Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderator: Micuks

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
User avatar
Fiat 124
Vazists
Topic Author
Posts: 1287
Joined: 26 Jan 2008, 13:06
Location: Valmiera

Re: Mans 2101 - ĶIRSIS

20 Aug 2011, 18:51

Nu tā, atkal šis tas ir izdarīts! :thumbup:
Tā kā pusasis bija savu laiku nokalpojušas izdomāju nomainīt gultņus, un pie viena uzlikt jaunu kardānu(vecajam bija abi krustiņi izdiluši un brīvkustība rievsavienojumā pie kārbas)!
Paldies garažas kaimiņam par dāvanu(kardānu)! :draugi:
Tā kā pusasis bija izņemtas tad pie viena nomainiju arī reduktora blīvslēgu!
Vecā gredzena un gultņa nomaiņa neradija sarežģijumus, jo bija speciāls novilcējs, problēmas radās ar jaunā gredzena uzlikšanu, jo Lienes ielā pirktie bija tā kā par maziem, jo uzspīle bija 0.12mm, un karsējot līdz robežai kad gredzens sāk krāsoties zilgans viņu nevarēja uzdauzīt virsū :thumbdown:
Abām pusasīm nācās karsēt to gredzenu zilganu un tikai tad dabuju virsū ar otro piegājienu!
Papildus drošībai gredzenu pieķēru ar metināmo, vienu punktu katrai pusasij!
Zinu, ka daudzi karsēja to gredzenu līdz sarkanam un tad viņš uzejot bez dauzīšanas, bet tā gredzena metāls zaudē savas īpašības!
Problēmas sanāca arī ar reduktora blīvslēgu, ļoti ilgi nomocijos līdz iemāniju vietā, jo nebija tik lielas trubas un nācās ar āmuru viņu iedabūt vietā!
Pēc TA, beidzot, nomainiju motoram priekšējo blīvslēgu, jo visa motortelpa bija piešķiesta ar eļļu!
Visvairāk laika aizņēma vecās blīves nokasīšana no priekšējā vāka, vienkārši murgs!
Pie viena uzliku pagarinājumu ķēdes spriegotājam un nomainiju to pusloku, kas piespiež ķēdi, rezultātā vēl kādu laiku var braukt nemainot ķēdi un zobratus!
Ā, un vēl uzliku salona radiatoram interesantu krāniņu, ko PSRS laikos veči paši taisija!
Mans 2101 - ĶIRSIS
Mans "Limuzīns Jāņu nakts krāsā"
Divi seši viens trīsi deviņi četri nulle seši, Artūrs
Image
 
User avatar
Raivisss
Vazists
Posts: 284
Joined: 17 Jul 2009, 12:21
Automašīna: VAZ 2106/Audi 80/Audi 80 avant
Location: Rūjiena/Valmiera

Re: Mans 2101 - ĶIRSIS

20 Aug 2011, 19:36

Man žikam arī pečkai tā pat iztaisīts un darbojas baigi lab :thumbup:
super lux
 
User avatar
Fiat 124
Vazists
Topic Author
Posts: 1287
Joined: 26 Jan 2008, 13:06
Location: Valmiera

Re: Mans 2101 - ĶIRSIS

29 Aug 2011, 21:51

Nu tā! Izmēģināju vārstu termoatstarpes regulēšanu ar indikatoru, varu teikt tikai to labāko - noteikti precīzāk nekā ar taustu un arī regulēt ērtāk! :thumbup:
Nomainiju arī ķēdes mierinātāju, bet kad iedarbināju ķēde bija paskaļa, domāju, ka nav kārtīgi savilktas tās mierinātāja skrūves, rezultātā vienu skrūvi nolauzu un nākamajā dienā atkal nācās tērēt laiku ņēmot nost vārstu vāku! :thumbdown:
Vēl ieteikums nedarīt tā - pievilkt vārstu vāku ar divām skrūvēm un iedarbināt motoru(kaut vai uz 30 sek.), lai paskatītos vai viss OK, rezultātā brauciens uz automazgātavu garantēts! :D
Bildē redzamās jostas bija virsū, kad nopirku VAZu - pilnīgi nederīgas, laikam no kaut kādas smagās mašīnas!? :Nezinu:
Mans 2101 - ĶIRSIS
Mans "Limuzīns Jāņu nakts krāsā"
Divi seši viens trīsi deviņi četri nulle seši, Artūrs
Image
 
User avatar
Fiat 124
Vazists
Topic Author
Posts: 1287
Joined: 26 Jan 2008, 13:06
Location: Valmiera

Re: Mans 2101 - ĶIRSIS

10 Sep 2011, 19:31

Pēdējā laikā nodarbojos ar lieko trokšņu novēršanu!
Pirms tam jau nomainiju kardānu un pusasis!
Tagad novērsu troksni, kas radās spiežot uz gāzes pedāļa līdz sāk palielināties apgriezieni(kamēr nospriegojas pedāļa pievads), bija tāds metālisks troksnis, kaut kas līdzīgs vārstu troksnim - drausmīgi krita uz nerviem!
Nācās nomainīt arī aizmugurējos amortizatorus, jo kaut kas klabēja pa bedrēm(pašā amortizatorā, nevis buksēs)!
Tagad arī vienā no priekšējiem amortizātoriem, kaut kāda graboņa, atkal jāmaina!
Pārsteigums bija, kad noņēmu priekšējo riteni - augšējā lodbalsta vietā bija ielikts apakšējais :shock: , nezinu vai nezināšanas dēļ vai kā savādāk, to arī nomainiju!
Cīņa ar liekiem troksniem turpinās ...
Mans 2101 - ĶIRSIS
Mans "Limuzīns Jāņu nakts krāsā"
Divi seši viens trīsi deviņi četri nulle seši, Artūrs
Image
 
User avatar
rallyfan
Vazists
Posts: 2433
Joined: 05 Jan 2008, 23:37
Automašīna: VAZ 21074
Location: Liepāja

Re: Mans 2101 - ĶIRSIS

10 Sep 2011, 21:45

Un kas radīja to vārstam līdzīgo trobeli!?
 
User avatar
Fiat 124
Vazists
Topic Author
Posts: 1287
Joined: 26 Jan 2008, 13:06
Location: Valmiera

Re: Mans 2101 - ĶIRSIS

10 Sep 2011, 22:08

Un kas radīja to vārstam līdzīgo trobeli!?
Es 100% nezinu, bet labāk palika pēc gumijas uzmaukšanas uz tā stienīša, kas tiek ievērts pedāļa sviras sākumā(nācās to caurumu izurbt lielāku, lai tur ieietu stienītis ar visu gumiju)! Bildē apvilkts ar sarkanu!
Nedomāju, ka skaņa pazuda, vnk nenāk iekšā salonā pa pedāļa pievadu!
Mans 2101 - ĶIRSIS
Mans "Limuzīns Jāņu nakts krāsā"
Divi seši viens trīsi deviņi četri nulle seši, Artūrs
Image
 
User avatar
wipers
Vazists
Posts: 855
Joined: 23 Jan 2009, 19:44
Automašīna: VAZ 2103

Re: Mans 2101 - ĶIRSIS

16 Sep 2011, 15:59

Labs eksemplārs :) :brauc: Par 300Ls domāju pat ļoti labs :draugi:
Man coma zikam taisot bremzes tieši tas pats variants sanāca, ka bija jāņem nost troiņiks, un īsās pakaļējā bremžu trubiņas un un bremžu cilindrīši tika uzlikti jauni. Pats interesantākais ka mēs to darījām Maskačkā pie man dzīvokļa, paceļot mašīnu vien uz oriģinālā dankrota, bet viss bija super un pēdējā brīžā bremžu taisīšana nostrādāja :D Bet es pilnīgi piekrītu, ka bremzes nevar atlikt, ar bremzēm, ka ne ar ko citu esmu "atjājies" par pilnu programmu :thumbdown:
Vienīgie ieteikumi no manas puses - nost ļitakus!!! Man vis seksīgāk liekas oriģinālie diski, kam centrs balts un borts mašīnas krāsā, virsu whita walls un kalpaki, un nekā seksīgāka par to nav :clap:
Par tiem jaunajiem numuriem..... Jo vairāk skatos uz tiem jo saprotu, ka ar visām ņemšanām no uzskaites ilgāk par 2 gadiem (ja nemaldos tas bija maksimalais termiņš cik csdd glabā numurus, pēc tam iznīcina un jāņem jauni ), Numuri ar Latvijas karodziņu paliek par lielāku vērtību un savā ziņā par savdabīgu retro simbolu, tās Eiropas zvaigznes nepiestāv žigulim :D Ja ir iespējams ieteiktu Tev no vecā žika pārreģistrēt numuru uz šito, tas protams nozīmētu likt veco uzskaitē, utt., bet man liekas būtu to vērts :Latvija:
Veiksmi skaņas novēršanā :draugi:
p.s bija patīkami lasīt :thumbup:
 
User avatar
rallyfan
Vazists
Posts: 2433
Joined: 05 Jan 2008, 23:37
Automašīna: VAZ 21074
Location: Liepāja

Re: Mans 2101 - ĶIRSIS

16 Sep 2011, 18:37

Par tiem numuriem jau bija tā,ja nemaldos,ka arī pārreģistrējot ja Tev ir ar LV karodziņu,liek ņemt ar EU simboliku...
 
User avatar
bd8599
Vazists
Posts: 885
Joined: 09 Jan 2008, 16:00
Automašīna: 2103
Location: Rīga

Re: Mans 2101 - ĶIRSIS

16 Sep 2011, 23:26

Pie jebkāda veida numura maiņas tiksi pie EU simbolikas :)
Tā nu ir..
Bez paraksta.
 
User avatar
Fiat 124
Vazists
Topic Author
Posts: 1287
Joined: 26 Jan 2008, 13:06
Location: Valmiera

Re: Mans 2101 - ĶIRSIS

17 Sep 2011, 20:53

Labs eksemplārs :) :brauc: Par 300Ls domāju pat ļoti labs :draugi:
Man coma zikam taisot bremzes tieši tas pats variants sanāca, ka bija jāņem nost troiņiks, un īsās pakaļējā bremžu trubiņas un un bremžu cilindrīši tika uzlikti jauni. Pats interesantākais ka mēs to darījām Maskačkā pie man dzīvokļa, paceļot mašīnu vien uz oriģinālā dankrota, bet viss bija super un pēdējā brīžā bremžu taisīšana nostrādāja :D Bet es pilnīgi piekrītu, ka bremzes nevar atlikt, ar bremzēm, ka ne ar ko citu esmu "atjājies" par pilnu programmu :thumbdown:
Vienīgie ieteikumi no manas puses - nost ļitakus!!! Man vis seksīgāk liekas oriģinālie diski, kam centrs balts un borts mašīnas krāsā, virsu whita walls un kalpaki, un nekā seksīgāka par to nav :clap:
Par tiem jaunajiem numuriem..... Jo vairāk skatos uz tiem jo saprotu, ka ar visām ņemšanām no uzskaites ilgāk par 2 gadiem (ja nemaldos tas bija maksimalais termiņš cik csdd glabā numurus, pēc tam iznīcina un jāņem jauni ), Numuri ar Latvijas karodziņu paliek par lielāku vērtību un savā ziņā par savdabīgu retro simbolu, tās Eiropas zvaigznes nepiestāv žigulim :D Ja ir iespējams ieteiktu Tev no vecā žika pārreģistrēt numuru uz šito, tas protams nozīmētu likt veco uzskaitē, utt., bet man liekas būtu to vērts :Latvija:
Veiksmi skaņas novēršanā :draugi:
p.s bija patīkami lasīt :thumbup:
Es jau gribēju likt tos numurus no baltā, gan karodziņa, gan sērijas dēļ, bet sanāk, ka jau lieku uz sarkano tad obligāti jāņem jaunie numuri, tā kā nekas nesanāk! Man jau arī tie vecie labāk patīk, tā zilā strīpa nepiestāv!
Par oriģinālajiem diskiem, piekrītu, bet jāpagaida, kad uzradīsies kalpaki un vēlēšanās to visu sadarīt!
Mans 2101 - ĶIRSIS
Mans "Limuzīns Jāņu nakts krāsā"
Divi seši viens trīsi deviņi četri nulle seši, Artūrs
Image
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 2 guests