Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderator: Micuks

 
User avatar
wipers
Vazists
Posts: 855
Joined: 23 Jan 2009, 19:44
Automašīna: VAZ 2103

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu top

27 Feb 2012, 22:26

Jautājums par atsperēm joprojām aktuāls. ;)
cik zinu, tad labākais risinājums ir fleksis. :Latvija:
Nu labākais risinājums tas čista nav, bet salīdzinoši vienkāršākas un lētākais točna



Es grib'ētu nozāgāt žikam jumtu, ir kādi ieteikumi, kādi būtu plusi un mīnusi šadai darbībai? :?:
Ed, Tev cepums par ironiju :D :thumbup:
 
ttd
Vazists
Posts: 42
Joined: 15 Oct 2011, 21:51

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu top

27 Feb 2012, 22:39

Jautājums par atsperēm joprojām aktuāls. ;)
cik zinu, tad labākais risinājums ir fleksis. :Latvija:
Nu labākais risinājums tas čista nav, bet salīdzinoši vienkāršākas un lētākais točna



Es grib'ētu nozāgāt žikam jumtu, ir kādi ieteikumi, kādi būtu plusi un mīnusi šadai darbībai? :?:
Ed, Tev cepums par ironiju :D :thumbup:
Pārāk vēls laikam. Es jau sapratu, ka nopietni runā... redzēti tak ne tādi vien jautājumi. :mrgreen:
 
User avatar
wipers
Vazists
Posts: 855
Joined: 23 Jan 2009, 19:44
Automašīna: VAZ 2103

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu top

27 Feb 2012, 22:40

Ja es vēlētos uzlikt žigulim(21011) motocikla spoguļus(piemēram - http://www.sergis.lv/product_info.php?p ... bu75g2arc6 ), tad kā ar to piestiprināšanu pie virsbūves? Varbūt var nopirkt kaut kādus stiprinājumus or smth?
Paņem oriģinālā spoguļa vienā skrūves caurumā un iebāz viņu un viss,no spārna iekšpuses ieliec uzgriezni un būs super, tikai paliks vēl viens caurums, kurš nahuj nav vajadzīgs :D

Un kapēc vispaŗ Tu gribi likt ko tādu? Uzliec jauno oriģinālu,Lienes ielā pa 4-5Ls tikai tas niķelējums sūdīgs, pēc gada vai diviem varēsi mest ārā, labāk atrast kādu padomju ražojumu tiem reizēm (bet ne vienmēr) tīri kvalitatīvs tas niķelējums padevies
rekur vari dabūt spoguļus, Cēsīsbet var uz Rīgu ar dabūt
http://www.ss.lv/msg/lv/transport/spare ... cglfc.html

ebay vispar'visu velnu var atrast, sākot no apaļiem beidzot pie durvīm stiprināmiem utt
http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=vin ... m270.l1313
 
User avatar
Ezis
Vazists
Posts: 115
Joined: 08 Feb 2012, 14:24
Automašīna: VAZ 21011
Location: Rīga, Saulkrasti

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu top

27 Feb 2012, 22:50


Un kapēc vispaŗ Tu gribi likt ko tādu? Uzliec jauno oriģinālu,Lienes ielā pa 4-5Ls tikai tas niķelējums sūdīgs, pēc gada vai diviem varēsi mest ārā, labāk atrast kādu padomju ražojumu tiem reizēm (bet ne vienmēr) tīri kvalitatīvs tas niķelējums padevies
rekur vari dabūt spoguļus, Cēsīsbet var uz Rīgu ar dabūt
http://www.ss.lv/msg/lv/transport/spare ... cglfc.html
ebay vispar'visu velnu var atrast, sākot no apaļiem beidzot pie durvīm stiprināmiem utt
http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=vin ... m270.l1313
Šodien tieši biju lienes ielā, ja nemaldos tie spoguļi maksāja Ls 4,70. Bet viņi nebij hromēti, taču gribēju hroma. Apsvēršu vēl šo variantu. Par ebay- pārāk dārgi priekš tādiem spoguļiem.
ss.lv atradu kaut ko līdzīgu tavam linkam, laikam tas pats čalis, tikai cits sludinājums http://www.ss.lv/msg/lv/transport/spare ... pkkkl.html . 2.bildē ir tādi spoguļi, kādus gribētos, tikai vajadzētu viņus uzspodrināt. Kā to īsti dara? Vnk noslīpē un tad ar kaut kādu pastu močī? :D
Last edited by Ezis on 27 Feb 2012, 22:50, edited 1 time in total.
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu top

27 Feb 2012, 22:50

wiper, ja precīzi tad pārklājums ir hroms!
 
User avatar
wipers
Vazists
Posts: 855
Joined: 23 Jan 2009, 19:44
Automašīna: VAZ 2103

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu top

27 Feb 2012, 23:24

wiper, ja precīzi tad pārklājums ir hroms!
Nu nezinu gan, piemēram bamperi/moldingi man šķiet ir tikai niķelēti nevis hromēti. Tagad kad hromē tad liek niķeli, tad varu, tad spīdīgo niķeli un tad hromu (tā teikts iekš hroms.lv), padomijā man škiet, ka tik nopietni neviens to nedarīja (ok volgas ir izņēmums esmu redzējis '55 gada eksemplārus, kur virsbūve norūsējusi, bet bamperi spīd tā, ka atspulga teju var saskatīt un rūsa NAV). Tajā pašā laikā man ir pilnīgi jauns 2103 bamperis, kuram jau vienā stūrī ir nedaudz uzburbis spīdumiņš :thumbdown:
Piem. VAZ bamperiem man šķiet uz metāla ir ir varš (Cu) un tad pa virsu niķelis un nekāda hroma hroma nav. Es protams varu kļūdīties, taču būtu baigi forši, ja kāds ieviestu šajā lietā skaidrību, ar detalizētāku info.
Tātad Niķelis vs Hroms
:alko:
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu top

28 Feb 2012, 00:00

Hroms nav vienīgais pārklājums, speciālists nēsmu, bet zinu, ka detaļu pārklāj ar varu, niķeli un tikai tad ar hromu!
Uzskatu, ka padomju laikos uz matreāliem netaupīja (salīdzinājumā ar mūsdienām), vienīgi pavirša strādnieka darbs sačakarēja detaļas kvalitāti, bet mūsdienās hromētās daļas ir zem katras kritikas jo neviena daļa ko esmu pircis Lienes ielā nav bez rūsas izturējusi vairāk par pirmo saskarmi ar mitrumu :D
Pārklājums spoguļiem ir dīvaisns pat īsti nevar saprast vai tas ir hroms, bet vecajām dāļam tas točna ir hroms!
Un tas ir ne tik ar vaz daļām, bet arī ar sadzīves hromētajām daļām.......
Hromēšanas kvalitāte tāpat kā krāsošanas ir atkarīga no sagatvošans........
 
Ruu@uto
Vazists
Posts: 396
Joined: 27 Jan 2011, 15:19

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu top

28 Feb 2012, 14:31

:) Nu, vispār jau, veidojot dekoratīvos, spožos pārklājumus, viskvalitatīvākos hromējumus
var iegūt tikai ar triju kārtu tehnoloģiju, kad tērauda detaļas virsmu vispirms pārklāj ar
vara slāni, pēc tam ar niķeļa slāni (niķelis ir dzeltenīgs), un visbeidzot ar plānu hroma slāni,
kura biezums var būt vien dažas tūkstošdaļas mm , toties finālā ir spoži balts pārklājums.
Galvenie iemesli ir divi:
1) Hroms un niķelis salīdzinoši slikti saistās ar tēraudu (toties labi ar ķīmiski tīru dzelzi!).
Toties hroms lieliski saistās ar niķeli vai varu, bet varš ar niķeli, hromu un tēraudu. Tātad
dekoratīvās hromēšanas gadījumā varš pilda savdabīgas "grunts" funkcijas;
2) Hroma pārklājumi ir poraini, kas stipri samazina pārklājuma kopējo izturību, ja hroms ir
klāts tieši uz tērauda vai vara. Niķeļa pārklājumi savukārt ir blīvi un pasargā detaļas virsmu
no bojāšanās atmosfēras mitruma utt. iespaidā. Niķeļa pārklājumu un fināla hroma pārklājumu
pēc procesa veikšanas augstai spožuma pakāpei parasti pulē, jo hroma pārklājumam nepiemīt
virsmu izlīdzinošas īpašības.

Cietos hroma pārklājumus liek uz berzei / dilšanai pakļautām detaļām, bet tur tehnoloģijas ir
drusku citas :D
 
User avatar
janis
Vazists
Posts: 490
Joined: 23 May 2009, 14:32
Location: Valmiera

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu top

02 Mar 2012, 18:52

gribeju paprastit jautajumu sakara ar generatoru!
lieta tada, ka akits braucot neladejas, nopirku srota citu geni, man tur pateica ka genis ir ejos, uzliku, bet tapat nelade, tad ir tads jautajums, kadas var but vainas?
 
ttd
Vazists
Posts: 42
Joined: 15 Oct 2011, 21:51

Re: Jautājumu kaste (sīki jautājumi, lai netaisītu jaunu top

02 Mar 2012, 21:21

Un pēc kā tieši tu spried, ka nelādē? Lampiņa iedegas panelī?

Sāc ar to, ka piemet multimetru un nomēri cik volti tur ir(to dari pie tukšgaitā darbojoša motora). Reāli, ja ir labs ģenģeris, tad vajadzētu būt virs 14 voltiem(nezinu precīzi cik žikam jābūt). Ja ir zem 14 voltiem, tad zini, ka ģenģeris čista nešancē. Ja tā, tad sāc ar to, ka pārbaudi visus vadus. Ar visiem es domāju visus. Sākot no masas vada, kas aiziet no aķa uz kuzavu un ģenģera vadiem visiem - notīri tos, vēlams. Un ģenerātoram siksnu kārtīgi nospriegoji? Neizslīd?

Un, pat, ja ģenģeris nelādēja, tad tas ir pēdējais, ko darīt - pirkt citu(pietam no šrota). Vieglāk, lētāk un efektīvāk, izjaukt viņu un salabot, ja vien nav viss uzsprādzis, burtiski. Oglītes nomainīt, strāvas regulatoru un varbūt vēl kādu diodi vai ko tādu nomainīt nu galīgi nav problēmu.

Ā - man čomam ir principā jauns, laikam, žika ģenģeris. Rekur bija pat topic - viewtopic.php?f=21&t=3392 . Atrodas viņš Cēsīs, ja ir interese, tad PM iedošu nr.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests