Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, Traktorist

 
User avatar
wipers
Vazists
Topic Author
Posts: 855
Joined: 23 Jan 2009, 19:44
Automašīna: VAZ 2103

Skaņas izolācija

08 Jan 2010, 09:42

Atceros, ka bija kaut kāda diskusija par salona skaņas izolāciju, taču vai nu nebija atsevišķas tēmas vai es vnk nevaru atrast

Tātad tā kā ir paredzēts kārtigs izbrauciens gribas izolāciju uzlikt, lai klusāk salonā, cik nu tas ir iespēju robežās žigulītim :)

Vai nu es kaut ko jaucu, vai es tiehsam kaut kad klīstot pa 'timekli redzeeju izolāciju, kas ir lielaa toverii un taada miiksta, klaj bezmaz ka spakteli virsuu? :shock: :Nezinu:
 
User avatar
Burunduks
Vazists
Posts: 430
Joined: 23 Jun 2009, 11:46
Location: Latvia
Contact:

Re: Skaņas izolācija

08 Jan 2010, 11:35

Ar skaņas izolācijām ir tā, var izmantot specjālus materiālus, un var izmantot buvmateriālus.
Speciālie materiāli - šeit
Izcenojumi ir dažādi, un ir arī sadalījumi, ir skaņas izlācija, un ir vibroizolācija.
Skaņas izolācija - vairāk domāta lai no āras skaņa neāktu iekšpuse. Līmē viņu pa visas mašīnas iekšpusi + jumts, durvis un viss pārējais. Līmē arī uz priekšējā motora pārsega, starp pārsega ribām. (Visi manis dotā lapā bito plasti u.t.t.)
Vibroizolācija - materiāls kas vairāks domāts akustikai iekšpusē. Vibroizolācija ir materiāls, kas padara mašīnu masīvāku, un neļauj iekšējām skaņām tikt uz āru, un protams neļauj(plastmasiem) un visiem pārējiem sūdiem grabēt, ja mašīnā ir jaudīgs subuferis, vai kas tāds.
Latvijā populārākā vibroizolācija ir - Standartplast Vibroplast M-1 ( Ko klāj virsū visslabāk divās kārtās, pāršujot šuves). Līmē visā salonā, ieksaitot bagāžnieku (pilnīgi visu), un protams durvis un visur kur vien vēlies.

Par būvmateriāliem runājot, to izmanto, tad ja ar naudām ir tā pašvakrāk, bet nu var. Ir bitumena mastikas, ko vienkārši smērē ar otu salonā, bet vairums tādu materiālu ir riebīga pēc smaka, kas nav diezko patīkama iekš salonā. Tad var ieklāt dažādus linolejus, vairākās kārtās, dažādas plastikas, un viegli ieklājamus materiālus. Sortiments ir ļoti dažāds, tikai vaig izdomāt ko vaig.

Pats personigi ieteiktu izmantot aux.lv piedāvātos materiālus, jo auto skaņas izolācija, paliek auto skaņas izolācija, bet buvmateriāli, ir buvmateriāli. Tākā labāk ieklāt vairāk naudiņas un nopirkt tādu kas kalpos godam, un pašam prieks, bet var nopirkt protams lētāku, bet nu tik labs nebūs. Tīri paša izvēle. :)
 
User avatar
wipers
Vazists
Topic Author
Posts: 855
Joined: 23 Jan 2009, 19:44
Automašīna: VAZ 2103

Re: Skaņas izolācija

09 Jan 2010, 20:08

Paldies apr info ;) Njaa, ja visu taa kartiigi grib nopakot laba naudinja jaanoliek, jāskatās kā ar finansēm būs, bet protams komfortu gribās :) :brauc:
 
User avatar
Burunduks
Vazists
Posts: 430
Joined: 23 Jun 2009, 11:46
Location: Latvia
Contact:

Re: Skaņas izolācija

09 Jan 2010, 22:38

Naudiņa jāiegulda ir diezgan, ja gribi visu, tad pie 200Ls vibroizolācijā, bet par pārējo jau pats vari rēķināt. :) Pats jau visu esmu izpētījis un pats pakošu savu pa visiem 100 procentiem. ;)
 
User avatar
Kazha
Vazists
Posts: 450
Joined: 06 Jan 2008, 12:02
Location: Jelgava

Re: Skaņas izolācija

11 Jan 2010, 16:00

Es esmu viens no tiem, kuram tie būvmateriāli pagadījās pa rokai. Izsmērēju ar vienu no Bitumexa paveidiem un izlīmēju ruberoīdu.. nū, laikam jau drusku klusāks palikās, tiesa gan, arī smagāks. :problem: rekur pāris bildes - viewtopic.php?f=24&t=1046&start=10
 
Maarchus
Vazists
Posts: 12
Joined: 16 Apr 2011, 22:20

Re: Skaņas izolācija

16 Apr 2011, 22:27

Man ir vaz 2102, jeb kapeika ar garo pakaļu. Gribās uztaisīt izolāciju, un audio sistēmu ielikt. Ir kāds, kas orientējas skaņas izolācijā, un varētu man to sataisīt, lai skaņa nenāktu no ārienes salonā, lai nedzirdētu kā grab žigulis utt. īsti nesapratu priekš kam ir vajadzīga tā otrā izolācija - lai skaņu nedotu ārpus žiguļa, jo kāda atšķirība, vai pārējie dzird...
Kas varētu man to izdarīt un cik tas prieks izmaksātu? Un kā man darīt, ielikt audio sistēmu vispirms un tad izolēt, vai vispirms izolēt un tad audio sistēmu.?

Paldies.
 
User avatar
Gvido
Vazists
Posts: 116
Joined: 17 Jan 2011, 19:50
Location: Zasulauks

Re: Skaņas izolācija

16 Apr 2011, 22:58

Ja gribi baigi nopietni tad ej pie kadiem speciem es savejam no ape motors izolaciju nopirksu divos slanos ieklas un bus cotka :)

Savu muzikas iekartu kaut kad velak atradisu :)

Un ja sakuma labak saliec muziku pec tam varesi liekot skanas izolaciju apslept vadus un visu parejo lai acis nelien :)
 
User avatar
bd8599
Vazists
Posts: 885
Joined: 09 Jan 2008, 16:00
Automašīna: 2103
Location: Rīga

Re: Skaņas izolācija

17 Apr 2011, 10:54

Savilksi mūziku zem tepiķiem, gar sliekšņiem, un tad jauksi vēlreiz vaļā, stādīsi izolāciju? Pašam neliekas loģiski otrādi ??
Bez paraksta.
 
User avatar
bd8599
Vazists
Posts: 885
Joined: 09 Jan 2008, 16:00
Automašīna: 2103
Location: Rīga

Re: Skaņas izolācija

17 Apr 2011, 10:54

Tātad - nokrāsosi mašīnu, apskatīsi krāsu, tad matēsi, špaktelēsi, gruntēsi, un pūtīsi krāsu vēlreiz..
Bez paraksta.
 
Maarchus
Vazists
Posts: 12
Joined: 16 Apr 2011, 22:20

Re: Skaņas izolācija

18 Apr 2011, 08:58

Ok,tad līmēšu pats, jo pārāk dārgs tas prieks citiem ļaut līmēt :)

BURUNDUK, tu te rakstīji par skaņas izolāciju. Tu pieminēji, ka zem motora pārsega bitoplastu jālīmē, nebūtu loģiskāk izmantot to materiālu ko liek vibroizolācijai? Lai motora skaņa neiet uz āru?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests