Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, wipers

 
Panda
Vazists
Topic Author
Posts: 1
Joined: 15 Nov 2012, 21:15

Žiks meitenei...

15 Nov 2012, 23:56

Sveiciens vazistiem! ;)

Ik pa laikam ieklīstu jūsu forumā, jo mani pēdējos jau 4 gadus nomoka jautājums - vai ir vērts pirkt žiku?
Atbildi uz jautājumu jau zinu - jā, bet ir problēma - esmu meitene. Vienmēr skatos uz žikiem un mani pārņem skaudība, kāpēc man tāda nav!? Būtībā tas ir mans sapņu auto no bērnības.
Būtībā esmu nolēmusi, ka gribu sev foršu brīvdienu auto - žiku, kurā esmu arī gatava ieguldīt salīdzinoši lielus līdzekļus. Tomēr pirms pirkuma un naudas ieguldīšanas gribēju uzjautāt zinātājiem, vai ir vērts?
1. Ja neesmu nekāda mehāniķe un ar tehniku uz "jūs"?
2. Vai gadījumā, kad kaut kas noplīst ir iespēja salabot par sakarīgām cenām kādā servisā?
3. Vai vispār priekš sievietes tā būtu piemērota mašīna, it īpaši, ja esmu gara auguma? :eh:
4. Un vispār līdz cik lielām summām ir vērts ieguldīt žikā? Jo gribētos diezgan pamatīgi pie viņa piestrādāt...

Paldies! ;)
 
User avatar
krissis
Vazists
Posts: 537
Joined: 08 Apr 2009, 22:05
Automašīna: Mitsubishi

Re: Žiks meitenei...

16 Nov 2012, 01:08

Ja patīk tad jāņem, tur nav ko daudz domāt. Par cenām, protams žiguli uzturēt būs lētāk kā importniekus jo 1. žigulis ir vienkāršs kā koks 2. detaļas maksā lēti. No mīnusiem vienīgais ir tas, ka nemētājas detaļas katrā šrotā, bet īpaši grūti arī nav dabūt ( Rīgā Lienes ielā tirgo jaunas detaļas) . Par augumu grūti teikt, man kad žiks bija tad augums man bija ~185cm un nebija problēmu... Pats galvenais ja pērc žiguli noteikti meklē labu virsbūvi lasīt-nesapuvušu , jo tehnisko var sataisit viegli, bet ja sapuvis tad tas ir dārgi un jēgas mazas. Tas tā īsumā. :draugi:
Ko dievs nav devis to biezpiens neatsvērs ;)
 
User avatar
ivars_pilips
Vazists
Posts: 131
Joined: 28 Jul 2011, 15:43
Automašīna: VAZ 21063
Location: Rīga/Alūksne

Re: Žiks meitenei...

16 Nov 2012, 01:31

O, lieliski. Ta noteikti ir laba ideja - gan no ekonomiska, gan no vizuala viedokla. Ekonomija vienkarsha - par summu ar kuru var salabot teiksim ritosho dalju Zigulim, par to arzemniekam var var vienu riteni apkopt.
Pieminetaja Lienes ielas bodite cenas ir demokratiskas. Shobrid neko dargaku par 21.25 Ls neesmu nopircis. Un vispar, tur viss ap 5-7 Ls grozas, ja runajam par dzelzhiem.

Sieviete zhigulim nav skerslis, un Zhigulis sievietei ne tik. Ja ari kaut kas uz cela saplist, to jebkursh apkerigs chalis tev salabos. Galvenais, lai vienmer kastite ar pirmas nepiecieshamibas detaljam lidzi. Ta man macija vecmamma - mana Zhigulja pirma saimniece. Tagad vinja ar Audi braukajas.

Es shodien uzsaku temu par virsbuves restauracijas izmaksam. Tur jau ir pirmie cipari iekritushi, ta ka nojausma bus, ar ko jarekinas.

Lai tev veicas!
 
valdic
Vazists
Posts: 46
Joined: 31 Jan 2010, 12:23

Re: Žiks meitenei...

17 Nov 2012, 11:32

Mana meitene brauc ar manu žiguli, bez problēmām.
Bet ja tev tāds vēl nav un ir iespēja pērkot izvēlēties, tad labāk būtu ņemt ar:
bremžu pastiprinātāju (to gan var vēlāk uzlikt),
noteikti ar oriģinālo lielo stūri - ir daudz vieglāk pagriezt un manuprāt labāk izskatās,
vēlams 5 ātrumu kārba (to ar var vēlāk uzlikt) - stipri patīkamāka braukšana un mazāk tērē degvielu,
kā jau te tika minēts, ar pēc iespējas labāku, nesarūsējušu kuzavu, jo to ir dārgi remontēt. Mehāniskās lietas, motori, kārbas, bremzes utt ir sataisāmi par salīdzinoši lētu naudu un vienkārši. Visas detaļas var dabūt jaunas un lēti.
motoru nevajadzētu ņemt mazāku par 1,3.
labāk ar derīgu apskati, vai vismaz pārbaudi https://e.csdd.lv/ kad ir pēdējā bijusi un kas nav bijis kārtībā. Visus tos "braucis opis un tikai pie sievietēm" nevar īsti ņemt vērā. Ja auto ir ilgi stāvējis, arī nebūs uzreiz braucams, bet šajā gadījumā iespējams būs labi saglabājusies virsbūve.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests