Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderator: Micuks

 
User avatar
jumzis
Vazists
Topic Author
Posts: 61
Joined: 01 Sep 2011, 21:49
Automašīna: VAZ 2107
Location: Liepāja-Rīga

VAZ 2107 (Ledenīte)

21 Aug 2014, 22:35

Sveiki, vazisti!

Kopš piecpadsmit gadu vecuma krāju naudu žigulītim un pārvarot dažādus šķēršļus 21. jūlijs ir diena, kad pie tāda beidzot tiku. Šodien sanāk mēnesis tad nu sadūšojos kaut ko uzrakstīt. :)

Toreiz žvingulis maksāja ap 50 latiem un man bija jau trīsdesmit, taču, kad otru reizi iesnaudos autobusā braucot uz laukiem no treniņiem un pabraucu divas pieturas tālāk kā vajag, sapratu, ka mobilais telefons reāli ir vairāk vajadzīgs. :D
Otrreiz žigulītim biju tuvu universitātes laikā, kad mans opel kadett, baltais sputņiks, vairs nebija rentabli metināms un lāpāms. Tad arī pievienojos forumam 1. septembris 2011 (pats pabrīnījos, cik sen). Toreiz Ventspilī stāvēja gadu nebraukts 1991. gada 2106 pilnīgs stock un ievērojot studenta pieticību un attapību atradu tur servisu un sabliezu meistaru, kas pat bija gatavs atbraukt un pakaulēties par žiksi. Pa vasaru „izcēlu reālu naudu” no lūžņiem un radinieki neļāva pusi ieguldīt žiksī. Piemeta man un sanāca c4 A6 avantam - lēti un praktiski. Pa vidu vēl ar šo to pabraukāju, taču kaut kā negāja, strādājot normālu atmaksātu darbu, galīgi negribējās dzīvot mašīnai. Nolēmu sirsnīgi šķirties no sava 2.8 quattro kaupja un naudiņas palika vis kaut kam citam pluss vēl žiksim. Jāpiebilst, ka ikdienā esmu aprīkots ar darba auto un vāģi vajag tikai brīvdienām.

Pēdējā liriskā atkāpe :silent: - simpātijas pret žiksi sākās bērnībā, jo vectēvam tālajā 78. gadā, kā galvenajam kolhoza cūkkopības tehnologam, piešķīra sarkanu 2101 ar melno salonu. Vēlāk visu jaunību sencis norullējis un turējis kārtībā, cik nu tajos laikos varēja. Es pieķēros klāt četrpadsmit gados, kad onkulis iedrošināja, ierādīja kas un kā, kopīgiem spēkiem pastāvējušo aparātu izdevās iešķilt dziesmā. Daudz gan nepabraucu, jo bremzēja tikai pusotrs priekšējais ritenis un nedēļu vizinoties pa laukiem vajadzēja pusotru litru DOT 4. Tāda kabatas nauda man nebija! Žiksis vēlāk aizgāja naglās. :(

Tātad pēc sešu mēnešu meklēšanas un sešu septiņu vazu apskates (meklēju septīto, bet vienu sesto ar apskatīju) atzinu par labu esam šo ķiršu garšas ledenīti. Onkulis gan baigo naudu gribēja, bet izdevās atstāt normālu iespaidu un vienojāmies. :draugi:

VAZ 2107
1997 gada izlaidums
1.5 motorītis
Noskrējis sešus tūsktošus otrajā riņķī
Stāvoklis labs. Sterils, daudz maz orģināls taču labi pastāvējis - pēdējā apskate veikta vienpadsmitajā gadā. Bundža izskatās OK, taču rūsas perēklīši ir spārnu apakšā, uz brilles un sliekšņos - neforši, bet nav tā, ka gribas apmeklēt metināšanas kursus.

Riskēju - braucam ar draudzeni pārrakstīt, pērku viendienīti, savācu žiksi un mizāju uz CSDD. Pēc pirmajiem nobrauktajiem 30 km :brauc: gan pa galvu ieskrēja pārdesmit argumenti- nafig man to vajadzēja. :crazy: Un tomēr, kad apskates čalis (visu cieņu viņam) ielīmēja smuku uzlīmi un novēlēja labu dienu, sapratu, ka diena tāda patiesi ir. Tālāk jau mierīgs un traki cepīgs ceļš uz Liepāju. Saldū „Statoil” viens poļu tālbraucējs pienāca aprunāties par žikšiem un kā šis savu jaunību tādā nosēdējis. Vakarā vēl čomiem atrādīju un omi izvizināju -prieks pašam un citiem. :yahoo:

Tā kā biju atvaļinājumā, kas nedaudz spieda arī beidzot žiguli atrast, jo nebija jau ar ko braukt, intensīvi to izmantoju. Uz ceļiem satikts rallyfan un paldies Rausim par komplimentu. Samazgāju un sanāca šitādas bildes:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
šāda motortelpa
Image
Image
šitāds badžītis
Image
šitāds saloniņš
Image
Image
Image
Image
Image

Onkulis bija izcēlis orģinālo piecinieci un atstājis man sestā četrnieci. Tad nu tika iegādāta jauna lietota pieciniece no viena ukraiņa Spilvē, ko veiksmīgi arī uzinstalēju. Iegāzu divus litrus Volvoline kārbas eļļu un izklausās, ka kāds primārās ass gultnis ir spēcīgi saēdies - gārdz kā negudrs. Mācība - ātrāk neko virsū nelikt kamēr kārtīgi nepārlasa. Tad nu tuvākais mērķis ir restaurēt kārbu.

Baigi gribējās aizlaist braucienā un škrobe, ka netiku, taču visu finansiāli pavilkt nevar. Sanāca divas nedēļas vēlāk aizbraukt pa citām darīšanām uz Latgali. Divus km līdz draudzenes sētai uz grantētā ceļa izskrēja āpsis, knapi savācos un sanāca tā, ka labajai aizmugurējai riepai norāvu ventili. :(

Un cik tas bija patīkami - izvilkt veco labo domkratu, atvilkt skrūvītes un ērti, nevienu somu no badžīša ārā nevelkot, nomainīt riteni.  Kas vēl jautri - braucu atpakaļ uz Rīgu un rezerves ritenis ar saplīsa tieši pirms Aglonas DUS. Man trīs izmisuši pasažieri un veiksmes stāsts- pienāk džeks, kas tieši piebraucis uzpildīties. Šim pašam savs riepu serviss, laba noliktava ar gumijām un pus stundas laikā labais cilvēks atrod man jaunu riepu, ieliek kameru, nobalansē un novēl laimīgu ceļu-visi turpinam ceļu uz Rīgu. Otra lieta, ko drīzumā vajadzētu sakārtot ir atrast normālus bezkamerniekus.:)

Par citiem plāniem:
Tā kā sanāks pabraukt lielākus attālumus un žiksim ar četrnieci tie 9 -10 litri/100 km sanāk, ar piecinieci neizskatās, ka dikti mazāk sanāk, tad nu jāpadomā par gāzi. Ledenīti plānoju kustināt brīvdienās un citās dienās, kad ienāks prātā. Problēmas radīs remonta vietas atrašana Rīgā, jo nav man garāžas, tā kā lielāku skrūvēšanu būs jāveic Liepājā. Taču, ja kādam Rīgā ir viesmīlīga garāža un var uzņemt pie sevis kompānijā paskrūvēt - es tikai priecātos.

Kopumā gribu ledenīti uzturēt oriģinālā paskatā ar šādiem tādiem uzlabojumiem, kas atvieglo tā lietošanu. Kaut kādu ogu jau ar vajadzēs izdomāt. Ir doma žiksim pa ziemu salasīt jaunus abus tiltus, jo šie ir pastāvējuši ar visām izrietošajām sekām. Ir vīzija par kārtīgas mūzikas ielikšanu, taču tehniski vēl neesmu savienojis vēlmes ar iespējām. Vizuālo domājams, ka kādu gadu aizskaršu tikai sīkumos. Ar pārkrāsošanas un metināšanas darbiem jārēķinās būs pēc nākamās ziemas, ja šoziem nemērcēšos sāls klučos. Par motorīti un jaudām pagaidām skaļus mērķus nesaukšu. Kā viss sanāks - nevar zināt.  Apņēmības pagaidām netrūkst un vēlme uzturēt vīrieša ģenētikā ielikto tehnisko domāšanu, ko nodot tālāk, arī ne. Ar to gribu teikt, ka neesmu mehs, bet labprāt šo to iemācītos un saprastu.

Image
šitā nesenākā bilde. ...peļē nav no manis, bet izskatās! :D

Paldies par uzmanību! :brauc:
 
User avatar
bd8599
Vazists
Posts: 885
Joined: 09 Jan 2008, 16:00
Automašīna: 2103
Location: Rīga

Re: VAZ 2107 (Ledenīte)

21 Aug 2014, 22:43

Lai čerešņas septītnieks labi turas un ripo!
Veiksmi darbos un nedarbos! :thumbup:
Bez paraksta.
 
User avatar
Alutinsh
Vazists
Posts: 483
Joined: 25 Jan 2013, 18:29
Automašīna: e36
Telefons: 28302495
Location: Skrundas nov.

Re: VAZ 2107 (Ledenīte)

22 Aug 2014, 11:17

Veiksmi :thumbup:
Nu pēc bildēm liekās ka nav jāpārkrāso, jo izskatās točna pēc končas.
Ja nav noslēpums cik tad onka gribēja par šo labumu?
Vaz Vasara 2013: Ainaži - Rucava + Trase = 666km
Pretī Zelta Rudenim 2013: Skrunda - Kandava + Trase = 123km
 
User avatar
mafinis
Vazists
Posts: 301
Joined: 23 Mar 2013, 07:25
Automašīna: 21063, 2106, 21013
Location: Cik liels ir Žigulis?!?

Re: VAZ 2107 (Ledenīte)

22 Aug 2014, 12:17

Nu ko, laipni lūgts pulciņā!

Vienīgais, ko varu piebilst- tu sev un savai draudzenei esi atšķīris jaunu dzīves lapaspusi savā dzīvē vēsturē. Esmu pārliecināts, ka nenožēlosi.

Lai!
Сексопатологи открыли новый вид сексуального извращения - ВАЗохизм - при котором человек получает удовольствие от езды на "Жигулях".
 
User avatar
jumzis
Vazists
Topic Author
Posts: 61
Joined: 01 Sep 2011, 21:49
Automašīna: VAZ 2107
Location: Liepāja-Rīga

Re: VAZ 2107 (Ledenīte)

25 Aug 2014, 17:57

Paldies! :)
Darīsim ko varēsim.
Onka gribēja 1,4k, bet salīgām par krietni mazāku summu.
Šobrīd gan ss ir arī lētāki normāli eksemplāri.
 
User avatar
rallyfan
Vazists
Posts: 2433
Joined: 05 Jan 2008, 23:37
Automašīna: VAZ 21074
Location: Liepāja

Re: VAZ 2107 (Ledenīte)

05 Sep 2014, 21:28

nu konča bet nu 1,4k būtu par daudz...
 
User avatar
jumzis
Vazists
Topic Author
Posts: 61
Joined: 01 Sep 2011, 21:49
Automašīna: VAZ 2107
Location: Liepāja-Rīga

Re: VAZ 2107 (Ledenīte)

29 Jan 2015, 23:27

Sveiki visiem ziemas vidū!
Gan tiem, kas brauc, gan tiem, kas cītīgi gatavo spēkratu vasaras sezonai!
Es joprojām braucu un izbaudu visus ziemas priekus. Arī tos, ko sauc par preventīvajiem ceļu uzturēšanas pasākumiem jeb brutālas sāls kaisīšanas pie plus 4! :crazy: ..šķiet, ka kompānijai "Car Wash" ir blats starp tiem ierēdņiem, kas šos jautājumus groza, jo citādi tas tak nav ...nekādā jēgā! :ugeek:
Lai nu kā mums te iet- uz augšu un uz leju- žigulis ir mans garants izdevušāmies brīvdienām. Kur tik nav būts un kas tik nav piedzīvots kopš iekāpu žigulī un sadaļā "Mans VAZ".
Ir pabūts pasākumā "Rudens adrenalīns". Pasākums sākās jau piektdienā, kad atgriezāmies no Rīgas darbiem uz dzimto Liepājas pusi, kur mūs gaidīja "Ledenīte" ar beigtu sajūga darba cilindru. No vienpadsmitiem līdz puspieciem, kopā ar draudzeni, pustumsā, samainījām abus sajūga cilindrus, trubas un sagatavojām mazulīti braucienam. Pusdeviņos izbraucām! :brauc:
Image
Pirms Liepājas panācām Ziemeļkurzemes ceļiniekus.
Image
Un visi citi.
Image
Image
Image
Image
Pasākums ideāls, paldies visiem par piedzīvojumu un aktivitātēm. Jēziņ, kā nāca miegs pēc tās pusgulētās nakts!

Nu jau kādus 10 K būšu ar "Ledenīti" noripojis. Eļļas ar jau paspēju samainīt visur uz lielikso "Volvoline", jo neko citu lāgā neatzīstu. Vairākkārt pabijām Latgales sniegotajos ceļos un āķīgajos līkumos, izbraukāti pierīgas meži un protams neregulārie reisi no Liepājas uz Rīgu, no Rīgas atpakaļ!
Decembra sākumā pēc garas meklēšanas "Ledenīte" tikai pie jaunām ziemas kurpītēm. Pašam baigi patīk un gaita ar cita.
Image
Image
Diski fiata R14, 4X98 un centri sakrita, mazlietoti, ko var arī redzēt pēc 0 švīkām un pats gatvenais- nav šķībi. Manuprāt iedeāls ķēriens ar visu ziemas M+S, ko droši dzīšu arī vasarā. Pirms tam iesāku jau realizēt flanču projektu, kur rezultātā no 4x98, man būtu 4x100 un plaša izvēle ar VW diskiem, taču iecerētie diksi nebija taisnojami un iekrita šis fiata piedāvājums. Flanču bildi ielikšu vēlāk, ja interesē.
Gribas jau ar kaut kad ielikt garāžā un padarboties, bet pagaidām nav kur.
Kopumā "Ledenīte" turas godam, neko daudz man neprasa- tāpat kā es no viņas.
Izbaudām visi vēl ziemas pēdējās dienas un to, ka degviela lētāka!
Last edited by jumzis on 30 Jan 2015, 11:59, edited 12 times in total.
 
User avatar
Ogre
Vazists
Posts: 228
Joined: 13 May 2014, 16:24
Automašīna: 11,03,40,40,2125

Re: VAZ 2107 (Ledenīte)

29 Jan 2015, 23:46

Interesants apraksts, auto arī glīts, lai veicas!
 
prodrifter
Vazists
Posts: 47
Joined: 03 Aug 2014, 00:26
Automašīna: VAZ 2101

Re: VAZ 2107 (Ledenīte)

30 Jan 2015, 00:39

Nevarēju atturēties, ļoti interesants apraksts.
Un izskatās arī ļoti pievilcīgs. :

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests