Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, Traktorist

 
Drumais
Vazists
Topic Author
Posts: 15
Joined: 02 Jun 2011, 14:51

Mistika !

16 Jun 2011, 01:53

Nu vismaz man mistika ! Neko baigi spēcīgs elektrībā neesmu, bet šitā ar vēl nav gadījies ...
nezinu vai tas kaut kā var būt saistīts bet ... samainīja dzinēju un tad vienā jaukā dienā nokonstatēju - bremži nedeg ...
sāku ložnāt pa vadiem ... slēdzi virs pedāļa ... it kā viss ok ... divi vadi ... viens iziet "+" otrs, kad slēdzis atlaists ... saņem un aizvada un pakaļu, grabažnieku, lai citi puikas var redzēt, ka es nolēmis bremzēt ...
īsāk sakot, tur kur jāiznāk "+", tur viņš iznāk un slēdzis ar strādā ... uz aizmuguri strāva aiziet ... un tagad sākas mistika ... ja spuldzīte ir iekšā, tad "+" pēkšņi pazūd ... ja vēl vienā pusē, tad skaidrs, spuldze, bet abās ...
izņem spuldzi ... "+" ir ...
mēģināju gan ar testa lampu gan ar voltmetru ... rāda 12V ... pieliek lampu - "pluss" pazūd ... :shock: :shock: :shock:
gāju vēl tālāk - piemetīšu to "+" pie masas ... nu tak jābūt kādai dzirkstele - a naf ... noņem no masas "+" ir ...
Netiek gudrs .... varbūt kādam ir kāda ideja ... izņemot drošinātāja bloka maiņu ?
Pārējie pribori un slēdži itkā visi strādā ... (lai gan ir vēl viena lieta) varbūt kāds bez shēmas var pateikt ... 2107 tā lampiņa, pie pulksteņa, kas rāda norautu roceni (vismaz man tā bija no pirkšanas) varbūt ka "startā" jau kaut kas nepareizi ... tur nāk klāt divi vadi ... melns un rozā ar zilu strīpu ... bet manā gadījumā dīvaini ir tas, ka "+" nāk pa melno, kas it kā nav pēc standartiem ... melns jeb brūns parasti ir "-" ... varbūt, ka tas ir kā saistīts ...
2107
 
jancuks
Vazists
Posts: 13
Joined: 23 Apr 2011, 18:08

Re: Mistika !

16 Jun 2011, 09:40

vareetu buut ka kautkur stekeros ir slikts kontakts. jo kaa paraadaas slodze taa pazuud toks.vareetu buut probleema tajaa pasaa sleedzii , panem tos vadus pie sleedza un samet pa taisno kopaa, tad vajadzeetu dekt ja ir probleema sleedzii. lai veicas!
 
Drumais
Vazists
Topic Author
Posts: 15
Joined: 02 Jun 2011, 14:51

Re: Mistika !

16 Jun 2011, 10:04

Kamēr neesmu atrisinājis šo mistisko problēmu, palaidu "+" pa taisno no piepīpētāja ... un visi uguņi deg un slēdzis strādā ...
bet negribā nekādu liekos vadus un paralēlos slēgumus - gribas kā orģināli paredzēts ... tamdēļ jautāju - varbūt kādam ir nācies ar ko tādu saskarties ? Jeb varbūt kāds spēcīgs elektrībā un var pastāstīt ... kā tā sanāk, ka kontrollampa (diode) un voltmetrs rāda ka strāva ir 12V, bet kā pieliek 5w lampiņu, tā lampa neiedegas un strāva no vada pazūd ... un ja met uz īso dzirksteļu ar nav ... :(
2107
 
User avatar
orangeman
Vazists
Posts: 145
Joined: 12 Jul 2010, 21:12
Location: Aizpute

Re: Mistika !

16 Jun 2011, 10:52

Varbut masa švaka. Man pie apskates punkta pazuda visi pagriezieni, beigas izradijas ka viens vads nepareizi pievienots un gaja tik ilgi kamer tas vads pardega.
 
jancuks
Vazists
Posts: 13
Joined: 23 Apr 2011, 18:08

Re: Mistika !

16 Jun 2011, 18:15

o, atcereejos veel vienu lietu. ja bremzeem ir atseviskis drosinaataajs tad meedza pazust kontakts vinos pasos. jo drosinaataaji dazi drosinaataaji tika taisiiti no plastmazas un silstot vini pakusa iisaaki.
 
Drumais
Vazists
Topic Author
Posts: 15
Joined: 02 Jun 2011, 14:51

Re: Mistika !

17 Jun 2011, 09:16

Varbut masa švaka. Man pie apskates punkta pazuda visi pagriezieni, beigas izradijas ka viens vads nepareizi pievienots un gaja tik ilgi kamer tas vads pardega.
Nu šeit ar masu laikam nebūs nekāda sakara ... jo "+" ņēmu no tā vada, kas ienāk datčikā pie pedāļa devēja un spuldzi liku pie beņķa sliedes ...
un tagad, kad ir cits "+" pievilkts .... viss strādā nevainojami ...
:)

es tak saku - MISTIKA ... :)))
p.s. varbūt vajag man ar likt to vadu atpakaļ un spiest bremzi tik ilgi, kamēr kaut kas pārdegs ... vismaz uzzināšu ... kur bija problēma, jo nupat jau sāk palikt tāda "sportiska interese" ...
2107
 
Drumais
Vazists
Topic Author
Posts: 15
Joined: 02 Jun 2011, 14:51

Re: Mistika !

17 Jun 2011, 09:18

o, atcereejos veel vienu lietu. ja bremzeem ir atseviskis drosinaataajs tad meedza pazust kontakts vinos pasos. jo drosinaataaji dazi drosinaataaji tika taisiiti no plastmazas un silstot vini pakusa iisaaki.
Paldies ...
tos jau izčekoju krustu šķērsu ... visiem kuriem ir špenis ... strāva ir abās pusēs ... turas ar stipri ...
2107
 
Drumais
Vazists
Topic Author
Posts: 15
Joined: 02 Jun 2011, 14:51

Re: Mistika !

17 Jun 2011, 09:24

Varbūt kāds, kam ir 2107 ... var izraut to lampu ārā (simbols ir (!) kura rāda norautu roceni (vismaz man tā ir) ... tā ir tā lampa no pulksteņa pa labi ... un paskatīties kā tur tā strāva staigā ...
proti tur pienāk divi vadi ... melns un rozā ar zilu strīpu ...
kā jau iepriekš rakstīju manā gadījumā strāva nāk no melnā (kas liekas neloģiski) ... un man ir aizdoma, ka tas viss ir kaut kā saistīts ....
un otra lieta - vai 2107 tai lampai vispār vajag iedegties pie norautas rocenes ? jo it kā vada krāsa ir tāda pati, kā pie bremžu šķidruma tvertnes ... un loģiskāk būtu, ja tā lampa iedegtos, ka šķidrma līmenis pa mazu ... un savukārt panelī kur simbols ir (P)... rocene ...
2107
 
User avatar
Ziich
Vazists
Posts: 160
Joined: 21 Jul 2009, 13:11
Location: Rīga

Re: Mistika !

17 Jun 2011, 10:34

Vajag izčekot vai tā P lampiņa iedegas dēļ tā līmeņa [kā tam nevajadzētu būt].. Ja jā, tad vadi jāpamaina. [Vismaz es tā domāju.]
http://www.autoprospect.ru/vaz/2107-zhi ... ibory.html
Retired from duty.
 
User avatar
rallyfan
Vazists
Posts: 2433
Joined: 05 Jan 2008, 23:37
Automašīna: VAZ 21074
Location: Liepāja

Re: Mistika !

17 Jun 2011, 16:46

Varbūt kāds, kam ir 2107 ... var izraut to lampu ārā (simbols ir (!) kura rāda norautu roceni (vismaz man tā ir) ... tā ir tā lampa no pulksteņa pa labi ... un paskatīties kā tur tā strāva staigā ...
proti tur pienāk divi vadi ... melns un rozā ar zilu strīpu ...
kā jau iepriekš rakstīju manā gadījumā strāva nāk no melnā (kas liekas neloģiski) ... un man ir aizdoma, ka tas viss ir kaut kā saistīts ....
un otra lieta - vai 2107 tai lampai vispār vajag iedegties pie norautas rocenes ? jo it kā vada krāsa ir tāda pati, kā pie bremžu šķidruma tvertnes ... un loģiskāk būtu, ja tā lampa iedegtos, ka šķidrma līmenis pa mazu ... un savukārt panelī kur simbols ir (P)... rocene ...
Tā (!) lampina signalizē gan par norautu roceni gan par limeni bremžu eļļas bačokā!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests