Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, Traktorist

 
kunkuls
Vazists
Topic Author
Posts: 393
Joined: 04 Aug 2009, 15:03

Krāsošana mājas apstākļos

06 Aug 2015, 20:30

Jautājumi tiem, kuri paši šķūnī nokrāsojuši žiguļus. Un negaidu professionālas atbildes un risinājumus, jo esmu redzejis vairākus jūsu žiguļus, kuri pa gabalu tikai izskatās labi un tuvumā visiem ir sīkas nepatīkamas lietas un es domāju, ka man arī nekas spīdoš nesanāks, bet mēģināt gribu un centīšos kā nu mācēšu un sanāks tādēļ gaidu normālus padomus iesācējam, lai nav dubults darbs.
Auto ir izklaidei nevis šovam tādēļ nepārmetiet, ka lieks darbs un pēc gada būs rūsa ārā - esmu tam gatavs.

1. Kur un kad vislabāk to darīt? - ārā rīta agrumā?
2. cik daudz no virsbūves izjaucat? - durvis, kapots, stikli viss tiek noņemts izņemts?
3. Kas jāzin pērko krāsošanas pistoli? - neprofessionālai krāsošanai.
4. No kura gala sākt? - no jumta un pa detaļai uz leju vai visam iet pāri uz apli un miers?
5. Viss jānoslīpē līdz ir matēts (virsbūve jāsalabo utt) un tad grunts, krāsa un laka - pareizi?
6. Kā un kurā brīdī pareizi uzklāt laku vai arī labāk to nedarīt?
7. ko uzklāt vietām, kur nokasīta rūsa, veikti metināšanas darbi ?! cinka aerosolu, brunox ?!
8. citi padomi ?!

Paldies! Plānoju aptuveni pēc 1-2 nedēļām ķerties klāt, lai pirms ziemas paspētu. :shifty:
12s 0-100km/h
 
zvirbulis
Vazists
Posts: 307
Joined: 04 Oct 2009, 22:38

Re: Krāsošana mājas apstākļos

06 Aug 2015, 21:54

1.krāsot jau nu garažā, savādāk vēja pūsmu utttt,un putekļi klāt.
2.izjauc kā vēlies ,daudz ko var aizliimeetar lentu un papiiru.
garažu ieteicams izpūst ar mitru ,sienas grīdu utt.profesionnālai lietai ir speciāls lipeklis ko izpust pa telpu,lai pielīp putekļi.
.krāsojot garažā jālieto ogles filtru maska .lampa turpat tuvumā pie rokas ,lai redz ko krāso --nav citronā vai padaudz labi tas ir notecejis .
3.pistole normala pa to cenu 25eur ar regulejamu gaisa padevi ir noperkama krasu piederumu veikalaa Lienes -murnieku stuuris Rīga
tikai neizmirsti ka pistole peec tam jaaizmazgaa ar škaiditaju 646 un bisku jaatstāj iekšaa .
4.labak jau saakt bez vakiem un durviim .,pliku bet roku piešaut uz kādu no detaļam .
5. viss jaanoslipee mazgaa , attauko,špaktelee, vel špaktelee papīri no 120 -400 gruntee ar divkoponentu grunti tuvāko krāsas tonim .(noperkama iepriekšminetaa veikala ne dargi)
ja kraso metaliku tad laka ja parosto var parastajaa variantaa bez lakas
es savu vienu vazu krasoju ar smago kraasu ,loti labisedzas un maz patērinš lieliem laukumiem .viena plaana karta un peec briiža otra spidumaa .saucas FLEET standoxaa Līksnas ielā
6.diezvai laku tev zigulim vajag
7.letaakis gf sarkano grunti zaļo spalvaino špakteli , parasto špakteli.durvju apkšaam pie izņemtaam durviim vēl var noiet arspeci.alu gumijoto ar pindzeli....
8.labaakais laiks tiem darbiem ir kā šodiena viss labi žūst
lai veicas !!!!!!!!!!!!!
 
kunkuls
Vazists
Topic Author
Posts: 393
Joined: 04 Aug 2009, 15:03

Re: Krāsošana mājas apstākļos

06 Aug 2015, 22:26

Paldies! :) Atbilde patika.
Diemžēl līdz brīvdienām vēl kāda 1-2nedēļas un nesanāk ātrāk tādēļ vienkārši cerēšu uz labu laiku. :)

Telpa man diezgan liela un pilna ar visādiem brīnumiem(kurus baidos ar krāsas mākoni sabojāt) - maz ticams, ka izdosies ar kaut sakarīgu nopūst visu, lai nelido mēsli pa gaisu! Doma bija agrā rītā nokrāsot un iestumt garažā aiz aizvērtiem vārtiem, lai stāv un žūst.
Domāju, ka pistoli un krāsu nopirkšu tepat Jelgavā krāsu bodēs, ja liksies sakarīgi pārdevēji un mācēs visu izstāstīt un ja nē tad varbūt jāaizskrien uz rīgu.
Un ir vēlviens jautājums! ar ko aizlīmēt izņemtās durvis un motortelpu krāsojot? Citiem redzēti smuki papīra vai plēves - tas ir kaut kas speciāls un ērti lietojams?

Un par krāsas tilpumiem cik vajag ar nav skaidrs - atceros tik, ka agrāk lasijis biju par to, ka pietiek ar 1 litru, bet man drošvien nepietiks.. un ar ko un kādās proporcijās jāškaida krāsa jājautā drošvien krāsu bodē ne?

ehh kā gribētos kādu palīgu blakus ar pieredzi :D Brīžiem liekas, ka pat varētu kādam iedot, lai izdara, bet gribu pats piedalīties procesā, jo kādreiz tā lieta var atkal noderēt :)
12s 0-100km/h
 
User avatar
artyp
Vazists
Posts: 357
Joined: 03 May 2013, 10:59
Automašīna: 2101/2106
Location: Krāslava

Re: Krāsošana mājas apstākļos

06 Aug 2015, 22:31

1. Labāk garažā, vispirms to sagatavojot. Ūdens uz sienām un grīdas, pa virsu plēve
2. Ja maini krāsu, tad izjauc visu
3. Es vispār nopirku SSā par 20 eiriem un miers. Krāso labi
4. Krāso vienmēr no jumta un pakāpeniski uz leju
5. Pareizi
6. Ja krāsa akrīla, tad skaties pats. Daži uzklāj, daži saka ka labāk nedarīt. Es krāsošu ar lāku. Krāsot pēc 15 minūtēm kad nokrāsoji bāzi
7. Iztīrīt visu līdz metālam(protams, labāk ar smilšstrūklu), skābā grunte, epoksīdgrunte, akrīla grunte un pēc tam špaktele.
8. Nesteidzies. Un nedomā ka pat sīki kasjaki nebūs redzami-viss būs.

Pats tagad nodarbojos ar krāsošanas procesu, tākā esmu informēts :D

______________________________________
ar ko aizlīmēt izņemtās durvis un motortelpu krāsojot?

Vari nopirkt būvniecības veikalos plānu plēvi, maksā kapeikas un tās ir daudz.
--------------------------------------------------------------
par litriem-man vajadzēja 0,8l lai nokrāsot motora telpu un bagažnieka telpu. Ja krāso tikai kuzavu tad vari nopirkt 2l, pēc tam nopirksi vēl ja nepietiks. Bet man liekas ka jāpietiek
 
User avatar
pusautomats
Vazists
Posts: 641
Joined: 12 Jul 2013, 11:36
Automašīna: VAZ-21061, Golf MK3
Location: Rīga

Re: Krāsošana mājas apstākļos

07 Aug 2015, 18:50

Galvenais nesatruacies ja lakaa trapas kadi putekli vai smiltis, vairaakas kaartas paari, tad ar 1000-2000 smilspapiiram , un ar pulieri paari.
Kas ar Žiguli nav braucis, auto vadīt nemāk.
 
kunkuls
Vazists
Topic Author
Posts: 393
Joined: 04 Aug 2009, 15:03

Re: Krāsošana mājas apstākļos

08 Aug 2015, 09:45

Sāk jau paliek baili :D Bet provēšu! :) Tik garaža man nav, kur to darīt! Jo kā jau teicu pārāk pilna ar visādām lietām - tad vieglāk uzklapēt no dēļiem siltumnīcu :D

Varbūt kādam ir telpa, kur varētu nokrāsot? Protams, ka par atlīdzību. :thumbup:
Špaktelētājs ar izcils neesmu, bet ar to gan jau tikšu galā. :think:
12s 0-100km/h
 
normunc
Vazists
Posts: 49
Joined: 29 Jan 2009, 00:06

Re: Krāsošana mājas apstākļos

09 Aug 2015, 09:20

Kā vislabāk cīnīties ar kondensātu?
 
User avatar
pusautomats
Vazists
Posts: 641
Joined: 12 Jul 2013, 11:36
Automašīna: VAZ-21061, Golf MK3
Location: Rīga

Re: Krāsošana mājas apstākļos

09 Aug 2015, 18:35

sagaidi kad ir labs laiks un krāso sētā, vēlams zālītē. Nekāda vaina. Par kondensātu ir tā, ka vari pirkt visādus dārgus filtrus un loriņus bet tā pat garantijas nebūs. Tēvs no 100mm dzelzs caurule uzmetināja ūdens atdalītāju, ar visādiem ''slazdiem'' kur ūdenim palikt, un krānu apakšā kur nolaist ūdeni. Strādā jau gadu, neesmu ne pili ūdens krāsojot vēl redzējis. Kādreiz bija tā ka vienā brīdī izšāva kā no dārza laistītāja, un vienmēr tieši uz kapota. :D
Kas ar Žiguli nav braucis, auto vadīt nemāk.
 
kunkuls
Vazists
Topic Author
Posts: 393
Joined: 04 Aug 2009, 15:03

Re: Krāsošana mājas apstākļos

10 Aug 2015, 09:47

Šodien dabuju brīvu- braukšu iepirkt šo to no vajadzīgā un noraut jau dažas detaļas no auto :)
Vai tiešām vajag tik daudz dažādas gruntis? Smaga nedēļa priekšā - gribu paspēt visu izdarīt :)

------

Biju bodē.. atradu krāsu atradu visus citus draņķus un saliku cipariņus kopā un aptuveni uz 300eur materiālos vien aiziet. Tad rodas jautājums vai riskēt ar 300eur un mēģināt vai piemest vēl un iedot kādam citam :D
12s 0-100km/h
 
kunkuls
Vazists
Topic Author
Posts: 393
Joined: 04 Aug 2009, 15:03

Re: Krāsošana mājas apstākļos

19 Aug 2015, 15:04

Nolēmu neizmantot tur tās trīs veida gruntis un ko tik nē.. Liekas mazliet par daudz visa kā un krāsošanas veikalos arī neko tādu neieteica. Katram sava metode, bet paldies par ieteikumu!

Sametināts, nogruntēts.

Ko darīt ar rūsas punktiem? Nesen ieteica man noziest ar brunox, bet varbūt tās gruntis skaitas labākas? Un krāsu bodē teica, ka brunox cietē ap 24h un zem lampas.
Tad variants - skābā grunts un špaktele, ja tai būs vieta un vajadzība ?!
Starpcitu, grunti, kuru šodien pirku jāšķaida ar cietinātāju - biju redzējis, kuras nav jāškaida un attiecība 1:1 un rezultātā diezgan šķidra sanāca :problem: ,bet pamācība jau ir muļķiem tādēļ sekoju instrukcijām.

Vēlamais efekts, lai pēc ziemas, kura nāk nav atkal tāds kāds jau tagad ir :)
P.S Laikam jāuztaisa beidzot tas apraksts par savu auto, lai tiem, kuri palīdz ar viedokļiem un citādi ir uz ko palūrēt un pārējie varētu apcelt mani un manu darbu.


Labots : Nopirku arī epoksīdu grunti - tomēr. Izrādās no tās skābās špaktele var lekt nost tik stulbi, ka vajadzēja mazāk kā 100ml a jāpērk bija 800m+cietinātājs 800ml un rezultātā 1.6l, kurus tagad nav kur likt. :D Būs varbūt jāsmērē visur kopā ar skābo. Un vēl lieks pirkus ir stiklšķiedras špakteli, kuru beigās nav kur smērēt - iztikšu ar parasto :think:
12s 0-100km/h

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests