Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, Traktorist

 
User avatar
girts.bricis
Vazists
Topic Author
Posts: 361
Joined: 13 Dec 2010, 17:45

Tātad, reizi pār visām reizēm!!!!

07 Nov 2011, 20:08

Apnicis, ka neviens šeit nejēdz fiziku, un mūld ka atsperes nepaliek cietākas , kad tām nofleksē vijumus nost.

Tātad.
Galvenā formula par atsperēm.
F=ES∆l/lo, kur F-pieliktais spēks, E ir Janga modulis,S-atsperes vijuma šķērsgriezuma laukums,∆l-atsperes garuma izmaiņa, lo-atsperes sākuma garums.ES/lo=k-atsperes stinguma koeficients-raksturo atsperes parametrus.

Tātad, ja samazinam lo 2reizes, tad k aug 2reizes, jo E un S paliek nemainīgi(piem 8/4=2 vai 8/2=4 pirmajā vienādībā 8ir ES, 4ir lo, otrajā vienādībā 8 ir ES, 2 ir lo, rezultats un lo atškiras 2 reizes)
Tālāk mazliet pārveidojam formulu, ES/lo vietā ieliekam k.Sanāk F=k∆l
Tātad, spēks paliek nemainīgs, šajā gadījumā virsbūves svars, k palielinājās divas reizes, tādēļ, lai saglabātu šo vienādību patiesu, ∆l kurš ir mainīgais, samazinās 2 reizes(piem.8=2x4 8=4x2, otrajā vienādībā pirmais reizinātājs aug 2 x, otrais samzinās 2x, rezultats vienāds.)
Ar vārdiem to varētu formulēt tā, "Samazinot atsperes sākuma garumu, vajadzēs pielikt x reizes lielāku spēku lai ∆l izmainītu x reizes. Mūsu gadījumā vajadzēs pielikt 2 x lielāku spēku lai atgrieztu ∆l sākotnējā lielumā, kas ir 2 reiz lielāks salīzinājumā ar to , ko iegūstam pēc sēdinājuma.

Pats atsperes materiāls nepaliek cietāks, bet atspere kā priekšmets paliek "cietāka" jeb varētu teikt stingrāka.
Es ceru ka kāds arī saprata.
Cietais rieksts Image

What dya mean it doesn't fit? Gimme the big F@#! *!# hammer and the torches from my bench!!

ĢIRTS divi astoņi astoņi nulle viens seši pieci viens
 
User avatar
ar4ijs
Vazists
Posts: 222
Joined: 27 Feb 2008, 22:00
Automašīna: BMW e30 325i un VAZ 21214
Location: Rīga un Tukuma Rajons

Re: Tātad, reizi pār visām reizēm!!!!

07 Nov 2011, 21:52

Nu tad beidzot! :D +!
Ir diskutets par so temu pie galda un isti nevareja lidz sim(viens saka ta un otrs ta) saprast neko vai cietakas vai mikstakas bija doma griezt, bet nezinaju ka beigas sanaks!

Cepums tev ! ;)
 
User avatar
girts.bricis
Vazists
Topic Author
Posts: 361
Joined: 13 Dec 2010, 17:45

Re: Tātad, reizi pār visām reizēm!!!!

07 Nov 2011, 21:59

Nu tad beidzot! :D +!
Ir diskutets par so temu pie galda un isti nevareja lidz sim(viens saka ta un otrs ta) saprast neko vai cietakas vai mikstakas bija doma griezt, bet nezinaju ka beigas sanaks!

Cepums tev ! ;)
Loģika džeki, tikai un vienīgi loģika.
Cietais rieksts Image

What dya mean it doesn't fit? Gimme the big F@#! *!# hammer and the torches from my bench!!

ĢIRTS divi astoņi astoņi nulle viens seši pieci viens
 
User avatar
ar4ijs
Vazists
Posts: 222
Joined: 27 Feb 2008, 22:00
Automašīna: BMW e30 325i un VAZ 21214
Location: Rīga un Tukuma Rajons

Re: Tātad, reizi pār visām reizēm!!!!

07 Nov 2011, 22:05

Nu tad beidzot! :D +!
Ir diskutets par so temu pie galda un isti nevareja lidz sim(viens saka ta un otrs ta) saprast neko vai cietakas vai mikstakas bija doma griezt, bet nezinaju ka beigas sanaks!

Cepums tev ! ;)
Loģika džeki, tikai un vienīgi loģika.
Logika gan, bet to logisko biezi vien sachakaree ja stasta pilnas ausis no malas pareizo un nepareiz tad beigaas pats neko nesaproti! :D:D
 
edijs
Vazists
Posts: 610
Joined: 12 Jun 2009, 13:57
Location: Liepājas raj. Kalvene

Re: Tātad, reizi pār visām reizēm!!!!

07 Nov 2011, 22:23

Kā naglai uz galvas ;) tas tak bija skaidrs ka materiāls neizmainās, bet atspere ka priekšmets paliek stingrāks ;)

P.S brīnos ka nav neviena komenta kas tavu teoriju apgāž :rofl: :draugi:
Vaz 03
 
User avatar
ar4ijs
Vazists
Posts: 222
Joined: 27 Feb 2008, 22:00
Automašīna: BMW e30 325i un VAZ 21214
Location: Rīga un Tukuma Rajons

Re: Tātad, reizi pār visām reizēm!!!!

07 Nov 2011, 22:27

Kā naglai uz galvas ;) tas tak bija skaidrs ka materiāls neizmainās, bet atspere ka priekšmets paliek stingrāks ;)

P.S brīnos ka nav neviena komenta kas tavu teoriju apgāž :rofl: :draugi:

Gan jau aplauzaas! :D
 
User avatar
ARWIS
Vazists
Posts: 136
Joined: 12 Sep 2009, 22:29
Location: LIMBAŽI

Re: Tātad, reizi pār visām reizēm!!!!

07 Nov 2011, 22:40

Pārkopēji visu ko fizikas učuks sarakstīja uz lapiņas? :d netač bet ja godīgi es savam vaz nozāģēju atsperes, aizmugurē cietības ziņā neko nejūt, nu vismaz šūpinot vai braucot,kā bija tā ir vēl tagad turklāt balstoties uz taviem pierakstiem sanāk ja nozāģē pusi atsperes tā paliek divreiz cietāka? tas ir ja es pareizi iebraucu ...bet vai tad tu žigulim griezīsi atsperes uz pusi īsākas? un nogriežot 1.5 vijumus no 9 atšķirība ir nejūtama :)
 
edijs
Vazists
Posts: 610
Joined: 12 Jun 2009, 13:57
Location: Liepājas raj. Kalvene

Re: Tātad, reizi pār visām reizēm!!!!

07 Nov 2011, 23:05

Pārkopēji visu ko fizikas učuks sarakstīja uz lapiņas? :d netač bet ja godīgi es savam vaz nozāģēju atsperes, aizmugurē cietības ziņā neko nejūt, nu vismaz šūpinot vai braucot,kā bija tā ir vēl tagad turklāt balstoties uz taviem pierakstiem sanāk ja nozāģē pusi atsperes tā paliek divreiz cietāka? tas ir ja es pareizi iebraucu ...bet vai tad tu žigulim griezīsi atsperes uz pusi īsākas? un nogriežot 1.5 vijumus no 9 atšķirība ir nejūtama :)
Tapec jau ārī tu nejūti ka ir cietāks :brauc: Un vispar ja pargriež'uz pusēm tad patiešam izveidojas jauks sedinajums :ugeek:
Vaz 03
 
User avatar
ARWIS
Vazists
Posts: 136
Joined: 12 Sep 2009, 22:29
Location: LIMBAŽI

Re: Tātad, reizi pār visām reizēm!!!!

07 Nov 2011, 23:30

es saku ATŠĶIRĪBAS nav vnk nav tikai zemāks un viss ....p.s nozāģē pusi atperes :D :D un tad pabrauc ar viņu tas ir tas pats kas izņemt viņas aŗā pavisam
 
User avatar
girts.bricis
Vazists
Topic Author
Posts: 361
Joined: 13 Dec 2010, 17:45

Re: Tātad, reizi pār visām reizēm!!!!

08 Nov 2011, 08:47

Pārkopēji visu ko fizikas učuks sarakstīja uz lapiņas? :d netač bet ja godīgi es savam vaz nozāģēju atsperes, aizmugurē cietības ziņā neko nejūt, nu vismaz šūpinot vai braucot,kā bija tā ir vēl tagad turklāt balstoties uz taviem pierakstiem sanāk ja nozāģē pusi atsperes tā paliek divreiz cietāka? tas ir ja es pareizi iebraucu ...bet vai tad tu žigulim griezīsi atsperes uz pusi īsākas? un nogriežot 1.5 vijumus no 9 atšķirība ir nejūtama :)
ne pārkopēt nepārkopēju, jo viņš neviena brīdī neizmantoja vārdus virsbūve vai vazs vai vienalga kas:D
viss atkarīgs no ta cik daudz nogriezīsi, protams vēl atkarīgs cik veca tev tā atspere, kas ar materiālu gadu gaita noticis un tā(koeficients k izmainījies)
Cietais rieksts Image

What dya mean it doesn't fit? Gimme the big F@#! *!# hammer and the torches from my bench!!

ĢIRTS divi astoņi astoņi nulle viens seši pieci viens

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests