Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, Traktorist

 
User avatar
zeibis
Vazists
Posts: 25
Joined: 25 Aug 2014, 16:30
Automašīna: vaz - 21051
Location: Lv

Re: pievilkšanas spēki

09 Jan 2015, 16:52

Es arì nebùšu rupjš, bet izlasi kaut vienreiz manuàli vai apskaties autodata!
Necepies, ar krāniņiem netaisos mērīties,
paldies pas to pašu, ar vai bez Jūsu palīdzības, gan jau tikšu galā ;) .
 
Traktorist
Vazists
Posts: 1147
Joined: 08 Apr 2009, 11:15
Telefons: 26714531
Location: Ciemats Rīga

Re: pievilkšanas spēki

09 Jan 2015, 18:32

es nekad grādus neesmu vilcis, jo parasti lieku atpakaļ vecās skrūves, nav pareizi bet nekad nav pievīlis, nesen c20ne motoru taisīju, pievilku galvu laikam 120nm vai kkā tā protams 3 piegājienos un nekāda vaina, kad bija jābrauc bet nebija atslēgas vilku ar trubu, ja roka pareizi strādā un bez fanātisma tad arī bez nekādas atslēgas var čotka pievilkt, protams nerunāju par gonku un forsētiem motoriem, tur ar čuju pārāk nenodarboties.
Ieteicu visiem šo murgu neņemt galvā. Ja motors ir vecs kā pasaule, nav nekadas informācijas,tad var riskēt . Ja no daudz maz jaunas mašīnas- nekada gadijumā!!! Vienīgais ja kaut kur tālu no civilizacijas....
Sveiki,
kā ir ar vaz dzinēja galvas pievilkšanas Nm? cik daudz jāpievelk galva? zinu ka līdz 10-12, bet dabuju atslēgu (Nm) kura sākas tikai no 100-300 Nm. un kas man šo atslēgu deva par šādiem cipariem bija šokā, šis teica ka audī galvu pievelk uz 150 Nm un +90 grādi.
Затяните в определенной последовательности (см. рис. Порядок затягивания болтов головки цилиндров) в два приема болты крепления:
– предварительно моментом 33,3– 41,16 Н·м (3,4–4,2 кгс·м) болты 1–10;
– окончательно моментом 95,94–118,38 Н·м (9,79–12,08 кгс·м) болты 1–10 и моментом 31,36–39,1 Н·м (3,2–3,99 кгс·м) болт 11.
Galvas skrūves vēlk vai nu ar attiecīgo griezes momentu un pēc kada laika vajadzes tas skrūves pievilkt, vai ar noteikto leņķi ( līdz skrūves plastiskas deformacijas), tadas skrūves nevajag pēc tam parvilkt. Tur arī visa atšķīrība.

P.S. Noperc grāmatu par žīguļa remontu un neuzdod tadus jautajumus.
 
User avatar
pusautomats
Vazists
Posts: 641
Joined: 12 Jul 2013, 11:36
Automašīna: VAZ-21061, Golf MK3
Location: Rīga

Re: pievilkšanas spēki

09 Jan 2015, 22:05

es nekad grādus neesmu vilcis, jo parasti lieku atpakaļ vecās skrūves, nav pareizi bet nekad nav pievīlis, nesen c20ne motoru taisīju, pievilku galvu laikam 120nm vai kkā tā protams 3 piegājienos un nekāda vaina, kad bija jābrauc bet nebija atslēgas vilku ar trubu, ja roka pareizi strādā un bez fanātisma tad arī bez nekādas atslēgas var čotka pievilkt, protams nerunāju par gonku un forsētiem motoriem, tur ar čuju pārāk nenodarboties.
Ieteicu visiem šo murgu neņemt galvā. Ja motors ir vecs kā pasaule, nav nekadas informācijas,tad var riskēt .

Protams ka bez atslēgas nav prāta darbs vilkt, bet kā rakstīju, bija jābrauc un citu variantu nebija. paņēmu ar 50cm trubu pievilku, un viss kārtībā, tā mašīna vēl tagad brauc. Es arī nevienam neiesaku vilkt srkūves bez dinamometriskās, bet ja situācija liek tad var.
Kas ar Žiguli nav braucis, auto vadīt nemāk.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests