat lietojusi to sadaleni.
 
leo
Vazists
Posts: 53
Joined: 03 Jun 2015, 10:33

Re: 21213 motors 1.8 tilpums, detonacija

30 Sep 2016, 10:29

Nuždin ražotājs Estonec 2  Prasi Lienes ielā visu atvedīs par labām cenām ir pārbaudīts cena aptuveni 130-150 eiro ja pareizi atceros, simetriskā sadalene pārklājums 70 grādi. 289 grādi atvērim pacēlums 11.5 platāka sadalene mazinās arī spiedienu cilindros, kas arī samazinās detonāciju. ši jau ir tāda pusportiska sadalene. Ford karburatora apakša nav jāpārtaisa, vajag vienkāršo bez vakuma leguratoriem tukšgaitai no vecajiem fordiem, bet atrast būs ļoti grūti. Ar TA ar platāku sadaleni nevajadzētu būt problēmām, mazliet būs jā paniekojas ar tukšgaitas dīzi. Solexsiem tur atškiras ar slāpētāju utt, vajag ņemt vienkāršako versiju vai arī aiztaisīt ciet visus liekos caurumus, bet droši var ņemt un mazliet ja gribas palielināt atkal difuzorus līdz kopējam 52 piemēram, bet viss ir atkarīgs kur gribas braukt ja gribas jaudu un ekonomiju būs grūti savienot, bet pašam tad jāeksperimentē ar dīžu diametriem un komfortablo braukšanu.
 
LADANiva
Vazists
Topic Author
Posts: 90
Joined: 10 Mar 2014, 23:39

Re: 21213 motors 1.8 tilpums, detonacija

30 Sep 2016, 13:43

nu nez, cik lasu krievu forumus tas ieguvums prieksh ielas rezima ar taadu Estonec varpstu neatsveers to ka bus gruti noregulet tuksgaitu un daudzi saka ka ari paterinsh bus ieverojami lielaks , laikam jau aprobezoshos ar nivas klarburatoru , izmeginashu to un tad varbut varbut ir doma par kautkaadu "virs atmosferas" spiedienu iepludee , man personigi visjedzigaka liekas ideja par kompresoru un caurpludes karburatoru , ta jau lielaka dala saka ka ir daudz ekonomiskak un jegpilnak padot "turbo" spiedienu un tada veida panakt jaudas pieaugumu neka mocit to atmosferu ar gazes sadales fazem etc.

teiksim ta sobrid man ir parastais mehaniskais 2106 karbuuzis un esu vinu kautcik saregulejis ka man ir principa viss , man ir atgazes normaas uz tehnisko skati , man ir jedzigs paatrinajums un pat ekonomija , pa shosi velkot videji uz 120 man noed ap 8/9 litri , un tas ir samera dinamiski braucot , es butu gatavs ziedoties kaut uz videjo ap 10 pie nosacijuma ja butu kautcik jutams ieguvums ,

ka tur isti ir , parasto karburatoru teiksim ir iespejams pielagot nelielam spiedienam caurpludes rezimaa? nu teiksim 0.5A ? jo pamata man ir doma vai nu eksperimentet ar kautkadiem dubultajiem guloshajiem karburatoriem vai vienkarsi paprovet to nivas solexu atregulet un tad ja iespejams nedaudz caurpuust vinju.
Micuks jau te kritize sos piegajienus bet lasot atkal tos pashus krievu forumus daudizme izdodas modificet to karburatoru un izpust cauri samerigu spiedienu , neiet runa pat 1bar un uz augshu bet lidz 0.5 vai 0.6

man kautka gribas ticet ka sads apvienojums varetu but ekonomiskak naudas izteiksme un vieglak neka pashu dzineju tjunet vel. nemot vera ka jau ta man ir pacelta kompresijas pakape un pats motors principa ir svaigs un griezhas labi prieksh savas butibas.

drosvien skatisos uz to nivas karburatoru jo tie no fordiem varetu but reti un lidz ar to tas sagadaas grutiibas eksplutacija ka ari varetu beigas izmaksat dargak neka ir veerts vai neka es no ta iegushu.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 9 guests