Kā jau zināms, tad klasiskie žiguļu modeļi vairs netiek ražoti, un Vaz rūpnīcā tiek ražoti jauni un modernāki modeļi, bet tomēr senajos Vaz ziedu gados, tika ieplānoti arī dažādi modeļi, kas tā arī līdz konveijeram nenonāca, un lūk būs ,manuprāt, labākie pieci no tiem.

VAZ 2103 – Porsche

VAZ-2103 porsche

Šis vaz modelis ir vairāk pazīstams, kā Porsche-vaz , kas nozīmē tikai to, ka Vācijas Porsche eksperti bija iesaistīti tā dizainā un veidošanā . Tas varētu likties dīvaini, bet 1975 gadā tiešām abas kompānijas sadarbojās un savu darbību turpināja arī vēlāk, bet šinī pirmajā sadarbības posmā tika izstrādāts Vaz bez hroma paneļiem, ar labāku vizuālo tēlu. Šis dizains netika pieņemts un tieši tādēļ arī netika saražots šis vaz Porsche, kas ir skumji, jo tas būtu bijis interesanti ar tādu pārvietoties zinot, ka tā tapšanā ir piedalījušies Porsche pārstāvji!

VAZ-2802 Poni

Vaz poni

Vaz Poni ir 80 gados veidots Vaz prototips, kas ir pikapa mašīnas savienojums ar elektrisko mašīnu. Mašīnas izskats nav diez ko izdevies, bet fakts, ka tā ir viena no pirmajām elektriskajām automašīnām, bet tomēr pēc dažādu dizainu izmēģināšanas un novērtēšanas mašīna netika masveidā ražota. Bet fakts vien jau, ka tajos laikos tika domāts par elektriskajām mašīnām ir intriģējošs.

VAZ 2122 Reka

Lada Reka

Vaz Reka, jeb Upe ir lielisks padomju inženierijas apliecinājums, jo tas ir amfībijas spēkrats, kas var pārvietoties, gan pa ūdeni, gan pa zemi, un tādā veidā dodot tam tiešam Off-Road šarmu un noderību. šis modelis tika pasūtīts no padomju militāristu puses militāriem mērķiem, tomēr pēc tā veiksmīgs izveides militāristiem vairs šo braucamrīku nevajadzēja. Auto varēja pārvietoties gan pār zemi, gan pār ūdeni (līdz pat 5 km/h) , kas būtu bijis ļoti noderīgi dažādās misijās , bet kā eksotisks auto var noderēt arī lielākai publikai.

Lada Samara Eva – Lada 2108

lada Samsara

Šī bija viena no sportiskākajām apredzētajām Lada autombīļu versijām, un tā bija uz Lada Samara balstītās bāzes veidotā Eva versija. Šī bija īsta super-automašīna ar dzinēju tās vidu, kā arī ar daudz vieglāku šasiju, un daudz citiem uzlabojumiem. Šāda versija tikai uzbūvēta priekš sacīkšu braukšanas, un tās atkārtotie mēģinājumi pat izcīnīja pirmā divdesmitnieka vietas Dakāras rallijreidā, bet pats galvenais pirmais modelis, tā arī nenonāca uz konveijera!

Lada Niva 2121 (Krokodil)

Vaz krokodils

Krokodil versija bija vēl viens valdības pasūtījums, un šī bija vienkārša militārā mašīna, par kuras esamību ir ļoti maz informācijas, pēc tā, ko ir iespējams atrast var secināt, ka šī bija Lada ar noņemamu jumtu. Šis Vaz modelis  bija viens no pirmajiem prototipiem pirms paša galvenā Lada Niva izveides!

Šis raksts tika sagatavots un izpildīts ar kredits247.lv komandas atbalstu, un ja jūs viņus vēl nezināt, tad tas ir kredītu salīdzināšanas portāls!

11 Responses to Top 5 Vazi kas tā arī nenonāca ražošanā

 • AigarsB says:

  Tam VAZ 2103 – Porsche pat koncepta modelim virsbuuves detaljas nesapass… 😐

 • Ruu@uto says:

  Šitādiem koncepta modeļiem normāli virsbūves detaļas , un ne tikai, izgatavo ar
  t.s. “apejas tehnoloģijām”, tāpēc arī mēdz būt nesapasēšana 😎
  Šamie “Poniji” braukāja kā VAZ iekšējais transports un daži eksemplāri bija nodoti Toljati
  pastam. Nuuuu… bija tolaik problēmas ar akumulatoru darbu, tāpēc pēc visai sekmīgiem izmēģinājumiem viņus pārtaisīja uz 2101 dzinējiem + pārnesumkārbām un brauca vēl diezgan ilgi 🙂
  Samara EVA nekad netika iecerēts, kā sērijveida auto. Tolaiku B grupas noteikumi prasīja 200 auto sērijas saražošanu, bet netika arī līdz tam. Dakāras Samaras bija pilnīgi cits projekts, ko īstenoja franču LADA importētājfirma Jean Poch. Un viņu prototipam bija PORSCHE dzinējs aizmugurē …

 • Willy says:

  Es to VAZ 2122 Reka reāli esmu redzējis dabā.

 • Asasi says:

  Pat nenojautu tic daudz LADA ir modeļi

 • Janis says:

  Ja porche ražotais būtu vairāk kā 911, es būtu ekstāzē.

 • Vilnis says:

  Kādās cenās nez šie ekskluzīviem modeļi varetu būt tagad?

 • Negativs says:

  Labprāt ar Lada Samara Eva – Lada 2108 izmestu līkumu, izskatās nice! 😉

 • Luters says:

  Interesants lasāmgabals. Vaziem bagāta vēsture.

 • Ātrie says:

  Dažiem labi vien ir, ka nenonāca apritē 😀

 • 76Lavonda says:

  Hi blogger, i must say you have very interesting
  posts here. Your website should go viral. You need initial
  traffic only. How to get it? Search for; Mertiso’s tips go viral

 • Bauslis says:

  Cik tagad maksā jauns žigulis ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase

Koka rotaļlietas

Galdniecības pakalpojumi

VAZ