Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, Traktorist

 
ScottAgirs
Vazists
Topic Author
Posts: 44
Joined: 27 Mar 2012, 00:03

VAZ 1,6 dzinēja restaurācija/tūns

24 Jul 2012, 13:05

Esmu galīgs āpsis, mašīnu motorus neesmu ne tūnējis, ne tā nopietni skrūvējis, bet tagad nopirku savam sprāgonītim jaunu dībeli un ir plāniņš viņu kapitāli pārlasīt.

Jautājums sekojošs : ko jūs varētu ieteikt izdarīt priekš ielas varianta, bet lai ir arī +/- ņiprs, tādu, kas nav plānotajā?

Plānotais :
- virzuļu/gredzenu maiņa;
- galvas, kartera blīvju maiņa (pašsaprotami, bet atzīmēt vērts, lai citiem nav jāatzīmē :mrgreen: );
- saļņiku maiņa (..//..)
- šāļu maiņa (es, atklāti sakot, nezinu īsti kas tas ir, priekšstats ir, bet redzējis dzīvē neesmu, tpc lietderīgi būtu arī komentāri par šiem sūdiņiem);
- karburatora tīrīšana (izjaukšu un izpūtīšu kanālus, dīzes, utt).

- virzuļu, klaņu izsvēršana - par šo man ir jautājumi - kur būtu labākā vieta virzuļiem un klaņiem, kur varētu urbt, lai atvieglinātu (ja nepieciešams) vai varbūt ir kāds cits veids kā samazināt svaru ( ? )

Paldies jau iepriekš,
Agirs.

PS.
man te paziņa viens par galvas slīpēšanu runāja - atceros, ka mopēdam slīpēju, lai degkamera mazāka un lielāka kompresija pie detonēšanas - jautājums : vai mašīnai ir tas pats princips, laikam jau ir.. ( ? ) un cik varētu izmaksāt galvas slīpēšana, jo to jau laikam jādod vīriem darīt, pašam droši vien nav reāli ( ? )
Paldies.
 
Traktorist
Vazists
Posts: 1147
Joined: 08 Apr 2009, 11:15
Telefons: 26714531
Location: Ciemats Rīga

Re: VAZ 1,6 dzinēja restaurācija/tūns

24 Jul 2012, 20:37

Aizmirsi pieminēt bloka slipešanu un honēšanu. Bez tas operacijas nav jēgas likt iekša jaunus virzuļus ar gredzeniem. Ka arī jauni vārsti nedzivos kopā ar vecam sežam , un nekada pieslīpešana tur nepalidzes. Virzuļu un klaņu izsvert nevajāg, ta procedura tikai apgrutinās tev dzīvi.
'' lai degkamera mazāka un lielāka kompresija pie detonēšanas'' ???
IMHO, atdod to motoru zinošiem cilvēkiem un skaties kā un ko viņi dara!
 
ScottAgirs
Vazists
Topic Author
Posts: 44
Joined: 27 Mar 2012, 00:03

Re: VAZ 1,6 dzinēja restaurācija/tūns

24 Jul 2012, 21:24

Aizmirsi pieminēt bloka slipešanu un honēšanu. Bez tas operacijas nav jēgas likt iekša jaunus virzuļus ar gredzeniem. Ka arī jauni vārsti nedzivos kopā ar vecam sežam , un nekada pieslīpešana tur nepalidzes. Virzuļu un klaņu izsvert nevajāg, ta procedura tikai apgrutinās tev dzīvi.
'' lai degkamera mazāka un lielāka kompresija pie detonēšanas'' ???
IMHO, atdod to motoru zinošiem cilvēkiem un skaties kā un ko viņi dara!
nu jā, cilindru slīpēšana aizmirsu pieminēt, bet kas ir honēšana? un tas "sežas" ir iespējams kaut kā atjaunot? vai visa galva tad jauna jāņem?

nu negribu neko nevienam atdot, jo es gribu pats mācīties, ar mopēdiem bija tas pats - visi teica, lai atdodu, beigās neatdevu un ļoti priecīgs esmu, šobrīd 2 horizontālo 49cc motoru tipus no galvas zinu un varu jebkuru defektu konstatēt un novērst.
protams, es saprotu, ka mašīnas motors ir daudz kompleksāks, bet vienalga, man tā lieta patīk un kad ir brīvs laiks vislabāk to pavadu skrūvējot un apgūstot tehniku..

šis vnk man personīgi ir pats sākums, tpc nezinu ko īsti jautāt, bet, ja cilvēks ir zinošs, tas noteikti spēs kaut ko ieteikt..
 
Traktorist
Vazists
Posts: 1147
Joined: 08 Apr 2009, 11:15
Telefons: 26714531
Location: Ciemats Rīga

Re: VAZ 1,6 dzinēja restaurācija/tūns

24 Jul 2012, 21:47

Viss ir aprakstīts grāmatas. Sac ar to, ka palasi specializētas grāmatas, pameklē informaciju internētā. Pats varesi atbildēt uz dažiem jautajumiem. Tikai nedoma ka man grūti tev atbildēt uz konkretam jautajumiem... vienkarši kartejo reizi gribu izteikt savu viedokli par to ka jasak domat ar savu galvu.
 
ScottAgirs
Vazists
Topic Author
Posts: 44
Joined: 27 Mar 2012, 00:03

Re: VAZ 1,6 dzinēja restaurācija/tūns

25 Jul 2012, 11:37

Viss ir aprakstīts grāmatas. Sac ar to, ka palasi specializētas grāmatas, pameklē informaciju internētā. Pats varesi atbildēt uz dažiem jautajumiem. Tikai nedoma ka man grūti tev atbildēt uz konkretam jautajumiem... vienkarši kartejo reizi gribu izteikt savu viedokli par to ka jasak domat ar savu galvu.
okey, vecīt, tā arī darīšu.

to ko nesapratīšu, tad pajautāšu, heh
 
User avatar
Миша
Vazists
Posts: 1412
Joined: 30 Aug 2009, 21:13
Location: Universe

Re: VAZ 1,6 dzinēja restaurācija/tūns

25 Jul 2012, 18:09

:mrgreen: Mopeda un VAZ dzineji tik vienadi...nedomaju ka tas bus grutak neka mopedu saremontet :rofl:


Traktorists visu pareizi saka...bezmaz vai sac ar bilžu parskatisanu....tad saprot ka katrs motora atjaunošanas proces netiek veikts viena vieta....dažkart(to ko nevari izdarit pats kvalitativi) javed pat uz otro Latvijas galu ;)
Power is nothing without quattro
 
Traktorist
Vazists
Posts: 1147
Joined: 08 Apr 2009, 11:15
Telefons: 26714531
Location: Ciemats Rīga

Re: VAZ 1,6 dzinēja restaurācija/tūns

26 Jul 2012, 20:03

Tēma slegta! Forumā ir visa nepieciešama informacija nezinašanas likvidacijai. Kad remonts aizies-atversim.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests