Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, Traktorist

 
User avatar
jeep90
Vazists
Posts: 52
Joined: 16 Oct 2008, 11:59

Re: slipeta ieplude izplude ?

27 Oct 2010, 15:44

Problēma veči ir tā, ka daži šī foruma un šīs lapas lietotāji ir aizmirsuši, ka šeit neaprozās profesionāli autosportisti ar lielbudžeta projektiem. Šeit pārsvarā pulcējās cilvēki kuri ar autosportu (jo tā to var saukt) nodarbojās tikai sava prieka pēc, vai labākajā gadījumā amatieru līmenī. Protams, ka visi tie risinājumi ko apraksta klievis u.c. spečuki ir ļoti labi, bet šeit tie retam kuram ir pa spēkam gan tehniski, gan finansiāli. Tāpēc nevadzētu pārlieku kritizēt tos, kura ar savām rokām un vīli cenšas kautko tam motoram uzlabot. Arī mājas apstākļos apstrādājot dzinēju var iegūt labus rezultātus ar mazām izmaksām.
 
klievis
Vazists
Posts: 535
Joined: 10 Jan 2009, 10:29

Re: slipeta ieplude izplude ?

27 Oct 2010, 18:39

..ak tad tomēr manas idejas tomēr tiek uzskatītas par ''spečuka'' idejām-par to paldies..:)ja nemelo:)
bet pa lielam džeki daudzi mani te ir pārpratuši galīgi -es nepasniedzu dārgu ideju risinājumus , manas idejas ir pat ļoti vienkāršas un mājas apstākļos izpildāmas , es jau arī nodarbojos ar šīm lietām tikkai prieka pēc,arī man nav liielas stiklotas laboratorijas,:) tehniski varbūt daudziem nav tas saprotams, jo mūsu zināšanau līmenis ir atšķirīgs un tapēc varbūt jums daudziem rodas pārpratumi lasot manu rakstīto-bet es jau to uztveru normāli :draugi: es jau arī pamatā visu uzlaboju mājas apstākļos un ar savām zināšanām ,protams ir lietas ko arī neviens nevar izdarīt pats un mājas apstākļos -piem. ja nav koordināt frēzes kas maksā 70 ooo lvl:))-arī man tādas nav, bet es vismaz zinu kad ir tāds darbgalds un saprotu viņa pielietojumu manām vajadzībām manu ideju risinājumam.Nepatīk man 10x vienu un to pašu atgādināt-bet gribētos gan vēleiz to pateikt -tas ko jus te daudzi saucat par uzlabojumiem mājas apstākļos (ar vīli,urbi metināmo aparātu un citiem pie rokas esošiem instrumentiem) realājā dzīvē daudz reizes ir pierādijies kad tas vairāk ir kautkāds darbs kas ir paveikts vai nu labākā gadijumā lai kautko aiz nezināšanas sabojātu vai nu ar jaudas samazinājumu ..
...ceru tikkai uz sapratni problēmu risinājumos!!!
 
Traktorist
Vazists
Posts: 1147
Joined: 08 Apr 2009, 11:15
Telefons: 26714531
Location: Ciemats Rīga

Re: slipeta ieplude izplude ?

27 Oct 2010, 22:41

:clap: nu jā ,laikam tiešām nesaprati.Ir tādi vārsti pieejami kuriem diametrs ir 8,03 , nu un vadīklas iekšējo diametru vajadētu aptuveni kādus 8,05 +-.Ir idejas tikai man tās pārāk labi nepatīk . ar parastu urbi čakarēt negribas. Pirms mums jau viena liela autokrosa autoritāte bija pacentusies uztaisīt tā vārsts sprūst vadīklā .Kādreizman bija regulējamais rīvurbis uz 8 mm , bet aiz labas sirds kādam iedevu un saprotams ka atpakaļ neatnāca. Tagad vairs instrumentus nevienam neaizdotu.
Kādu brīdi atpakaļ nopirkām vārstu frēzes jeņķu un tās pat tagad labākajiem čomiem nedodam
0.02mm sprauga vadīkla-vārsts nav pamaz :o ? 0.05-0.06mm itkā pareizak... Tā jūtu ka arī ievilkšos strīdās par motoriem :D
 
klievis
Vazists
Posts: 535
Joined: 10 Jan 2009, 10:29

Re: slipeta ieplude izplude ?

27 Oct 2010, 23:35

es personīgi šo vārsta spēli komentētu tā -jābūt lai nekustas vadīklā un vārsts ar savu svaru bez aizķeršanās minimālas slīd pa vadīklu-tas būs 0,01-0,02 mm , bet tur vēl jāņem vērā standarta vadīklu materiāls vai kautkāds bronzas paveids;)
 
kobra-007
Vazists
Topic Author
Posts: 156
Joined: 14 Oct 2010, 09:40

Re: slipeta ieplude izplude ?

29 Oct 2010, 23:08

cik aptuweni maksa warstu ligzdu rokas frezes ?
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: slipeta ieplude izplude ?

29 Oct 2010, 23:25

Raksti tak bez-w :evil:
 
klievis
Vazists
Posts: 535
Joined: 10 Jan 2009, 10:29

Re: slipeta ieplude izplude ?

30 Oct 2010, 10:05

aptuveni -:)precīzi :) vienam vārstam vajadzīgas ir trīs frēzes 45, 35 un 70 grādi viena normāla maksā 100ls :thumbup: -var arī lētāk uztaisīt uzmetināt cietsakausējumu un pareizos leņķos saslīpēt..tas ir kautkādi 30ls..........
 
plaza
Vazists
Posts: 420
Joined: 12 Apr 2009, 11:50

Re: slipeta ieplude izplude ?

30 Oct 2010, 13:43

aptuveni -:)precīzi :) vienam vārstam vajadzīgas ir trīs frēzes 45, 35 un 70 grādi .........
Nu jau gan ļoti neprecīzi izteicies. 45 grādu frēzes nav bet gan 46. Normālā komplektā nav arī 35 grādi bet gan 31 , kuru izmanto versijai gadījumā ja vārsta darba virsma ir 30 grādiņi. Kā papildus leņķus izmanto vēl 15 , 60 un tādu ļoti slaidu 80 . Tātad kopā ņemot ir 5 leņķi.
Vajag jau arī vēl cangu( asi) kuru nostiprināt kā vadvirsmu vadīklā :D lai būtu stingrs pamats uz kura frēzītei centrēties.
Gadījumā ja ir mainītas gan vārstu ligzdas gan arī vadīklas , tad vienkāršāk un daudzkārt precīzāk ir jau uz speciālas iekārtas ar speciāliem griežņiem vienlaicīgi iegriezt vārstu sēžas.

Par to vārstu vadīklu iekšmēru jautājumu uzdevu speciāli jo izrīvēt lielāku nav problēma , tikai tas ir izrīvēts un virsmas apstrāde ne pārāk kvalitatīva un izdilst stipri paātri. Cilindra čaulas darba virsmu taču tad arī varētu vienkārši ar reg rīvurbi izrīvēt, bet to taču honē ar spec instrumentu lai būtu lielāks darba mūžs dzinējam . Tāpat arī ar vāstu vadīklām un virzuļu pirkstu vietām profesionālu sporta dzinēju būvētāji tās slīpē ar atbilstošiem instrumentiem. Bet nu labi to jautājumu arī atrisinājam jo instrumentiņš jau ir atsūtīts :D
http://www.race-parts.eu Sporta rezerves daļas VAZ a/m
 
Traktorist
Vazists
Posts: 1147
Joined: 08 Apr 2009, 11:15
Telefons: 26714531
Location: Ciemats Rīga

Re: slipeta ieplude izplude ?

31 Oct 2010, 23:12

es personīgi šo vārsta spēli komentētu tā -jābūt lai nekustas vadīklā un vārsts ar savu svaru bez aizķeršanās minimālas slīd pa vadīklu-tas būs 0,01-0,02 mm , bet tur vēl jāņem vērā standarta vadīklu materiāls vai kautkāds bronzas paveids;)
Vārstam vadiklā jākustas, un spēli jāmera ar indikatoru neviss uz jušku :D Tev ir frezes bet nav indikatora? :D Vienalgi 0,01-0,02 ļoti maza sprauga... Priekš kam tadu vajag? Lai eļļa nekļust cilindros? Ar 0,04-0,06 arī būs kartība, bet nebus iespejas kā vārsts iesprust vadiklā ( ar 0,01 garantēti tā būs).
 
Traktorist
Vazists
Posts: 1147
Joined: 08 Apr 2009, 11:15
Telefons: 26714531
Location: Ciemats Rīga

Re: slipeta ieplude izplude ?

31 Oct 2010, 23:16


Cilindra čaulas darba virsmu taču tad arī varētu vienkārši ar reg rīvurbi izrīvēt, bet to taču honē ar spec instrumentu lai būtu lielāks darba mūžs dzinējam . Tāpat arī ar vāstu vadīklām un virzuļu pirkstu vietām profesionālu sporta dzinēju būvētāji tās slīpē ar atbilstošiem instrumentiem. Bet nu labi to jautājumu arī atrisinājam jo instrumentiņš jau ir atsūtīts :D
Vari izstastīt, kadai jābūt vadiklas virsmai un arī virzuļa pirkstu vietā?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests