Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, Traktorist

 
LADANiva
Vazists
Topic Author
Posts: 90
Joined: 10 Mar 2014, 23:39

bezkontaktu aizdedzes komutators problema

21 May 2017, 23:27

Nu labdien,  man te tāds interesants jautajums , novērojums, jau kādu laiku braucu ar bezkontaktu aizdedzi, principā viss komplekts no lienes ielas bet pēc šejieniešu ieteikuma komutators no vāčiem, respektivi kautkāds paseno laiku VW golf vai kam tur vēl nāca telefunken ražojums.
nu man te pāris nedēļas atpakaļ tāda problēma uzradās, braucu braucu un čus pazūd aizdedze, protams motors apstājas bet netikai tas vēl paralēli pazūd gaismas, vienkārši izdziest un atkal parādās un atkal izdziest un atkal parādās, un šīs viss notiek cikliski kamēr stāvu ar nestrādājošu motoru un vienkārši aizdedzes atslēgum astātu aizdedzē kā kad motors noslāpa. tad restartējot visu to pasākumu respektivi izslēdzot aizdedzi un griezot no jauna viss aziiet līdz atkal sis uznāk. nu es drusku pazortēju vadus (nav jau viņu daudz žigulim) un secināju ka visas klemmes ir kontakts un viss turas, tad ķēros klāt pie aizdomīga mezgla kas man likās pats komutators, par laimi bij rezerves , uzliku to un problēma pazuda , viss iet kā pirmstam nekas nost neslāpst, secinājums komutators izģērbās, man seit jautājums vai ir arī citiem tā gadijies vai šiem komutatoriem principa jaiet bezmaz mūžīgi un man vaina butu jāmekle varbūt kāda sliktā savienojumā kautkur vai pārspriegumā kas varbūt varēja nobendēt šamo?

nu man ģenerators lādē labi ja tā var teikt, tukšgaitā ap 13.5/14 kad normali sagāzē un patur drusku uzlec aŗī visi 15 mērot ar testeri pie aķa klemmēm.
lampas amn laukā nedeg teiksim tā, viss cits normas robežās. cerams tas vienkārši būs šoreiz norakstāms uz tehnikas defektu bet nu varbūt ir kāds viedoklis šai jautājumā kādam?
itkā jau saprotams tie komutatori paši būdami lietoti ir uz saviem gadiem 20+ taka drošs paliek nedrošs japaņem rezervē būs vēl pa kādam un jatur bardacokā, vietu jau neaizņem un smagi ari nav.
 
Traktorist
Vazists
Posts: 1147
Joined: 08 Apr 2009, 11:15
Telefons: 26714531
Location: Ciemats Rīga

Re: bezkontaktu aizdedzes komutators problema

22 May 2017, 17:54

Par tadu defektu dzirdu pirmo reiz. Itkā sakara ar gaismam nevajadzētu būt... Uz aizdedzes spoles plus klemmes nekas lieks pateretājs nav pieskrūvets?
 
LADANiva
Vazists
Topic Author
Posts: 90
Joined: 10 Mar 2014, 23:39

Re: bezkontaktu aizdedzes komutators problema

22 May 2017, 18:36

nu vot nav tur nekā pieskrūvēta, japskatās man tur tā pravotka bij vilkta pa jaunam varbūt ir tā ka viens pluss aiziet gan uz gaismām gan aizdedzi, kautgan gaismas jau spīd arī pie izslēgtas aizdedzes un aizdedze jau principā nav nekas vairak ka pluss vads caur atslēgas kontaktu padots uz indukceni un pēctam komutators pēc holla devēja sit to plusu caur spoli uz masu, bet man pie spoles pienāk normals spriegums uz plusa, vakar mēriju, tie paši 13/14 volti kas citur. nekāds patērētājs virknē ar spoli nav papildus pieslēgts, uz spoles atnāķ + no aidedzes kontakta un no spoles aiziet vads uz komutatoru atpakaļ un pats komutators sazemēts uz masu.
ieliku tagad otru viss azigāja vairs nav šitāds joks, itkā pabraucu apstajos pataustu komutatoram to radiatoru un nav viņš pārāk karsts nu silts protams ir bet ne karsts, katrā ziņā normāla tmeperatūra priekš pusvadītāja.

tās gaismas es domāju man nodzisa jo komutators laida to pienakošo plusu uz masu pa taisno, un man tas plus kas nāk uz indukceni arī iet uz lampām un tas vads jau nav tik resns tāpēc domāju ka parcik tas komutators īsslēdza uz masu to vadu tad nokritās spriegums jo tas vads nespēja nodrosināt amperāžu un pazuda arī lampām spriegums lidz ar to. cita izskaidrojuma man nav, jo kad motors jau biaj noslāpis atstāju aizdedzi ieslēgtu un tas lampas tad parādijās tad atkal nodzisa un šitā periodiski un tam no0tiekot vareja dzirdēt augstsprieguma dzirksteles skaņu sadalitājā kas nozīme ka tad kad viņš atslēdzās un pieslēdzās protams notika indukcija un uzšāva dzirksteli,
cik novēroju viņš sāka niķoties zināmu laiku pēc iedarbināšanas kad acīmredzot bija uzsilis pietiekami.
nu grūti spriest kas par defektu bet nu nogāja man viņš kādu gadu laikam varbut vairak grūti spriest.
iespejasm vienkāŗsi vecums kautgan ej sazin.
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: bezkontaktu aizdedzes komutators problema

22 May 2017, 19:01

Audi/VW komutatori ir izturīgi, protams vecums dara savu jo katram pusvadītājam ir savas nostrādāšanas reizes resurss, bet komutators tādu defektu neizraisīs.
Pie spoles pieiet pluss no aizdedzes atslēgas un spoli vada mīnusa ķēde, jaudas tranzistors atver, aizver mīnusa vadu uz spoli!
 
LADANiva
Vazists
Topic Author
Posts: 90
Joined: 10 Mar 2014, 23:39

Re: bezkontaktu aizdedzes komutators problema

22 May 2017, 19:13

ne nu to es visu saprotu ka komutators ritmiski (pēc sadalītāja devēja signāla) pieslēdz un atslēdz zemi spolei radot tajā strauji mainīgu mag lauku kas izraisa lielu potenciālu tās sekundārajā tinumā.
nujā es tā padomāju diezvai tās gaismas pazūd dēļ tā īsslēguma bet nu es domāju tas defekts ir tas ka komutators neatkarigi no saņemtā signala isslēdzas un lidz ar to caur indukceni vienkāŗši plust līdzstrāva. savukārt augstspriegums protams pazūd,
bet nu ņemot vērā ka šim spolēm ir ļoti zemas pretestības primārais tinums jo tās paredzētas komutatoram varētu teikt ka tam īsslēdzoties plusam caur spoli faktiski ir īsais uz zemi , strāvu šajā ķēdē tad faktiski ierobežo tikai vai nu drosinātajs vai vada šķērsgriezums kas ir salīdzinoši mazs.
 jo klausijos un tad kad gaismas pazuda neviens relejs nenostrādāja tikai nosprakšķēja sadalītājs jo nu loģiski tajā momentā rodas dzirkstele.
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: bezkontaktu aizdedzes komutators problema

22 May 2017, 19:23

Komutators noslēdz spoles ķēdi un kad atslēdz tikai tad rodas dzirkstele, inducējās sekundārajā tinumā.
Komutators nahren sakustu gabalos ja tas radītu īso, ka pat gaismas nodziest! Tajā brīdī kad dzisa gaismas arī mērinstrumentu panelī viss nodzisa?
 
LADANiva
Vazists
Topic Author
Posts: 90
Joined: 10 Mar 2014, 23:39

Re: bezkontaktu aizdedzes komutators problema

23 May 2017, 21:55

Jup arī mērinstrumentu panelī nodzisa sarkanās aizdedzes spuldzīte un zaļās tuvās gaismas.un nekas nekur nedz kusa nedz smirdēja nedz kūpēja , vispār klusums , tikai tik cik dzikrsteles troksnis no stāvoša sadalītaja rotora pret kādu no svečizvadiem.
nē nu kāpēc lai tas komutators kustu, es protams nezinu tā tranzistora kas slēga pašu indukcenes ķēdi raksturlielumus bet viņš ir termiski pievienots tam komutatora radiatoram kas pats ir pie auto korpusa taka siltumnovade tik cikno 12v tur nav problēma.
bet nujā gruti izskaidrojams fenomens, katrā ziņā ja braucot man kautkas mainisies es pateikšu bet nu pagaidām izskatās ka tā bij problēma, jo man sākotnēji bij tā ka rīga braucot mājup divas reizes šitā viņš izslēdzās, tad itkā nekas domāju nu kkur bezkontakts visu pārčekoju un atbraucu atpakaļ bez problēmām, un tad nākošajā reizē braucot jau uzreiz drīz pēc iedarbināšanas šitas saka notikt un tā ar neregulāriem inervāliem ik pēc laika, arī testa braucienā kad tagad meklēju vainu tad nomainiju un pazuda, nobraucu vēl padaudz un nekas vairs nenotika.
kautkā tā. bet vispār braucot ar to iepriekšējo arī kad neslāpa nost viņš tās pēdējās reizes likās kad motors gaitā ik pa laikam taka viegli noraustās nu apmēram taka dzirkstele pazustu uz īsu brīdi vai nelaikā. nu redzēs ka būs bet domajams bus komutators vainīgs.
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: bezkontaktu aizdedzes komutators problema

24 May 2017, 11:27

Protams, ka komutators var būt pie vainas, brīnumi notiek.
Bet zinot komutatora iekšas es neticu, ka tie smalkie shēmas vadiņi no jaudas tranzistora uz shēmu spētu izturēt visu akb strāvas stiprumu ~600A (ampērus), ja ir kā raksti tad komutātors izraisa tādu īso, ka 600A samet uz īso un tikai tad var viss nodzist!
Šī ir nedaudz citāds komutātors, bet pamatā tāds pats kā VW/audi, man ir izjaukts, bet termoželejas dēļ fotografēt nav diži lielas jēgas redzēt var maz tāpēc paskaties šito:
Image
Kā redzi, ja komutators spētu izturēt to strāvas stiprumu sāktu vadi kust, bet kā redzi te vadiņi ir tievi un ja komutators taisītu īso tas sadegtu lupatās......

Vairāk šķiet, ka kur zūd kontakts un ja komutatoram nav masas tad viņš arī var nodegt! Komutatora radiators nav savienots ar komutatora masu tieši!
 
LADANiva
Vazists
Topic Author
Posts: 90
Joined: 10 Mar 2014, 23:39

Re: bezkontaktu aizdedzes komutators problema

25 May 2017, 21:17

nujā bet es citur fiziski neredzu iespējamību būt vainai, tā tomēr ir kapeika tur nav nekam vairāk kam nobeigties, un ja komutatoram zustu masa tad viņš izslēgtu aizdedzi bet kā pie reizes var pazust arī gaismas tas ir jau eksorcisma cienīgs stāsts...:D
nē nu viss akb strāvas stiprums tur nekādi nevar būt jo tie pienākošie vadi ir samērā pagari un tievi, un uz 12v sprieguma kritums tur izveidotos diezgan pamatīgs pie zemas pretestības, taka spriegums fiksi sēstos nu vienīgi vadiem vaidzētu silt bet nu jāsak tā ka tas notika samērā īsu brīdi varbūt arī nevar pamanīt.
a kā tur bija nebij gadiena gaismas arī 2101 uz releju, jo tad varētu domāt ka ta komutatora problēma kautkādi izslēdz releju un tāpēc arī pazūd gaismas.?

nu es vēl skatīšos kā būs bet nu katrā ziņā es gudrs netiku, papētiju arī shēmu nu nav man saprotamns kā var vēļ arī gaismas pazust, bet pats aķis nav uz nekādu īso tas ir skaidrs, jo kad arī pazūd lampas starteris griež kā parasti, taka ietekmēta tiek tikai mazā plus līnija kas aiziet uz aizdedzes plusu caur indukceni un gaismām jo šie abi laikam uz viena vada sēž tik sadalās pie drošinātajiem katrs uz savu bet tā pie viena.
 
LADANiva
Vazists
Topic Author
Posts: 90
Joined: 10 Mar 2014, 23:39

Re: bezkontaktu aizdedzes komutators problema

25 May 2017, 21:18

teiksim tā es krenķi neķeru es pat ceru ka tas bija komutators tad man atkritīs kā cita meklēšana tik cik jānopērk vietā vēl kādi divi rezervei un jātur mašinā mazums akutkur tālāk nedod dievs uz eiropu aizbrauc un lai neiznāk palikt ar garu degunu 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests