Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderators: Micuks, wipers

 
User avatar
vparx
Vazists
Posts: 104
Joined: 10 Dec 2009, 19:54
Automašīna: VAZ 21033
Telefons: 26858777
Location: Brocēni
Contact:

Re: VAZ 2103 restaurācija

08 Feb 2012, 15:43

Nu, manī nav baigais optimismus, skatoties uz rūsas gūstekni. Bet, lai veicas cīņā !
Ja beigās parādīsi bildes, kur viss izdevies pa skaisto, tad mož man parādīsies kāds gaišāks skats attiecībā par savu modeli, jo nekas diži labāks nav sagaidāms.

PS Wiper kā vnm, īsi neizsakās, bet, kad nu pasaka, tad pasaka trāpīgi.
Arī Admiral vienmēr trāpa pateikt kā ir! Pievienojos.
Noskatos ar kādu azartu Jūs visi cīnaties ar to rūsu un tikai nopūšos vien. Kā mans Onka teica- Žikus jau rūsē pat garažā stāvot. Es ar savējo nobraucu labi ja 50 km gadā un arī pirms ziemošanas izlienu visus stūrīšus un saprotu, ka Onkam bija taisnība:(. Es jau gan savējo arī centīšos saglabāt mazbērniem, līdz tiem man vēl ir diezgan tālu:) Nu ja, man arī ir 2103:)
VAZ 2103 rullee:)!!!
 
User avatar
Fiat 124
Vazists
Posts: 1287
Joined: 26 Jan 2008, 13:06
Location: Valmiera

Re: VAZ 2103 restaurācija

08 Feb 2012, 19:41

Jā varu tikai piekrist Wiper! :thumbup:
Jāsaka arī tas, ka tagad arī VAZu neizvēlas nejaušības pēc, lai vnk pārvietotos no A uz B, bet gan tādēļ, ka kaut kas piesaista šajā auto!
Man jau ir apnicis garāžas kaimiņiem un citiem, kas žēli nosaka "'zigulītis jau ir laba mašīna, bet..." skaidrot kadēļ es "neesmu nopircis normālu auto" :) !
VAZ ir kā simbols tiem laikiem. kad lai nopirktu mašīnu ar naudu vien nepietika, bet vajadzēja arī izstavēt 10gadīgu rindu, lai vispār pie auto tiktu un ar to viss nebeidzās, jo tad vajadzēja dabūt garažu, lai būtu kur remontēt un glabāt savu jauniegūto "'gimenes draugu"! Un tad vēl, protams, detaļu sagāde caur blatu, braukšana uz Tolljati pēc rez daļām u.c. Ta bija vesala pasaule ap VAZu!
Mans 2101 - ĶIRSIS
Mans "Limuzīns Jāņu nakts krāsā"
Divi seši viens trīsi deviņi četri nulle seši, Artūrs
Image
 
Andža
Vazists
Topic Author
Posts: 7
Joined: 03 Feb 2012, 15:49

Re: VAZ 2103 restaurācija

06 Jul 2012, 14:41

IMG_0088.JPG
Sveiciens visiem žikistiem šajā karstajā vasaras dienā!

Beidzot ir pienācis laiks atskaitīties par paveikto un vērtējumam atrādīt darba rezultātu. Uzreiz visiem vēlos atvainoties par terminu "restaurācija" pēc objektīva paveiktā darba novērtējuma pareizākais termins, kuru vēlētos ieviest ir "totāla atjaunošana". Vēl jau ir palikuši daži man labi zināmi uzfrišinājumu, kuri tiks turpināti laika gaitā lēnā garā un ar pīpēšanu. Proti: jānomaina riepas pret MI-166 (165/80-R13, radiālās uz žikiem tika liktas no 1980 gada, bet oriģinālā tika paredzētas Moskvičam 2140 un tā modifikācijām), četra pilnīgi jaunas (vēl PSRS ražojums, ideālā stāvoklī šorīt tika atvestas no leišiem); jānomaina rādžuks (ir gatavs-maiņas vaina - Panasoniks kaut kā ne tā izskatās), fabrikas zīme uz restes (šobrīd stāv PSRS laika oriģināls no Ņivas, ir iegūts mūsdienu oriģināla pakaļdarinājums, bet vēl jāpiestrādā melnā krāsa jānomaina uz sarkanu, kas patiesībā ir baigā ķēpa, maksāt leitim Ikšķiles tirgū 75 Ls par samērā sūdīgu oriģinālu bija par traku. Ir jautājums par hromētajiem kalpakiem uz diskiem, moška kāds var pateikt kādi tad bija 1974, jo ir divu veidu - gludie un ar rombiņiem, vēl jāatrod tipa hroma stikla tīrītāji ar visiem ričagiem un vēl šādi tādi man zināmi sīkumi. Patiesībā pilnveidei nav robežu... Dzīvā veidā žiku ir plānots atrādīt plašākai sabiedrībai 28-29. jūlijā Youngtimer Rally Talsi 2012 (Rīga-Talsi-Sabile-Rīga, skat: http://www.aak.lv) vai Rīga Retro 2012 18-19. augusts.
Un paldies visiem atsaucīgajiem entuziastiem no visām Latvijas malām, kuri palīdzēja iegūt zemāk redzamo rezultātu. Labprāt uzklausītu žikistu vērtējumu, piezīmes, ieteikumus, u.t.t.
Tādi nu mēs izskatamies tagad, t.i. 2012. gada 1. jūlijā.
Žiks - tā ir jau diagnoze!!! Laimīgu ceļu visiem!
Last edited by Andža on 10 Jul 2012, 15:47, edited 1 time in total.
 
Andža
Vazists
Topic Author
Posts: 7
Joined: 03 Feb 2012, 15:49

Re: VAZ 2103 restaurācija

06 Jul 2012, 14:46

Te būs vēl pāris bildes, jo visas vienā piegājienā nesatilpa.
 
melnis
Vazists
Posts: 546
Joined: 24 Jun 2009, 17:21

Re: VAZ 2103 restaurācija

09 Jul 2012, 23:44

Šis taču nav taspats, kas topika sākumā? Ja ir, tad Selgas cepumu rūpnīca tev un cepuri zemē, kāju virsū! :Latvija: :draugi:
 
Andža
Vazists
Topic Author
Posts: 7
Joined: 03 Feb 2012, 15:49

Re: VAZ 2103 restaurācija

10 Jul 2012, 09:26

Jā tas ir tas pats Žiks !
 
2101
Vazists
Posts: 180
Joined: 20 Mar 2010, 12:43

Re: VAZ 2103 restaurācija

10 Jul 2012, 11:04

Šis taču nav taspats, kas topika sākumā? Ja ir, tad Selgas cepumu rūpnīca tev un cepuri zemē, kāju virsū! :Latvija: :draugi:
Pievienojos!
Bet man nedaudz griež acīs šestjorkas kalpaki, elektriskais logu mazgātājs, un uzraksts LADA1500.
 
Andža
Vazists
Topic Author
Posts: 7
Joined: 03 Feb 2012, 15:49

Re: VAZ 2103 restaurācija

10 Jul 2012, 16:03

Šis taču nav taspats, kas topika sākumā? Ja ir, tad Selgas cepumu rūpnīca tev un cepuri zemē, kāju virsū! :Latvija: :draugi:
Pievienojos!
Bet man nedaudz griež acīs šestjorkas kalpaki, elektriskais logu mazgātājs, un uzraksts LADA1500.
Ir arī kalpaki ar rombiem pa malām, bet diezgan bēdīgā stāvoklī, šajā pozīcijā darbs turpinās. Patiesībā zinātāju konsīlijs nevarēja vienoties, kādi tad īsti bija 1974. gadā ar rombiem vai bez, tapēc tika pagaidām uzlikti vizuāli labākie.
Par uzrakstu arī piekrītu, meklēšanas process. Vecais "žiguļi" bija neatjaunojamā stāvoklī
Par pārējām "šaizēm":
Drošinātāju bloka vāks pirms fotosesijas tika aizmirsts plauktā, jau atliku atpakaļ vietā.
Hromētā antena ir - likšanas vaina.
"Grelka" arī ir sagādāta, bet bez korķa - procesā.
Tautiskais deķis uz aizmugurējā sēdekļa padupšeņa ir ar nolūku - jāsašuj vēl divas atirušās šuves.
 
2101
Vazists
Posts: 180
Joined: 20 Mar 2010, 12:43

Re: VAZ 2103 restaurācija

10 Jul 2012, 17:18

jāsašuj vēl divas atirušās šuves.
Nu netaisnojies, tāpat redzams ka gigantisks darbs ieguldīts, atlikušas tikai astītes...
Bet, kas tas par konsīliju, ka nezin, ka šādi kalpaki troikai nekad nav nākušī???- es gan nesapratu par kādiem rombiņiem runā, bet tie čābīgie kāreiz būs labi uz Youngtimeri. Bet vai tad nebūs žēl tādu skistuli un ieguldīto darbu likt gruntenē?
 
User avatar
Admiral
Vazists
Posts: 235
Joined: 13 Sep 2009, 22:13
Location: Rīga

Re: VAZ 2103 restaurācija

10 Jul 2012, 19:50

Andža...... nu tas ir p....ohen, šitā uzčinīt.

Tad jau Talsu tūres laikā būs jānopēta tuvāk.

Tikko apskatījos BA3 grāmatas 1973 un 1974 gada izdevumos, tur parādās šādi dek. diski, atceros, ka Ikšķiles tirgū tādus esmu redzējis.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests