Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderator: Micuks

 
User avatar
bd8599
Vazists
Topic Author
Posts: 885
Joined: 09 Jan 2008, 16:00
Automašīna: 2103
Location: Rīga

1974. gada ķiršu trijnieks

23 May 2020, 11:06

Sveiciens visiem žigulistiem!

Iet laiks uz priekšu un mans sapuvušais sestais žigulis, ar kuru studiju laikos pārvietojos, pildot gāzi un lejot apmēram puslitru eļļas dzinējā uz 1000km, sen ir pārdots un ilgu laiku dzīve ir vadīta bez žigulēšanas.
Sen atpakaļ lietotājam Ogre (kurš nav no Ogres), tēvam un pāris citiem radiem/ draugiem esmu teicis - ja redzi labu ceļamu troiku vai kapeiku, dod man zināt, būtu interese, bet reāli jau finanses visu laiku iet citur un hobijlietai atliktas malā nestāv. Te pienāk 2020. gada 8. maijs un Ogre man raksta: Vai Tu esi ieinteresēts potenciālā 2103?
Pa starpai džeks jau paguvis aizbraukt uz Brocēniem un apskatīties. Vārds pa vārdam un no Ogres kolēģa drauga iegūstu īpašumā sen gaidīto pieaugušo spēļmantiņu - manuprāt, nereāli labi saglabājušos troiku.Tā piederējusi onkam, kurš pēc man pieejamajiem datiem 2018. gadā nomiris, pēc kā īpašumtiesības nodotas viņa māsas mazdēlam.
Saņēmu informāciju, ka Kuldīgā dzīvojošais Vitauts bijis vienīgais īpašnieks no 1974. gada. Iespēju tikt pie auto ieguvis par meistara darba izcilību galdnieka amatā. Savam auto pats devies pakaļ uz Maskavu.
Interesantākais ir tas, ka žigulim ir aizpildīta servisa grāmata, ko mans draugs, divu skaistu žiguļu īpašnieks, teicās nekad neesot redzējis.
Šai vietā lielu paldies saku Ogrem un savam tēvam par auto pirkumu!
Jā, bildes arī ir, kurās auto ir tieši tāds, kāds tas tika izdzīts no garāžas. Pirmais darbs bija sakārtot īpašumtiesības uz mani un pārvietot auto no iepriekšējā īpašnieka garāžas uz manu.


Image
Image
Image
Image
Image
Image

Nākamie tuvākie darbi ir skaistā pielaišanas diena, jo pēdējā apskate ripināta 2013. gadā.
Protams, ieēdies sajūga darba cilindrs - ja kādam Rīgā ir jauns, atsūtiet PM ar piedāvājumu, aizbraukšu pakaļ.

Pēc pielaišanas izdzīšu no garāžas nomazgāt un tad paturpināsim ar tālākajiem plāniem.
Hromu, salona un kopējais stāvoklis ir maigi izsakoties ļoti labs.

Image
Bez paraksta.
 
User avatar
Dilleris
Vazists
Posts: 71
Joined: 16 Feb 2017, 15:08
Automašīna: VAZ 2013
Location: Rīga
Contact:

Re: 1974. gada ķiršu trijnieks

24 May 2020, 09:21

Ļoti sterils! 👍👍👍
 
User avatar
bd8599
Vazists
Topic Author
Posts: 885
Joined: 09 Jan 2008, 16:00
Automašīna: 2103
Location: Rīga

Re: 1974. gada ķiršu trijnieks

25 May 2020, 13:42

Vai kādam ir ieteikumi, kur atrast oriģinālo krāsu?
Bez paraksta.
 
108
Vazists
Posts: 72
Joined: 03 Dec 2012, 23:05
Automašīna: 2101

Re: 1974. gada ķiršu trijnieks

25 May 2020, 18:38

Vai kādam ir ieteikumi, kur atrast oriģinālo krāsu?
oriģinālo krāsu= krasas kods? 
 
User avatar
bd8599
Vazists
Topic Author
Posts: 885
Joined: 09 Jan 2008, 16:00
Automašīna: 2103
Location: Rīga

Re: 1974. gada ķiršu trijnieks

27 May 2020, 22:33

Turpinājumā tēvs saregulēja troikai aizdedzi (stāvot bija izregulējusies kontaktu atstarpe).
Un pirmais starts.
Rūpīgi kopā ar 17 gadīgo brālēnu tika izņemti sēdekļi un auto sākts gatavot krāsošanai.
Izskatās, ka nedaudz pirms krāsošanas būs arī jāpametina.
Daļa apkarināmo iespējams nemaisīs krāsošanai, taču atpakaļ liekot visus hromus gribu ar benzīnu satīrīt un ar pastu nopulēt, tāpēc noņemts tiek viss, kas, manuprāt, ir jānoņem.

Vietām iepriekš ir ticis piekrāsots/piešpaktelēts, visas tās vietas pamazām tiek apzinātas un slīpētas līdz metālam.

Image
Image

Ar spārnu augšām ir diezgan paveicies, zem špakteles un krāsas viss ir labi.

Būs arī pāris vietas, kur viss tik skaisti nav, bet tas nav dokumentēts pagaisām.

Image

Šādi izskatās aizmugurējie beņķi.
Nekas nav ne tīrīts, ne sūkts.
Tikai noņemti pārvalki.

Image
Image

Nākamo reizi, kad tikšu uz garāžu aktuāli dabūt vaļā bremzes, laikam rokasbremze pamatīgi ķīlē, un jāturpina gatavot metināšanai un krāsošanai.
Bez paraksta.
 
User avatar
bd8599
Vazists
Topic Author
Posts: 885
Joined: 09 Jan 2008, 16:00
Automašīna: 2103
Location: Rīga

Re: 1974. gada ķiršu trijnieks

05 Aug 2020, 18:37

Lēnu garu viss tika nojaukts un lēniem soļiem gatavots metināšanai un pretrūsas apstrādei.
Šodien L ielā sapirkti bleķi. No pārējiem man vajadzīgajiem sīkumiem gan viņiem nekā nebija.

Iepriekš šaubīgās vietas slīpētas un ar benzīnu mazgāts nost piķis.

Daudz laika mašīnai veltīts netiek, taču ir cerības uz nākamo vasaru, varbūt tās beigām, salikt žiguli atpakaļ tādu, kādu es to gribu redzēt. 🙂
Gaidām metināšanu nu jau šomēnes. 🙂

Image

Image
Bez paraksta.
 
User avatar
bd8599
Vazists
Topic Author
Posts: 885
Joined: 09 Jan 2008, 16:00
Automašīna: 2103
Location: Rīga

Re: 1974. gada ķiršu trijnieks

13 Aug 2020, 22:26

Šodien ciemos bija atbraucis Andrejs, jeb šajā forumā zināms kā Traktorist.
Saveda kārtībā karburatoru un ar stroboskopu saregulēja aizdedzi.
Nu žigulis ir absolūti gatavs savā ceļā doties uz metināšanu.
Paldies liels, Andrej!
Bez paraksta.
 
User avatar
bd8599
Vazists
Topic Author
Posts: 885
Joined: 09 Jan 2008, 16:00
Automašīna: 2103
Location: Rīga

Re: 1974. gada ķiršu trijnieks

20 Aug 2020, 15:39

Tālāk nedaudz urbšanas, griešanas, tīrīšanas, slīpēšanas, apstrādes un protams arī metināšanas.
Ilgi meklēju, kas metinās, bet esmu ļoti priecīgs, ka atradu cilvēku, kas izdara vairāk par atgriešanu un pievārīšanu.
Mārtiņ, Tu esi lielisks meistars!

Image

Image

Image
Bez paraksta.
 
User avatar
bd8599
Vazists
Topic Author
Posts: 885
Joined: 09 Jan 2008, 16:00
Automašīna: 2103
Location: Rīga

Re: 1974. gada ķiršu trijnieks

03 Oct 2020, 23:18

Turpinām.
Nākamais solis krāsošana.
Paralēli detaļu meklēšana un arī tikts pie garāžas.
Nākamnedēļ troika dodas uz krāsošanu un jau vēlāk no maniem laukiem pārbrauc pati uz savu garāžu.

Image
Image
Image
Image
Bez paraksta.
 
User avatar
bd8599
Vazists
Topic Author
Posts: 885
Joined: 09 Jan 2008, 16:00
Automašīna: 2103
Location: Rīga

Re: 1974. gada ķiršu trijnieks

04 Oct 2020, 21:08

Šodien sanāca pieķerties daļu gatavošanai atpakaļlikšanai.
Lukturi izjaukti, satīrīti, hromi mazgājas ar benzīnu un pulējas ar pulējamo pastu.

Image
Bez paraksta.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests