Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderator: Micuks

 
ervuha
Vazists
Topic Author
Posts: 4
Joined: 03 Jun 2016, 20:57

ervuhas džigulis

14 Jun 2016, 02:31

Sveiciens forumiešiem!

Neilgu laiku atpakaļ, sutinot uz krēsla un ar vienu roku grozot šašlika iesmus, bet ar otru spaidot telefonu, nonācu pie secinājuma, ka gribu žigulīti. Tajā brīdī man neinteresēja un teikšu godīgi, pat nebiju ne aizdomājies, ko darīšu un kā nu būs. Vienkārši vajag un viss. Tā nu ar lepnumu acīs varu teikt, ka mans pirmais "džigulis" tika iegādāts un nonāca manā īpašumā 08.06.2016. 

Īsumā par auto un tā vēsturi, kas tika nodota manās rokās - zaļās krāsas 21061 ar 1.5 dvēselīti, nodzīvojis 29 gadus un 8 mēnešus viena vienīga onkuļa rokās (septembrī mums būs 30 gadu jubileja). Onka savu žiksi bija ieguvis izstāvot rindu un atslēgas rokās saņemot blakus bijušajam Stahānoviešu tiltam, tagadējam D-tilta pārvadam pār dzelzceļa sliedēm. Braucis lielākoties tikai vasarās, vismaz pēdējos desmit gadus ziemās glabājis garāžā. Pulkstenis met tikai otro apli, kas ar nelielu nobīdi varētu būt 130tk km. Tālākais punkts Latvijā esot bijusi Valmiera, bet ei tu sazin, kur onka slepus vēl meitenes braucis mīlēt, jo šo man stāstīja kundze. Ikdienā kursējis pa Rīgu, bet sēnēs braucis uz Muceniekiem. Iedeva arī līdzi grāmatu brīviem brīžiem - "Moi avtomobiļ Žiguļ"

Atejot no visa skaistā, baltā un pūkainā. Pretēji slavētajam auto stāvoklim, apskates laikā servisā tika atklātas sekojošas lietas - sliekšņi sametināti caur dirsu, likti ielāpi un piešūti klāt pie kuzava ar punktveida metinājumiem, kas nozīmē, ka džeki nav pat normālas šuves salikuši. Durvis apskādētās un salāpītas drausmīgi. Un kas man patīk visvairāk, ar rullīti un vislīdzīgāko grīdas krāsu nomaukta visa apakša līdz hroma līstēm durvju vidū. 

Auto noteikti neizmantošu ne pļavu aršanai, ne ziemas gonkām. Visticamāk pat nevilkšu laukā ziemās. Jā, tieši tā, nopirku, lai atjaunotu un labajos mēnešos izvilktu laukā pabraukāties. Tāpēc nesteidzīgi tiks čubināts augšā, lai jau uz nākamo vasaru būtu ierindā un pildītu tās pašas funkcijas, ko pirms 20 gadiem. Šogad noteikti vēl pāris apļus izmetīšu, bet uz rudeni gan tiks likts nost. Plānos mainīt visas 4 durvis, priekšējos spārnus, pārmetināt sliekšņus un, iespējams, pārkrāsot. Ar hadeni un dzinēju šobrīd nav nekādu problēmu un, cerams, ka arī nebūs.

Kopumā esmu ar auto jebkurā gadījumā apmierināts. Ko var gribēt no 30 gadus vecas klasikas, kas praktiski izmantota kā daily auto. Kā jau minēju, viss tiks savests kārtībā un no worries par šī auto likteni. Bildes ir tādas, kādas nu viņas uz fikso sataisīju, bet patiesībā neko diži vairāk un labāk arī šobrīd neuztaisīsi. Centīšos iespēju robežās arī pie katra jauninājuma papildināt savu topiku.

Image
Image
Image
Image
Image

Uz evakuatora, jo sakarā ar saimnieka veselības problēmām, bija noņemts no uzskaites, tātad bez skates un octas. Izmantojot sava servisa piedāvātās ekstras, ātri un bez liekiem čakariem tika aiztransportēts no Dārzieņiem (Rumbulas) uz Rīgas centru, kur tad arī bāzēsies mans džigulis. PS, uzbrauca virsū un tā pat arī nobrauca nost pats savā gaitā. 
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: ervuhas džigulis

14 Jun 2016, 02:44

Laipni lūgts vazitu pūciņā  :thumbup:
Apsveicu ar pirkumu un lai labi ripo!
Nu ar tiem vīriem gados tā ir un tas ko minēji ir tipiskais opju remonts, ziemas tas auto noteikti ir pieredzējis un ne vienu vien, darāmais netrūks, metināšana būs daudz un pārkrāsot droši vien vajadzēs, cīnies :)
 
kurmis
Vazists
Posts: 292
Joined: 16 Jun 2011, 21:07

Re: ervuhas džigulis

14 Jun 2016, 23:44

Var jau teikt, ka leju žulti, bet vieglāk būtu izgudrot mūžīgo dzinēju, nekā salāpīt šo tolmeta klientu. Un kāda motivācija to darīt? Rets eksemplārs? Pat, ja dabūji par brīvu, lētāk būtu nopirkt labu sesto, nekā lāpīt šo + laiks...
 
ervuha
Vazists
Topic Author
Posts: 4
Joined: 03 Jun 2016, 20:57

Re: ervuhas džigulis

15 Jun 2016, 01:17

Paldies par viedokli. Kā jau es teicu, ideja bija ļoti spontāna. Šeit galīgi nav svarīgi kāpēc, un pat pilnīgi vienalga par tiem pāris simtiem, kas tika izdoti. Tika pieņemts lēmums, iepirkts izejmateriāls (lasīt kā "tolmets") un bez nekādas steigas tas stāvēs manā servisā un gaidīs brīvus brīžus pārvērtībām. Un pat ja būs jāiegulda darbs un laiks, kas man liekās tikai loģiski jebkuram auto, arī šajā gadījumā es galīgi nesteidzos. Ikdienā dzīvoju savu dzīvīti, bet šis viss ir tikai paša priekam. Mums ir pieejams praktiski viss nepieciešamais aprīkojums, lai šo klasiku atdzīvinātu. Arī detaļas no padomju laikiem stāv kastēs un varētu dāļāt uz svara. Turklāt nopirkt kādu no tiem VS statusa auto vai vienkārši restaurētajiem nav liela māksla, to visi prot, bet paņemt tolmetu un uzcelt, to gan vajag mācēt.
 
User avatar
pusautomats
Vazists
Posts: 641
Joined: 12 Jul 2013, 11:36
Automašīna: VAZ-21061, Golf MK3
Location: Rīga

Re: ervuhas džigulis

15 Jun 2016, 18:18

Var jau teikt, ka leju žulti, bet vieglāk būtu izgudrot mūžīgo dzinēju, nekā salāpīt šo tolmeta klientu. Un kāda motivācija to darīt? Rets eksemplārs? Pat, ja dabūji par brīvu, lētāk būtu nopirkt labu sesto, nekā lāpīt šo + laiks...
Nu tev to vienkārši nesaprast kurmi! Es savu arī nopirku sapuvušu līdz kliņķim, pa riņķi nomainīju visus spārnus, sliekšņus, televizoru, fartuhu. vēl daudz grīdu lāpīju. Kapēc? HVZ vienkārši man gribas, un man patīk, cilvēki dara vissdažādākās lietas, dzer, lieto narkotikas, kolekcionē markas vai virina mētelīšus. Protams ka vari pateikt, ''nafig pirki sapuvušu žigu, labāk nopirktu KIA!''. Man personīgi prieks redzēt ka kāds ir nopircis aparātu ap ko darboties! 
Reāli kāda vispār jēga būtu no šādiem forumiem ja visi šeit tikai teiktu ''kapēc tu viņu pirki, tak sapuvis, nafig vajag''.
Prieks par autoru! Lai labi ripojas un labi lāpās, vienīgi rēķinies ka tur netikai sliekšņi būs beigti kad iebrauksi ar fleksi.
Kas ar Žiguli nav braucis, auto vadīt nemāk.
 
User avatar
Ogre
Vazists
Posts: 228
Joined: 13 May 2014, 16:24
Automašīna: 11,03,40,40,2125

Re: ervuhas džigulis

16 Jun 2016, 15:36

Sveicu ar žiguli!
Tā ir ar tiem opīšiem, kas bezgala rūpējas par savu dārgo auto un nemaz nesaprot, ka tā rezultātā pilnībā sačakrē to. Jāatdzīst gan, ka krāsu piemeklējis diezgan līdzīgu, bildēs uz ātro nevar pamanīt, ka kaut kas būtu piekrāsots, ir redzēti daudz trakāki gadījumi. 
Turpini iesākto un turpini to dokumentēt ar daudz bildēm, citādāk topika aktivitāte būs zema. Veiksmi!
 
marchix
Vazists
Posts: 9
Joined: 12 May 2016, 14:03

Re: ervuhas džigulis

16 Jun 2016, 16:57

Laipni lūgts žiguļu saimē.

Pa 20 eur varu piedāvāt aizmugures labās puses durvis - nelietotas. Drusku vietām virspusēja rūsa no tā, ka stāvējušas garāžā visu laiku, bet tas jau saprotams.

marchix@hotmail.com vai 26449919.
 
ervuha
Vazists
Topic Author
Posts: 4
Joined: 03 Jun 2016, 20:57

Re: ervuhas džigulis

16 Jun 2016, 19:54

Paldies par laba vēlējumiem. :)

Plinti krūmos noteikti nemetīšu, ja jau esmu sācis, tad noteikti turpināšu iesākto. Opaps tiešām bij sirsnīgs cilvēks, kā meita teica, ļoti uzpasējis savu žigulīti.
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: ervuhas džigulis

16 Jun 2016, 20:00

Par ļoti uzpasēšanu grūti piekrist redzot auto stāvokli, tie kas uzpasē ielāpus nelīmē!
Man krusttēvam bija ļoti uzpasēts 2106, kurš pārdošanas brīdī bija gandrīz tāds pats kā no rūpnīcas pirkts :) uzpasēts krāsojums un tehniskais stāvoklis.

Par durvīm un rūsu, rūsa ir rūsa un rūsa veidojas no izrūsējušā metāla, tātad tas ir plānāks un ar rūsas perēkli, ja attiecīgi neapstrādās rūsēs tālāk! Durvīm jo sevišķi ir jāvaktē valcējuma vietas, ja tur ir rūsa tad to ārā dabūt neiespējami neizjaucot durvis, bet atpakaļ vairs nesavalcēs tā kā tas ir bijis no rūpnīcas!
 
ervuha
Vazists
Topic Author
Posts: 4
Joined: 03 Jun 2016, 20:57

Re: ervuhas džigulis

17 Jun 2016, 00:59

Es par to uzpasēšanu vairāk domāju tādā ziņā, ka darījis visu, iespējams ne pēc labākajām sentēvu metodēm, lai to auto turētu pie dzīvības. Bet par metināšanu man cits pieņēmums. Gan jau aizvedis uz vietējo kaktu servisu, lai puikas sametina, bet redzot, ka onka gados, nemaz nav centušies darbu darīt kā nākas. Onka diezvai arī pēc tam gāja un ar pirkstu bakstīja, tomēr pāri 80 gadiem. Bet kā jau teicu, otrās mājas man serviss. Nesteidzoties viss būs savests kārtībā. Drīzumā gaidiet topika papildinājumu.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests