Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, Traktorist

 
User avatar
Krikums
Vazists
Topic Author
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2010, 16:17
Location: Inčukalns - Rīga - Inčukalns

Optika

04 Mar 2010, 17:26

Kā ir ar gaismu uzlabošanu, kāda pieredze ar halogēnajām spuldzēm iekš veco fāru? Palsījos ru forumos, tur džēki bļauj, ka mēdz reflektori kust, ja nemaina lukturi, vai noregulēt nav iespējams, dēļ stara vecajā lukturī. Kādi viedokļu še iekš lv.

Un ko kungi saka par pseidoxenoniem vai pašiem xenoniem? Tas tā, ja nu ienāk prātā pamāžoties :)
Aukstais karš manā pagalmā - USA vs USSR
 
Traktorist
Vazists
Posts: 1147
Joined: 08 Apr 2009, 11:15
Telefons: 26714531
Location: Ciemats Rīga

Re: Optika

04 Mar 2010, 19:14

Kadā mašīna tu grībi spuldzes ielīkt? Xenon un pseidoksenons- šaize. Tādus nedrikst izmantot bez automatiskas lukturu regulēšanas. Jādoma ne tikai par sevi, bet arī par tiem kūrš brauks pretīm.
 
User avatar
Kazha
Vazists
Posts: 450
Joined: 06 Jan 2008, 12:02
Location: Jelgava

Re: Optika

04 Mar 2010, 20:37

Ar halogēniem viss ir kārtībā.. Kad ieliku, tad tā tik vien pa nakti gribējās vizināties. :) Ja ir vecā tipa lampas, tad ir jāķīmiķo, lai viņus tur iespraustu, jo sēžas atšķiras un "nežigulenes" neder. Bet nu, ir vērts tos 3ls ieguldīt.
 
User avatar
Krikums
Vazists
Topic Author
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2010, 16:17
Location: Inčukalns - Rīga - Inčukalns

Re: Optika

05 Mar 2010, 10:33

Par tiem xenoniem tik tā pajautāju, līdzšinējā pieredze ar USA car pierādīja, ka tiem plastmasa lukturiem teju vienīgā reālā recepte.
Aukstais karš manā pagalmā - USA vs USSR
 
User avatar
Krikums
Vazists
Topic Author
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2010, 16:17
Location: Inčukalns - Rīga - Inčukalns

Re: Optika

05 Mar 2010, 10:36

Ar halogēniem viss ir kārtībā.. Kad ieliku, tad tā tik vien pa nakti gribējās vizināties. :) Ja ir vecā tipa lampas, tad ir jāķīmiķo, lai viņus tur iespraustu, jo sēžas atšķiras un "nežigulenes" neder. Bet nu, ir vērts tos 3ls ieguldīt.
Es trīnieciņam gribētu iebakstīt halogenās spuldzītes. Kas tur ir pa ķīmiju jātaisa, ir kaut kādas pērejas dabonamas, jeb ar šķērēm jāstrādā? :)
Kā ar gaismas kūli un attiecīgi skati, ja iebaksta halogēnus iekš vecā luktura?
Aukstais karš manā pagalmā - USA vs USSR
 
User avatar
elf
Vazists
Posts: 906
Joined: 06 Mar 2009, 11:10
Automašīna: Lada 4x4 , Ņiva
Telefons: 26526521
Location: Alūksne
Contact:

Re: Optika

05 Mar 2010, 11:40

Kaimiņi problēmu risina šādi:
Krievijā Valsts autoinspekcija par automobiļa vadīšanu, kam halogēno spuldžu vietā uzstādītas ksenona, bet attiecīgajam modelim tādas no rūpnīcas nav paredzētas, sodīs ar autovadītāja tiesību atņemšanu termiņā līdz gadam un ar "nelegālo" ksenona lukturu konfiskāciju.
 
User avatar
Fiat 124
Vazists
Posts: 1287
Joined: 26 Jan 2008, 13:06
Location: Valmiera

Re: Optika

05 Mar 2010, 12:53

Man gan šķiet, ka VAZam reflektors ir no metāla(vismaz vecie) un manuprāt labākais variants ir OSRAM spuldzes ar +90% gaismas atdevi, protams viņas ir dārģākas, bet ja interneta veikalos pameklē tad var atrast lētāk kā veikalos! 2103 gan sanāk dargāk, jo vajag 4 spūldzes!
Vēl ļoti svarīgi ir lai nebūtu sprieguma kritums vados, slēdžos(ja nav releji) u.c!
Sprieguma zudumi katastrofāli ietekmē spuldzes spožumu!
Mans 2101 - ĶIRSIS
Mans "Limuzīns Jāņu nakts krāsā"
Divi seši viens trīsi deviņi četri nulle seši, Artūrs
Image
 
aldenso
Vazists
Posts: 20
Joined: 04 Oct 2012, 18:05

Re: Optika

29 Nov 2012, 23:00

Sadomājos par smukām lampiņām žicim. Varbūt kādi ieteikumi ko likt un kā labāk, piem. gabarītos,paneļa apgaismojumā, numura apgaismojumā?
Itkā skatījos tās T5 SDMT5 h**zin :crazy:
 
vazvalmiera
Vazists
Posts: 1
Joined: 06 Jan 2013, 12:03

Re: Optika

06 Jan 2013, 12:04

Man gan šķiet, ka VAZam reflektors ir no metāla(vismaz vecie) un manuprāt labākais variants ir OSRAM spuldzes ar +90% gaismas atdevi, protams viņas ir dārģākas, bet ja interneta veikalos pameklē tad var atrast lētāk kā veikalos! 2103 gan sanāk dargāk, jo vajag 4 spūldzes!
Vēl ļoti svarīgi ir lai nebūtu sprieguma kritums vados, slēdžos(ja nav releji) u.c!
Sprieguma zudumi katastrofāli ietekmē spuldzes spožumu!
Aha viena spuldze maksā ap 7 latiem, lētāks variants nav?
Mans darbs - tāds, kur tiek salīdzināts ātrais kredīts, lai palīdzētu cilvēkiem aizņemties vieglāk un nepārmaksājot.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest