Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderator: Micuks

 
User avatar
vparx
Vazists
Topic Author
Posts: 104
Joined: 10 Dec 2009, 19:54
Automašīna: VAZ 21033
Telefons: 26858777
Location: Brocēni
Contact:

Vēsturiskais statuss

18 Dec 2009, 10:00

Sveiki Vazisti. Pēc vazista Admiral ieteikuma sazinājos ar Antīko auto kluba cilvēku Agri Šmitu un ieguvu no viņa daudz vērtīgas informācijas par Vēsturiskā statusa(VS) iegūšanu. Principā galvenais ir lai auto nebūtu jaunāks par 31.12.1980 kurā manējais žiks arī iekļaujās. Nākamais priekšnoteikums - auto jābūt praktiski oriģinālam, bet tiek pieļautas arī atkāpes kuras izvērtē tehniskā komisija. Kā viena no atkāpēm ir auto krāsojums, kas var būt arī atjaunots, tikai jāsaglabā rūpnicas tonis. Nedrīkst būt būtiski korozijas bojājumi. Niecīgi modernizējumi tiek pieļauti (piem. es uzstādīju elektronisko aizdedzes sistēmu). Pati statusa iegūšanas kārtība ir sekojoša. Braucam uz klubu, stājamies klubā (iestāšanās maksa 30 LVL), ejam komisiju. Klubs lemj par VS piešķiršanu, ja piešķir, tad ir iespējas izmantot VS priekšrocības - samazinātas transporta nodevas, atvieglotas auto TA (nepiekasās par trūkstošām avārijas gaismām vai neesošiem pagriezieniem u.t.t), auto netiek kratīts uz hadenes stenda (reāla nāve priekš VS). Auto īpašumā var iegūt VS sērijas Nr. zīmi par parasto maksu nemaksājot izvēles Nr zīmju nodevu. Īsāk sakot priekšrocību diezgan daudz un es noteikti tās izmantošu, izņemot laikam Nr. zīmes, jo tādas ar LV karodziņiem man neviens neiedos. Galvenais ir jāatceras tas, ka VS statusu iegūst uz 5 gadiem, pēc tam tas atkal ir jāatjauno, bet man šķiet, ka tas ir tā vērts. Kā domājat Jūs?
VAZ 2103 rullee:)!!!
 
Reinis
Vazists
Posts: 21
Joined: 02 Aug 2009, 15:32

Re: Vēsturiskais statuss

18 Dec 2009, 10:19

Forši ir tas, ka, spriežot no tevis rakstītā, sanāk tā, ka to statusu piešķir kaut kāds AAK, kurš pirmkārt jau nokāš tricāru par kaut kādu mistisku iestāšanos. Un pēc tam nu arī, es ļoti pieļauju, ka tur tādos šaubīgos gadījumos būs - €€€ vai Image...

Sorry, bet es tiešām neticu, ka tas process varētu notikt kaut cik godīgi, turklāt atkal nav skaidrs, kas, pie velna, tas AAK ir un kādā sakarā vienai sab. org. (AAK) ir piešķirtas kaut kādas lielākas tiesības nekā jebkurai citai...

Bet nu jā, gan jau ka ir vērts tur čakarēties un maksāt uz visām pusēm.
 
User avatar
vparx
Vazists
Topic Author
Posts: 104
Joined: 10 Dec 2009, 19:54
Automašīna: VAZ 21033
Telefons: 26858777
Location: Brocēni
Contact:

Re: Vēsturiskais statuss

18 Dec 2009, 11:12

Domāju, ka tas ir tā vērts, kaut vai goda izrādīsanai pret veco žiku. Viņš ir to pelnījis. Bet par godīgumu...., mēs jau tā dzīvē viens otram par maz uzticamies, varbūt jāsāk mainīties!? Reāli jau antīko autiņu pasākumi taču notiek, un to noteikti Tu neapstrīdēsi:) Noteikti, ka savas funkcijas jau viņi veic godam. Katrā gadījumā, ja nevēlēšos ar to AAK sadarboties, tad saistību nekādu ar viņiem tā pat nav. Ja vēlos, es varu savu žiku modernizēt vai arī pārbvēt par VAZtusa auto un laist trasē:) Zaudēju tikai šo VS statusu! Tā es vismaz sapratu no pārstāvja teiktā.
VAZ 2103 rullee:)!!!
 
Reinis
Vazists
Posts: 21
Joined: 02 Aug 2009, 15:32

Re: Vēsturiskais statuss

18 Dec 2009, 11:46

Es jau nesaku, ka nav vērts, vienkārši man kārtējo reizi nepatīk tas process un cenas. :D


Bet savākt autiņu, lai tas dabūtu VS, un pēc tam pusi no tā izmest ārā un alikušo nojāt trasē - nu ir tas tā kā nedaudz dīvani... :D
 
User avatar
vparx
Vazists
Topic Author
Posts: 104
Joined: 10 Dec 2009, 19:54
Automašīna: VAZ 21033
Telefons: 26858777
Location: Brocēni
Contact:

Re: Vēsturiskais statuss

18 Dec 2009, 12:57

Patiesībā runa iet par nevis savāktiem autiņiem, bet par patiesi saglabātiem autiņiem, kā tas ir manā gadījumā:)
VAZ 2103 rullee:)!!!
 
Traktorist
Vazists
Posts: 1147
Joined: 08 Apr 2009, 11:15
Telefons: 26714531
Location: Ciemats Rīga

Re: Vēsturiskais statuss

18 Dec 2009, 20:50

Baigi šaubos par to ka uz TA nepārbauda piekari uz stenda. IMHO,ja pēc param dienam pēc apskates tev noluzis riteņis, bojata lodbalsta deļ un uztaisisi avariju, tad attaisnojumam nebus to ka tēv 30 gadu vēcs autiņš.
 
User avatar
Admiral
Vazists
Posts: 235
Joined: 13 Sep 2009, 22:13
Location: Rīga

Re: Vēsturiskais statuss

18 Dec 2009, 22:30

Kad būsi gatavs braukt (cik saprotams, Tu pa ziemas sāļiem nebraukā), kā spiegs es arī pievienotos. Jāpalūr, ko viņi skatās un pēta. Manējais tgd īsti braucošs nav, nākošnedēļ nodošu vnz uz diviem gadiem. Vbt, ka pa to laiku uzceļu. Ja tā nesanāks, tad tie numuri tiek zaudēti un piešķirti VS-xyz, vienīgi negribu pakāst tos LV karodziņus.

Reinim. Zini, pasaulē visiem viss vienāds patikt tā kā nevarētu =D. Vienam žiki, otram dvd ar bojevikiem. 100 punkti arī Tu tērē $ tam, par ko fano. Respect. 8-)
Un, ja reiz AAK ir tās tiesības piešķirt vai nepiešķirt to statusu, tad ko tur daudz, ko mocīties? Tādi ir noteikumi un viss, brīva rīcības iespēja
 
User avatar
Raivisss
Vazists
Posts: 284
Joined: 17 Jul 2009, 12:21
Automašīna: VAZ 2106/Audi 80/Audi 80 avant
Location: Rūjiena/Valmiera

Re: Vēsturiskais statuss

19 Dec 2009, 10:03

es biju 4-dien csdd un gribeeju nonjemt no uzskaites kameer teaisu savu zhiku...a tur man teica lai njemu naakoshgad janvaarii ta buus celja nodoklis pa 1meen.-2ls jaamaksaa nevis tagad pa visu2009 gadu ;)
super lux
 
User avatar
vparx
Vazists
Topic Author
Posts: 104
Joined: 10 Dec 2009, 19:54
Automašīna: VAZ 21033
Telefons: 26858777
Location: Brocēni
Contact:

Re: Vēsturiskais statuss

19 Dec 2009, 10:49

Raiviss, Tevi pareizi informēja. Nākošgad vēl nav spēkā tas, ka jāmaksā nodoklis par iepriekšējiem gadiem. Ņem no uzskaites janvārī un Tu maksāsi tikai par vienu mēnesi.
VAZ 2103 rullee:)!!!
 
User avatar
vparx
Vazists
Topic Author
Posts: 104
Joined: 10 Dec 2009, 19:54
Automašīna: VAZ 21033
Telefons: 26858777
Location: Brocēni
Contact:

Re: Vēsturiskais statuss

19 Dec 2009, 10:51

Kad būsi gatavs braukt (cik saprotams, Tu pa ziemas sāļiem nebraukā), kā spiegs es arī pievienotos. Jāpalūr, ko viņi skatās un pēta. Manējais tgd īsti braucošs nav, nākošnedēļ nodošu vnz uz diviem gadiem. Vbt, ka pa to laiku uzceļu. Ja tā nesanāks, tad tie numuri tiek zaudēti un piešķirti VS-xyz, vienīgi negribu pakāst tos LV karodziņus.

Reinim. Zini, pasaulē visiem viss vienāds patikt tā kā nevarētu =D. Vienam žiki, otram dvd ar bojevikiem. 100 punkti arī Tu tērē $ tam, par ko fano. Respect. 8-)
Un, ja reiz AAK ir tās tiesības piešķirt vai nepiešķirt to statusu, tad ko tur daudz, ko mocīties? Tādi ir noteikumi un viss, brīva rīcības iespēja

Noteikti Tevi painformēšu!
VAZ 2103 rullee:)!!!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest