Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, Traktorist

 
badbone72
Vazists
Topic Author
Posts: 58
Joined: 20 Sep 2010, 17:23
Location: Rīga, ķengarags

Re: vārstu atsperes un šķīvji!

08 Dec 2010, 18:41

šaize, atkal tizli izteicos, domāts bija tā-ko darīt ar atsperem un pārējiem pričindāļiem, ja ir sporta sadalene m48 un motors ar lielāku komp.pakāpi.

es biju domājis, vai atsperes turēs slodzi un neizbeigsies.
Priekš tadas sadalenes vajag izmainīt rokers-vārsts kustības ģeometriju: padzilināt sežu uz 1.8mm. Līdz ar to samazinasies risks kā virzulis satiksies ar vārst ( labāk jau izmantot no 1.7 dzineja). Ar stock atsperem var griezt līdz 7000 apgr/min, ja parbaudīts atsperes stingrums un tas atbilst ražotaja datiem. Ja gribi izmantot atsperes arzemju ražojuma, tad var likt no BMW M20B25. Bet info nav parbaudīta, vajag pašam merīt vai der vai nē. Priekš tadas sadalenes atsperes priekšnospriegojums ( nezīnu kā latviski pareizi būs :) , krieviski ir преднатяг)20 +/-1 kg, spriegojums vārsta gajiena beigas- 90-100kg. Info no ražotaja.
Bet galvenais nelikt parak stingras atsperes, jo atrāk izdilst sadalenes virsma. Tas arī nav labi, plus būs lieki jaudas zudumi.
Viss pateikts ir IMHO, ja kadam ir ko piebilst vai izteikt savo viedokli- tad daram to mierīgi un bez nerviem :draugi:

to arī es gribēju dzirdēt un par tām bembja atsperēm es ar biju dzirdējis, bet nu vairāk neko.
Спор на форуме, всё равно что олимпиада среди умственно лишенных, даже если ты победил, ты все равно д...боёб.
 
plaza
Vazists
Posts: 420
Joined: 12 Apr 2009, 11:50

Re: vārstu atsperes un šķīvji!

09 Dec 2010, 20:13

Rezumē no pieredzes --- vārstu atsperes ir detaļas ko vajadzētu gan vienreiz nopirkt kā sporta detaļu un pēc tam aizmirst problēmu. Teiksiet dārgi -- piekrītu, bet no otras puses reāli nav stock atsperes kuras domātas vārsta gājienam lielākam par 10 mm. Reāli sporta sadalenes sākas ar vārsta gājienu no 11,5 12 un līdz pat 14 vai pat 14,5 mm. Agri vai vēlu izmantojot standarta atsperes sākas problēmas ar gāzu sadales mehānismu un tad nevar saprast kāpēc neiet dzinējs un sāk meklēt daž nedažādus augoņus , bet realitāte ir ka vārstu atspere zaudējusi sākotnējo spēku. Neviena stok atspere arī nav domāda dzinējam kuru izmanto pie 7000 apgriezieniem minutē , tādēl arī materiālu izvēli ir pavisam cita un rezultātā kāda no atsperēm pārlūzt ar izejošām sekām.
http://www.race-parts.eu Sporta rezerves daļas VAZ a/m
 
badbone72
Vazists
Topic Author
Posts: 58
Joined: 20 Sep 2010, 17:23
Location: Rīga, ķengarags

Re: vārstu atsperes un šķīvji!

16 Dec 2010, 16:49

Image

un vai man šie šķīvji kko dos?
Спор на форуме, всё равно что олимпиада среди умственно лишенных, даже если ты победил, ты все равно д...боёб.
 
User avatar
AndrisV
Vazists
Posts: 118
Joined: 15 Sep 2009, 00:07

Re: vārstu atsperes un šķīvji!

19 Dec 2010, 13:50

Tu pats reāli saproti, kas tajā bildītē ir attēlots, jeb tev vienkārši gribās iestūķēt iekšā mantiņu, uz kuras kastītes ir virsū rakstīts "sport" ? Vispār ideja nav zemē metama, speciāli priekš gaudotājiem, kas negrib galvu ņemt nost. Es gan atsperi izlaistu "kā parasti", piekam, tur ar suhariem ar tā ne pārāk izskatās.
 
User avatar
girts.bricis
Vazists
Posts: 361
Joined: 13 Dec 2010, 17:45

Re: vārstu atsperes un šķīvji!

19 Dec 2010, 21:09

Tu pats reāli saproti, kas tajā bildītē ir attēlots, jeb tev vienkārši gribās iestūķēt iekšā mantiņu, uz kuras kastītes ir virsū rakstīts "sport" ? Vispār ideja nav zemē metama, speciāli priekš gaudotājiem, kas negrib galvu ņemt nost. Es gan atsperi izlaistu "kā parasti", piekam, tur ar suhariem ar tā ne pārāk izskatās.
:D neko nesapratu :D
Cietais rieksts Image

What dya mean it doesn't fit? Gimme the big F@#! *!# hammer and the torches from my bench!!

ĢIRTS divi astoņi astoņi nulle viens seši pieci viens
 
User avatar
elf
Vazists
Posts: 906
Joined: 06 Mar 2009, 11:10
Automašīna: Lada 4x4 , Ņiva
Telefons: 26526521
Location: Alūksne
Contact:

Re: vārstu atsperes un šķīvji!

20 Dec 2010, 09:09

Ar standarta sadaleni būs labāk,motors vieglāk griezīsies. Vajag tikai labu virpotāju kurš pārvirpotu konusu....un tā lai visi suhari vienādi dziļi sēdētu.
 
User avatar
girts.bricis
Vazists
Posts: 361
Joined: 13 Dec 2010, 17:45

Re: vārstu atsperes un šķīvji!

20 Dec 2010, 16:54

Ar standarta sadaleni būs labāk,motors vieglāk griezīsies. Vajag tikai labu virpotāju kurš pārvirpotu konusu....un tā lai visi suhari vienādi dziļi sēdētu.
un ja man nav standarta sadalene bet ar lielāku pacēlumu-apm līdz 12 mm?
Cietais rieksts Image

What dya mean it doesn't fit? Gimme the big F@#! *!# hammer and the torches from my bench!!

ĢIRTS divi astoņi astoņi nulle viens seši pieci viens
 
plaza
Vazists
Posts: 420
Joined: 12 Apr 2009, 11:50

Re: vārstu atsperes un šķīvji!

20 Dec 2010, 22:12

Ar standarta sadaleni būs labāk,motors vieglāk griezīsies. Vajag tikai labu virpotāju kurš pārvirpotu konusu....un tā lai visi suhari vienādi dziļi sēdētu.
un ja man nav standarta sadalene bet ar lielāku pacēlumu-apm līdz 12 mm?
Tad motoram būs vienkārši kirdik :Nezinu:
http://www.race-parts.eu Sporta rezerves daļas VAZ a/m
 
User avatar
elf
Vazists
Posts: 906
Joined: 06 Mar 2009, 11:10
Automašīna: Lada 4x4 , Ņiva
Telefons: 26526521
Location: Alūksne
Contact:

Re: vārstu atsperes un šķīvji!

21 Dec 2010, 10:05

Ja es taisītu motoru šosejai (Dzintara volga) tad mērītu atsperu uzspriegojumu tā lai visiem vārstiem būtu vienāds.
Ar prercīziem dinamometriskiem svariem spiestu uz vārsta gala un mērītu 3 vietās uzspriegojumu.Kad sāk vērties vaļā,vidus stāvoklī,pilnīgi vaļā.
Zinātāji stāsta ,ja šie parametri ir vienādi,tad labi ejot.Pārbaudīts dzīvē nav.
Tiek darīts vienkāršāk.
Slogo atsperes ar dzelzsgabalu ~10kg un mērī cik tiek saspiestas.Atlasa vienādas.
Tad vēl nomēra atālumu no galvas līdz atsperes šķīvim,ar jābūt vienādam.
Ja atsperes pa slābu, tad rokeri krīt nost.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests