Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderator: Micuks

 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu topiku)

01 Nov 2017, 10:13

Es runāju vispārīgi ne tikai par ielas braukšanu!
Papēti kā strādā bloķi un tad diskutē.
 
Traktorist
Vazists
Posts: 1147
Joined: 08 Apr 2009, 11:15
Telefons: 26714531
Location: Ciemats Rīga

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu topiku)

01 Nov 2017, 17:35

Es teikšu tā, diemžēl tikai mazai daļai cilvēkiem autosportā ir salīdzinoši laba saprašana par sporta auto uzbūvi un sporta detaļu pareizu pielietošanu. Likt gliemežu bloķi tikai tādēļ, ka to uzlika arī Jānis un Pēteris ir tipiskākais piemērs.

Somijā ir vairākas specializētās skolas un augstskolas, kur māca tieši sporta auto mehāniķus un inžinierus. Vari minēt, cik tādas ir LV. Tieši tādēļ ir svarīgi skatīties un meklēt kādas tehnoloģijas izmanto skandināvijas autosportā un adaptēt tās LV apstākļiem.
Ja nemaldos, labās ( ar paaugstināto kompresiju) 2101 galvas 2103 žiguļiem nenāca.
robs:Uzliku R15 diskus ar labām Yokahama riepām
Galva ar paaugstināto kompresiju un R15 disks arī no skandināvijas skolam? LV skolas māca savadak: ar paaugstināto kompresijas pakapi ( dažadas lietas tomer) un diski neapzimējas ar burtu R, jāraksta 15''. Varam redzet ka maz saprašanas ne tikai sporta auto uzbūvē, bet vispār automobīļu teorijā.
 
User avatar
robs
Vazists
Posts: 192
Joined: 12 May 2013, 15:21
Automašīna: VAZ 2106 racing edition
Location: Rīga - Valmiera

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu topiku)

02 Nov 2017, 09:54

Forums nav nekāds zinātniskais raksts, lai būtu jāievēro precīzi tehniski termini un tehniskā pareizrakstība!!! Galvenais ir nodot mesidžu lai citiem ir skaidrs, ko tu vēlies pateikt. Neiešu tērēt savau laiku lai pāris asprāšu dēļ meklētu kā rakstīt riepas izmēru, jo visiem tas tā pat ir skaidrs.

No lietām pie darbiem! Gudrības forumā māk sarakstīt jebkurš!
To, cik man un arī tev ir liela saprašana par auto un autosportu var pārbaudīt vienā ļoti vienkāršā veidā - apļa laiks!! Es braukšu ar savu VAZ un tu ar savu. Redzēsim kurš māk labāk pielāgot VAZ sportiksai braukšanai un kurš sasniegs labāko apļa laiku mazās sacensībās. 
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu topiku)

02 Nov 2017, 11:03

Ja tu kādam kaut ko pārmet tad pašam vajadzētu apmeklēt Somijas augstskolas, lai vismaz tehniski pareizi izteiktos, uzrakstītu arī tādiem gudriniekiem kā mums :thumbup:
Diemžēl neesmu ne fiziķis ne inžinieris, tādēļ padziļināti izskaidrot to nespēšu. Es šo atšķīrību redzu dažādos saskares (berzes) virsmu laukumos.
Tiešām diemžēl, tieši tāpēc skau, ka izpēti gliemeža bloķa konstrukciju un tad sapratīsi arī par virsmām :)
No lietām pie darbiem! Gudrības forumā māk sarakstīt jebkurš!
Tieši tā, arī uz tevi tas attiecas, bet pēc tava rakstītā var noprast, ka pats viss savu auto 100% nebūvē jo tad daudz vairāk zinātu arī padziļināti zinātu par bloķiem.
Un lūdzu bez kašķiem! konstruktīvas diskusijas vienmēr ir noderīgas!
 
JaunaisVazists
Vazists
Posts: 40
Joined: 14 Sep 2015, 21:44
Automašīna: VAZ 2101
Telefons: 29508185
Location: Jēkabpils

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu topiku)

04 Nov 2017, 19:42

Forums nav nekāds zinātniskais raksts, lai būtu jāievēro precīzi tehniski termini un tehniskā pareizrakstība!!! Galvenais ir nodot mesidžu lai citiem ir skaidrs, ko tu vēlies pateikt. Neiešu tērēt savau laiku lai pāris asprāšu dēļ meklētu kā rakstīt riepas izmēru, jo visiem tas tā pat ir skaidrs.

No lietām pie darbiem! Gudrības forumā māk sarakstīt jebkurš!
To, cik man un arī tev ir liela saprašana par auto un autosportu var pārbaudīt vienā ļoti vienkāršā veidā - apļa laiks!! Es braukšu ar savu VAZ un tu ar savu. Redzēsim kurš māk labāk pielāgot VAZ sportiksai braukšanai un kurš sasniegs labāko apļa laiku mazās sacensībās. 
Es par uzbraukšanu uz laiku .
 
Traktorist
Vazists
Posts: 1147
Joined: 08 Apr 2009, 11:15
Telefons: 26714531
Location: Ciemats Rīga

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu topiku)

04 Nov 2017, 20:43

Forums nav nekāds zinātniskais raksts, lai būtu jāievēro precīzi tehniski termini un tehniskā pareizrakstība!!! Galvenais ir nodot mesidžu lai citiem ir skaidrs, ko tu vēlies pateikt. Neiešu tērēt savau laiku lai pāris asprāšu dēļ meklētu kā rakstīt riepas izmēru, jo visiem tas tā pat ir skaidrs.

No lietām pie darbiem! Gudrības forumā māk sarakstīt jebkurš!
To, cik man un arī tev ir liela saprašana par auto un autosportu var pārbaudīt vienā ļoti vienkāršā veidā - apļa laiks!! Es braukšu ar savu VAZ un tu ar savu. Redzēsim kurš māk labāk pielāgot VAZ sportiksai braukšanai un kurš sasniegs labāko apļa laiku mazās sacensībās. 
Vai par braukšanas iemaiņam kaut kas bija teikts? Saprašana par autouzbūvi pirmkart var redzēt  pareizājā tehniskājā valodā! Jā tadas nav, sakas visadas atrūnas. Var būt karburatoru sauksim '' kantaina hujņa ar diviem lieliem ūrbumiem'', tapat visiem skaidrs, vai nē?
 
User avatar
robs
Vazists
Posts: 192
Joined: 12 May 2013, 15:21
Automašīna: VAZ 2106 racing edition
Location: Rīga - Valmiera

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu topiku)

06 Nov 2017, 14:45

Paskatīsimies uz to no citas puese:
Pilsonis A (Teorētiķis) labi māk auto tehnikso teoriju, lasa tehnikās grāmatas, šad tad kaut ko paskrūvē garažā. Māk VAZ motoru saskrūvēt uz 80ZS
Pilsonis B (Prkatisķis) teoriju nerubī, sauc karburātoru par huiņu, bet labi saprot dzinēja kopsakarības. Katru dienu labo un vīlē mašīnas savā garažā, līdz ar to motoru māk saskrūvēt līdz 100ZS. 

Kura viedoklī par motora uzbūvi es vairāk ieklausīšos?
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu topiku)

06 Nov 2017, 14:57

Ir cilvēki, kuri gadu desmitiem savās garažās vīlē un skrūvē caur dirsu ;)
Iesaku tev pašam apmeklēt Somijas specskolas, tur noteikti māca gan teoriju, gan pareizos terminus un praksi :)
 
User avatar
robs
Vazists
Posts: 192
Joined: 12 May 2013, 15:21
Automašīna: VAZ 2106 racing edition
Location: Rīga - Valmiera

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu topiku)

06 Nov 2017, 15:05

Mans jautājums tev bija par sarežģītu! Žēl!
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu topiku)

06 Nov 2017, 15:06

Nomierinies, izbeidz šo bērnišķīgo uzvedību! 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests