Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, Traktorist

 
User avatar
Kamins
Vazists
Topic Author
Posts: 244
Joined: 27 Apr 2009, 13:57
Automašīna: VAZ 21074
Location: Talsi un rajons/Talsi

Re: siltums salona!

15 Dec 2009, 20:45

termostats strada tad karoce jamaia ta radiators apsildei kas ir :( cik vins piko? :P

jaa svit ciet slapja laika :D
 
User avatar
Klavs
Vazists
Posts: 280
Joined: 23 Mar 2008, 16:09
Location: Rīga, Mežciems

Re: siltums salona!

15 Dec 2009, 22:24

nezinu kāpēc salstat, man žigulī jācepjas. un tā jau jābūt.
2107
 
User avatar
platais
Vazists
Posts: 64
Joined: 21 Sep 2009, 17:08
Location: Jelgava
Contact:

Re: siltums salona!

15 Dec 2009, 22:56

man jau ta ir ierasta lieta peidarbinot ziku noslaucit aizsvidusos logus un tad tik turpinat ik palaikam vinus slaucit :D :D bet nu jau tas ir zb un jaliek aizmugure apsildamais stikls :D
tgd neesmu bijis sen pie vaza un ceru ka vsp varesu vinu atslegt :D:D
 
garuciitis
Vazists
Posts: 36
Joined: 27 Oct 2009, 21:06

Re: siltums salona!

15 Dec 2009, 23:06

jaamaina salona filtrs ja logi sviist ciet :D zheel tik ka vazam nav :D
 
User avatar
Kamins
Vazists
Topic Author
Posts: 244
Joined: 27 Apr 2009, 13:57
Automašīna: VAZ 21074
Location: Talsi un rajons/Talsi

Re: siltums salona!

16 Dec 2009, 00:04

nezinu kāpēc salstat, man žigulī jācepjas. un tā jau jābūt.
ko tad tadu esi darijis kad jasvist? :D a es salst :(
 
edijs
Vazists
Posts: 610
Joined: 12 Jun 2009, 13:57
Location: Liepājas raj. Kalvene

Re: siltums salona!

16 Dec 2009, 13:35

nezinu kāpēc salstat, man žigulī jācepjas. un tā jau jābūt.
ko tad tadu esi darijis kad jasvist? :D a es salst :(
Brālēnam tada pati problēma bija ka vienubrīdi braucām pufaikās iekšā tad kad apnika noņēma nost pečkas radiatoram trubas kasiet iekšā un ar sūkni iepumpējām ūdeni tā lai izskalojas tad atkal bija silts :) ;)
Vaz 03
 
User avatar
Kamins
Vazists
Topic Author
Posts: 244
Joined: 27 Apr 2009, 13:57
Automašīna: VAZ 21074
Location: Talsi un rajons/Talsi

Re: siltums salona!

16 Dec 2009, 19:39

nezinu kāpēc salstat, man žigulī jācepjas. un tā jau jābūt.
ko tad tadu esi darijis kad jasvist? :D a es salst :(
Brālēnam tada pati problēma bija ka vienubrīdi braucām pufaikās iekšā tad kad apnika noņēma nost pečkas radiatoram trubas kasiet iekšā un ar sūkni iepumpējām ūdeni tā lai izskalojas tad atkal bija silts :) ;)

rit pameginasu! :) tad teiksu rezultatu :P
 
šļumba
Vazists
Posts: 14
Joined: 02 Dec 2013, 17:29

Re: siltums salona!

02 Dec 2013, 22:28

Tā pati problēma! nepūš silto gaisu? ir vel kkas cits kas jāpaskatās vai vnk tās trubas jaatiira?
 
User avatar
wipers
Vazists
Posts: 855
Joined: 23 Jan 2009, 19:44
Automašīna: VAZ 2103

Re: siltums salona!

02 Dec 2013, 22:44

Krančiks, kas zem blakussēdētāja kājām ir atgriezts vaļā? Ja ir, tad lai pūstu siltu jāver vaļā gan karstā gan aukstā gaisa lūkas, ja atgriezīsi tikai karsto un austo ciet, tad ar pufaiku visu ziemu brauksi ;)
 
User avatar
ivars_pilips
Vazists
Posts: 131
Joined: 28 Jul 2011, 15:43
Automašīna: VAZ 21063
Location: Rīga/Alūksne

Re: siltums salona!

03 Dec 2013, 13:59

termostats strada tad karoce jamaia ta radiators apsildei kas ir :( cik vins piko? :P

jaa svit ciet slapja laika :D

Tev pašam salst, vai logi aizsalst/aizsvīst.

Cik saprotu, tad siltais gaiss tev nāk no pečkas. Tad viss ok.
Man pieredzējuši padomju laiku autobraucēji iemācīja vienu triku, saistībā ar svīšanu un logu aizsalšanu.
Tīri no fizikas - mitrā laikā, gaisā paaugstinās mitrums, un mitrais gaiss iekļūst auto salonā. Tā kā Žigulim ar hermetizāciju ir kā ir, tad gaiss cirkulē pa visām spraugām. strauji paaugstinoties mitruma procentam, tam mitrumam kaut kur ir jāpaliek. ne tikai žiguļiem, bet arī jebkuram citam auto, mitrā laikā logi nedadz aizsvīst. Tas ir kondensāts. Ieslēdzot pečku, un mēģinot gaisu sasildīt, kondensāts jau nekur nepazūd, tas tikai vēl ātrāk tiek pārvērst mitruma pilienos, kas nogulsnējās uz stikliem.

VECAIS LABAIS TRIKS - paver mazu loga spraudziņu (5mm) gan šofera, gan blakussēdētāja logam, un ļauj siltajam un mitrajam gaisam izkļūt laukā. šādā veidā pāris minūšu laikā aizsvīdušie logi vairs nav aizsvīduši, jo pečka silda gaisu, to žāvējot, bet liekais mitrum pa logu spraudziņām aiziet ārā.

Ziemā ir švakāk. darbojās tā pati sistēma, bet, ja mitruma ir pārāk daudz, tad uzsildot gaisu, tas vēl ātrāk piesalst pie logiem, jo stikla temperatūra ir vienāda ar āra temperatūru, kaut arī salonā ir silts. No ārpuses -20, no iekšpuses +10 (cik nu kuram), bet 0 grādi ir tieši stiklam pa vidu. Un viss mitrums, kas ir logiem no iekšpuses momentā piesalst.

īsos braucienos to atkausēt neizdosies (paskrāpē un būs ok), bet garākos, kad salons tiek piesildīts, un ar pavērtiem logiem gaiss paliek sausāks, man parasti logi ir atkusuši.

Manuprāt, nekas tev tur nav jāmaina, ja pečka silda.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest