Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, wipers

 
User avatar
ivars_pilips
Vazists
Topic Author
Posts: 131
Joined: 28 Jul 2011, 15:43
Automašīna: VAZ 21063
Location: Rīga/Alūksne

VAZ ieziemošana

29 Sep 2013, 13:07

Klau, es pirmo ziemu likšu VAZU garāžā. 2 ziemas esmu braucis, tagad smuki sametinājis, sakrāsojis, un nu ir pienācis laiks beigt ākstīties ar ziemas braukšanu.

Pastāstiet, kas ir tās lietas, kas ir obligāti jāizdara atstājot VAZu ziemas miegā!!!
 
User avatar
ivars_pilips
Vazists
Topic Author
Posts: 131
Joined: 28 Jul 2011, 15:43
Automašīna: VAZ 21063
Location: Rīga/Alūksne

Re: VAZ ieziemošana

30 Sep 2013, 23:54

Eu, čaļi, tie kas ar Žiguļiem pa ziemu nebrauc, pastāstiet kā man rīkoties pirms ziemas!!!

1. Riepas nost un uz klučiem
2. Bagažnieka vāks atvērts, lai neiesvīst
3. Logus nedaudz atstāt vaļā, lai vēdinās
4. ...

Tak nevar būt tā, ka noliek un viss. Kaut kas taču ir jaizdara, lai pavasarī smuki var iedarbināt un sākt braukt.
 
User avatar
swayzak
Vazists
Posts: 276
Joined: 16 May 2011, 22:16
Location: Rīga<-->Valmiera

Re: VAZ ieziemošana

01 Oct 2013, 00:38

nu ko tu gribi lai tev pasaka, ka gaiss jāizlaiž no riepām :lol: un jāsapūš makroflekss :mrgreen:
uz klučiem likt nav prāta darbs vēl salocīsi kuzavu :wtf: pavasarī durvis slikti vērsies :mrgreen:
iztīri no kakām , un viss :thumbup:
We love our cars like our women: clean, stripped, and 20 years old
 
User avatar
rallyfan
Vazists
Posts: 2433
Joined: 05 Jan 2008, 23:37
Automašīna: VAZ 21074
Location: Liepāja

Re: VAZ ieziemošana

01 Oct 2013, 01:23

varētu pieplusot:
*durvis vajag pavērtas,lai gumijas nenospiežās,
*uz klučiem,bet tādā augstumā kā ir auto atrodas uz ielas,ja nu gaisu nolaiž,lai nesabendējas tā riepa plakana stāvot.
 
User avatar
ivars_pilips
Vazists
Topic Author
Posts: 131
Joined: 28 Jul 2011, 15:43
Automašīna: VAZ 21063
Location: Rīga/Alūksne

Re: VAZ ieziemošana

01 Oct 2013, 09:37

nu ko tu gribi lai tev pasaka, ka gaiss jāizlaiž no riepām :lol: un jāsapūš makroflekss :mrgreen:
uz klučiem likt nav prāta darbs vēl salocīsi kuzavu :wtf: pavasarī durvis slikti vērsies :mrgreen:
iztīri no kakām , un viss :thumbup:

Neticu, par makrofleksu neticu :D Kā tad es viņu pavasarī dabūšu no tām riepām ārā? :roll:
 
User avatar
vparx
Vazists
Posts: 104
Joined: 10 Dec 2009, 19:54
Automašīna: VAZ 21033
Telefons: 26858777
Location: Brocēni
Contact:

Re: VAZ ieziemošana

01 Oct 2013, 11:22

Beidziet te makrofleksa galvas ākstīt cilvēku! Jautājums ir nopietns. Krievu dzelzis ir jāieziemo. Es piemēram daudz ar savējo nebraukāju, kur nu vēl ziemā. Tpc nevarēšu precīzu recepti uzrakstīt. Galvenais sāc ar pareizu glabāšanas vietas izvēli. Garažai jābūt neapkurināmai, ar ļoti labu ventilāciju. Žikam durvis, vākus vaļā. Aķi novieno nost. Vēlams, ka bāka arī ir max tukša, lai nekrātos kondensāts tajā. Iespējams, ka ja esi žiku lietojis arī ziemās, tad ja tas no apakšas nav apstrādāts ar pretkoroziju, max cītīgi, ar vairākiem piegājieniem jānomazgā ar spiedienu. Pēc mazgāšanas izbrauc kādu līkumu pa putekļainajiem zemes ceļiem (veidojas zināmā mērā putekļu aizsargkārta). Tā piem es to darītu, gan jau vēl kādam būs ko piebilst vai oponēt :Latvija:
VAZ 2103 rullee:)!!!
 
User avatar
ivars_pilips
Vazists
Topic Author
Posts: 131
Joined: 28 Jul 2011, 15:43
Automašīna: VAZ 21063
Location: Rīga/Alūksne

Re: VAZ ieziemošana

01 Oct 2013, 11:50

Beidziet te makrofleksa galvas ākstīt cilvēku! Jautājums ir nopietns. Krievu dzelzis ir jāieziemo. Es piemēram daudz ar savējo nebraukāju, kur nu vēl ziemā. Tpc nevarēšu precīzu recepti uzrakstīt. Galvenais sāc ar pareizu glabāšanas vietas izvēli. Garažai jābūt neapkurināmai, ar ļoti labu ventilāciju. Žikam durvis, vākus vaļā. Aķi novieno nost. Vēlams, ka bāka arī ir max tukša, lai nekrātos kondensāts tajā. Iespējams, ka ja esi žiku lietojis arī ziemās, tad ja tas no apakšas nav apstrādāts ar pretkoroziju, max cītīgi, ar vairākiem piegājieniem jānomazgā ar spiedienu. Pēc mazgāšanas izbrauc kādu līkumu pa putekļainajiem zemes ceļiem (veidojas zināmā mērā putekļu aizsargkārta). Tā piem es to darītu, gan jau vēl kādam būs ko piebilst vai oponēt :Latvija:
Reku i'normāls cilvēks no Brocēniem, kam rūp ne tikai paša braucamais, bet arī prieks redzēt kādu pretīm braucot.

Es savējo pirms kāda mēneša apstrādāju ar brīnumlīdzekli KROWN. Iepūta visās maliņās, vēl šodien tek ārā pa drenu caurumiem. Antikorozija man būtu. Garāža arī pa vasaru saremontēta.

Es vēl iedomājos par šķidrumiem. Piem tosols, protams nesasalst, bet nogulsnēsies gan. Vakardienas jaunajā tēmā "dzesēšanas šķidrums" labs komentārs no rallyfan par to, ja tosols motorā visu mūžu bijis, tad motors nerūs no iekšpuses.
Bet kas notiek pavasarī. Varbūt ir lietderīgi pirms darbināšanas to tosolu nomainīt, un izskalot radiatoru, lai nav tā ka pirmajā reizē nogulsnes sasit visās spraugās. Bet tā jau būs tēma - "VAZ pirmais rūciens pēc ziemas" :)

Logu šķidrums jālej ārā, tas skaidrs.

bremžu škidrums paliek kur ir.

Eļļa paliek kur ir.

Jā, par bāku labs padoms.
 
User avatar
4ebura6ka
Vazists
Posts: 278
Joined: 11 Jul 2012, 20:50
Automašīna: ....
Telefons: 28205546
Location: Babīte

Re: VAZ ieziemošana

01 Oct 2013, 11:53

Es savējo pirms likšanas nost izdzenāju!
Izpūtu visas spraugas ar gaisu.
Aķis nost, durvis, kapots, bagāžnieks vaļā!
Visas durvju gumijas utt. sapūstas ar silikona airasolu!
Bākā apm 7-8l.

Vēlāk piepacelšu gaisā un izvilkšu visus paklājiņus utt.

Un par dzesēšanas škidrumu ir tā ka Antifrīzu vajag, jo tosols pa lielam nav veselīgs un pūdē visu iekšā!
 
User avatar
ivars_pilips
Vazists
Topic Author
Posts: 131
Joined: 28 Jul 2011, 15:43
Automašīna: VAZ 21063
Location: Rīga/Alūksne

Re: VAZ ieziemošana

01 Oct 2013, 13:23

Es savējo pirms likšanas nost izdzenāju!
Izpūtu visas spraugas ar gaisu.
Aķis nost, durvis, kapots, bagāžnieks vaļā!
Visas durvju gumijas utt. sapūstas ar silikona airasolu!
Bākā apm 7-8l.

Vēlāk piepacelšu gaisā un izvilkšu visus paklājiņus utt.

Un par dzesēšanas škidrumu ir tā ka Antifrīzu vajag, jo tosols pa lielam nav veselīgs un pūdē visu iekšā!

Diez tosolu pret antifrūzu labāk rudenī vai pavasarī tad samainīt?
 
User avatar
4ebura6ka
Vazists
Posts: 278
Joined: 11 Jul 2012, 20:50
Automašīna: ....
Telefons: 28205546
Location: Babīte

Re: VAZ ieziemošana

01 Oct 2013, 13:47

Diez tosolu pret antifrūzu labāk rudenī vai pavasarī tad samainīt?

Bez steigas pavasarī :)
Pie reizes var pārbaudīt termostatu, trubas utt ;)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests