Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, Traktorist

 
User avatar
v8_virzulis
Vazists
Topic Author
Posts: 57
Joined: 28 Jan 2010, 13:50

Ātrumkārbu zobratu zobu skaits...

06 Jun 2010, 20:36

Sveiki!
Man te tada problēma! Ir izjauktas vairākas kārbas un visi zobrati samesti vienā lielā kastē un tā normali samaisīti. Tad nu nolēmu no tā lielā katla ņemt zobratus ārā un stelēt kopā vienu kārbu(priekš aizmugures piediņas vaz). Sāku kārtot - primārās vārpstas pie primārajam, sekundārās pie sekundārajām, starpvārpstas pie starpvārpstām, pārējos zobratus pēc lielumiem. Tiktāl viss kārtībā. Tad sāku skaitīt zobus. Izrādās, ka primārajam vārpstām zobu skaits atšķiras, tapat arī starpvārpstām dažu zobratu zobu skaits atšķiras. Paņēmu grāmatu - sāku skatīties - patiešām dažadiem vaz modeļiem dažādi pārnesumskaitļi. Tad nu nonākam pie man interesējošajiem jautājumiem:
1. Kāds ir pareizais zobratu zobu skaits katrai kārbai?
2. Vai dažādām vaz kārbam nemainās starpasu attālumi un var izmantot vienu un to pašu korpusu?
3. Vai visām kārbam galā var piestelēt 5 pārnesumu un kurai no karbām to darīt būtu izdevīgāk, nu lai iegūtu pēc iespējas mazāku pārnesuma skaitli(to varēšu aprēķināt, kad zināšu zobratu zobu skaitus)?
Varbūt kāds zin interneta adresi, kur tas ir sarakstīts. Vai varbūt kādā grāmatā ir. Man diemžēl nav nevienas vaz gramatas.
Ceru, ka sapratāt ko cenšos noskaidrot.
Paldies visiem atsaucīgajiem jau iepriekš.
Nu pilnīgs iesācējs
 
User avatar
Миша
Vazists
Posts: 1412
Joined: 30 Aug 2009, 21:13
Location: Universe

Re: Ātrumkārbu zobratu zobu skaits...

06 Jun 2010, 21:08

:think: Ja es nemaldos tad visi karbu korpusi ir vinadi...un piekto atrumu ar var uztaisīt noperkot nepiciešāmas da°ļas :thumbup:

Par to dažadu zobratu stelešanu kopa,gan neiteiktu...jo zobrati jau no rupnicas ir pielagoti viens otram...un var izradities ta ka tev ta karba gaudos,vai nedzivos ilgi :Nezinu:
Power is nothing without quattro
 
Traktorist
Vazists
Posts: 1147
Joined: 08 Apr 2009, 11:15
Telefons: 26714531
Location: Ciemats Rīga

Re: Ātrumkārbu zobratu zobu skaits...

06 Jun 2010, 21:13

Image
Šeit ir visi iespejamie pārnesumu skaitli. Izmantojot šo tablīcu var mierīgi salasīt vajadzīgos zobrātus.
Cik es zīnu, visam karbam starpasu attalumi ir vienadi.

Ceru, ka es tevi pareizi sapratu :draugi:l]
 
klievis
Vazists
Posts: 535
Joined: 10 Jan 2009, 10:29

Re: Ātrumkārbu zobratu zobu skaits...

06 Jun 2010, 21:26

sāksim ar to kad tie pārnesuma skaitļi jau atšķiras bet tas ir tikkai no primārās vārpstas un apaksējā zobratu bloka zobu skaita atšķiras.2un 3 pārnesumu zobrati visām kārbām ir identiski , bet atšķiras pirmais pārnesums -bet--arī pirmam pārnesumam sekundārais zobrats ir ar 33 zobiem bet apakšējam blokam atšķiras ir ar 14 in 15 zobiem -tātad attiecīgi atšķiras sekund';arā zobrata diametrs nedaudz,
runājot par 5-to pārnesuma iemontēšanu 4-vieces kārbai -tas ir ekanomiski neizdevīgi -jo jāpērk daudz detaļas , 2x lētāk ir nopirkt labu gatavi 5-nieci kārbu
 
User avatar
v8_virzulis
Vazists
Topic Author
Posts: 57
Joined: 28 Jan 2010, 13:50

Re: Ātrumkārbu zobratu zobu skaits...

06 Jun 2010, 22:14

Paldies par ātrajām atbildēm. Nu tieši tas ko es gribēju dzirdēt, par tiem 33 zobiem. Nebiju pārliecinats, tur sanāca 33 pret 15 vai 33 pret 14, tapec arī tāds muļķīgs jautājums par tiem starpasu attālumiem.
Nu tad kārbu priekš 1 un 3 kā arī 5 un 7 vaz varu sakombinēt sanāk pārnesumu skaitļi kā pēc grāmatas, bet kā tam 6 žigulim dabūt? Man ir primārās vārpstas ar 17 un 18 zobiem un starpvarpstas ar 29 un 15 vai 28 un 14. (29/17)*(33/15)=3.75 kā 1 un 3 vaz bet (28/18)*(33/14)=3,67 kā 5 un 7 vaz Bet lai dabūtu 3,24 kā 6 vaz galīgi nesanāk. Vai 6 vaz ir citādāka primārā vārpsta un starpvārpsta????
Tas 5 ātrums jau ar man taja kastē ir, nekas japērk nebūs. Tikai tagad viss līdz tam piektajam ātrumam jasaliek lai iznāktu pec iespējas mazāks pārnesuma skaitlis.
Atliek tik uzzinat par to 6 žiguli.
Nu pilnīgs iesācējs
 
plaza
Vazists
Posts: 420
Joined: 12 Apr 2009, 11:50

Re: Ātrumkārbu zobratu zobu skaits...

07 Jun 2010, 01:24

Tātad primārā vārpsta ir 01 / 17 zobu --05/18 zobu un 06 /19 zobu -- atšķiras ar marķējumu uz primārās pirmajai nav nekāda marķējuma -- 06 it kā lējums ar vienu apli un 05 ar 2 apļiem. Par tiem zobratiem neatceros vairs kā bija , bet 06 zobrati bija kaut kādiem ātrumiem 100% atšķirīgi un nevarēja salikt kopā ar 01 kārbu. Lai nebūtu kasjaki vienkāršākais ir katalogā apskatīties detāļu numurus un viss skaidrs.Saprotams ka starpvārpsta vai saucamais zobratu bloks katrai kārbai savs 01, 05 ,06. Ja baigi nopietni intresē tad varu sameklēt katalogu un paskatīties , jo vēl lakam ir kāds saglabājies
http://www.race-parts.eu Sporta rezerves daļas VAZ a/m
 
User avatar
v8_virzulis
Vazists
Topic Author
Posts: 57
Joined: 28 Jan 2010, 13:50

Re: Ātrumkārbu zobratu zobu skaits...

07 Jun 2010, 09:18

Pieņemot ka 2 un 3 ātruma zobrati un 1 ātruma izejošaias zobrats(tas kuram 33 zobi) visām kārbām ir vienads un primārajai vārpstai ir 19 zobu, tad zobratu blokam gala zobratiem vajag būt 28 un 15 zobu. Būtu labi, ja kads to varētu pārbaudīt, jo man tādu katalogu noteikti nav.
Tad sanāk, ka to piekto ātrumu kabināt gala visizdevīgāk ir 06 vaz kārbai. Pēc maniem aprēķiniem ieguvums salīdzinājumā ar 01 karbu braucot uz 90 km/h būs aptuveni -500apgr/min(ja abām karbām gala ir piektais ātrums). Bet ja salīdzinās ceturto ātrumu ar piekto, ieguvums ir gandrīz -1000apgr/min(ja piektais ārtums uzlikts 06 vaz kārbai).
Un vel pēdējais jautajums - Vai piektā ātruma zobrati ir vienādi, vai tos arī iespējams dabūt ar dažādu zobu skaitu?
Nu pilnīgs iesācējs

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests