Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderator: Micuks

 
kurmis
Vazists
Topic Author
Posts: 292
Joined: 16 Jun 2011, 21:07

Par Dobeles auto tirgoni, sāksts iekš- 2102 by ALLURE

24 Sep 2015, 22:10

Pirmais iespaids ir tīri labs :thumbup:
Protams paceļot tepiķi sapratīs, ka gribas ko jaudīgāku, bet tas ir 2102 un ir vērts cīnīties ;)
P.S.
Pie Dobeles "kolekcijas" "kolekcionāra" bija dzeltens 2102 ar 90to tūningu, sapuvis par 800Eiro un sapratu, ka ne saņa mazāk tā kā te ir ok.
Mjaaa, dobelists cenas salicis kā jaguāriem... Saprastu (ar grūtībām gan), ja būtu vēl spīdīgas konfektes, kas opim stāvējušas viesistabā, bet visi auto ar defektiem. Šitais baigi rets pirmais izlaidums (vaz un rets?) tikai jāpārkrāso... Pēc pārkrāsošanas jau vairs nav svarīgi cik tas ir rets!
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: 2102 by ALLURE

24 Sep 2015, 22:29

Ar čomu bijām aizbraukuši GAZ-21 meklējumos, bet tur cilvēks dzīvo citā realitātē, no tiem simts auto labi ja desmit ir braucami, pārējie izkomplektēti, daļas netiek marķētas piesaistītas konkrētam auto un tad no autentiskuma ne smakas.... ko dod, ka griestu matreāls ir unikāls ja tas ir sapuvis un pieskaroties nobirst........ summas tiešām nereāls, par sapuvušiem auto :( visskumjākais iur tas, ka šie darboņi ir izpirkuši no opišiem un ōmēm tos auto par lūžņu cenu, bet navars ir nereāli naglijs :crazy: nebraucama volga, daļēji izjaukta, kura jāpārmetina, pēc nopirkšanas daudzas daļas būs nederīgas, kuras droši pie šiem pašiem nāksies pirkt par kosmosu, partādu prasa vairākus tūkstošus...........
Ok bet te ir cita tēma un nepiespamosim ;)
 
persuader
Vazists
Posts: 235
Joined: 10 Aug 2008, 22:20

Re: 2102 by ALLURE

25 Sep 2015, 10:09

Par dobelistu esmu dzirdējis, neesmu redzējis- visticamāk šauj pār strīpu! Kaut arī vajag ierēķināt to, ka viņš no tiem opjiem ne jau pa velti atveda, nolika un glabāja - kaut kur jau atkal izmeta naudu un tagad grib dabūt atpakaļ.
Bet par to, ka pirmie vazi un vēl nenojāti ir retums, fakts. Pašlaik tādu taisu. Esmu iegājis lielā dziļumā - aizmugurējie lukturi it kā vienādi un dabūju jaunus un gribēju likt jaunos. Kad sāku jaukt nost vecos, atklāju, ka 1) pirmie stikliņi lukturiem aizmugurē ir vispār bez marķējuma 2) ar citu zīmējumu kaut arī pirmajā mirklī izskatās vienādi 3) lukturi taisīti itālijā un iekšpusē ir nevis reflektors ar sīkām pumpām, kā jau krievs sāka taisīt, bet vienkārši gluds hromējums. Uzliekot stiklu pie ieslēgtiem lukturiem, vizuālais skats arī darbībā ir cits nekā ar tiem, ko ražoja pēc tam (jāatzīst gaisma gabarītiem ir nedaudz blāvāka, tāpēc arī tāds krieva uzlabojums vēlāk). Protams tās ir nianses, bet kad auto būs restaurēts, viņam tiešām arī jābūt tādam, kāds viņš bija tajā 1972.gadā, tāpēc nolēmu likt vecos lukturus, kuriem hroms starp citu spīd labāk, nekā jaunajiem. Aizmugurējie atstarotāji arī itāļu un tiem ir cits stikla zīmējums un marķējums nekā vēlākiem. Priekšējās lampas ir itāļu ar itāļu stikliem - te ir vienkārši - noņemam stiklu no vecā luktura un ieliekam jaunā krievu lukturī un nekas nav jāremontē. Nerunāsim par skrūvēm, kur pat riteņu skrūvēm ir FIAT uzraksts. Bamperu kliki atšķiras, iekšā griestu tapsējums ir ar retiem punktiem, pasažieru saulessargs ar spoguli ja nolaiž, salona plastmasas materiāls ir labāks, nekā ražoja pēc tam, un šādas nianses ir bez gala, rezultātā pirmās kapeikas tiešām ir interesantas, jo tas viss summējas varbūt tādā citādākā kopējā izskatā, nekā 1980 gada VAZ 2101. Esmu izbrīnīts arī par virsbūvi, kur bleķi ir daudz biezāki, ko var labi redzēt pie durvju stoikām, kad noņem gumijas.
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: 2102 by ALLURE

25 Sep 2015, 10:30

Pirmkārt, ir skaidrs, ka tas viss ir darīts priekš perekupa un šajā gadījmā nekaunīga!
Volgu, kuru tirgo par 2k/eiro ne jau par 1800 pirka vai kaut pa 1500 pirka par tuvu cenu lūžņu cenai, un pie tās volgas vēl dikti daudz jāpiestrādā. otrkārt, ja tas retais auto ir normālā stāvoklī tad protams skaids, bet tur lielākā daļa ar būtiskiem defektiem jo sevišķi tai cenai ko prasa.
Treškārt, kam pasaulē tādi padomju brīnumi ir vajadzīgi, kurus vēl var atrast, vajadzīgi visdrīzāk ir tādiem cilvēkiem, kuri piedzīvojuši padomju savienību un ir kda nostaļģija, bet ir jābūt arī turīgiem, vai vajag jauniešiem priekš perekupa uzzinot, ka tur ir kaut kas rets.........
Cetrurtkārt, neviens auto kolekcionārs nav debīls, lai pirku par šādām summām, tādiem cilvēkiem ir sakari un citi kanāli, lai varētu atrast auto no pirmavota ;) un tieši tāpat reti kurš opis ir tik tālu marazmā iegājis, lai par sapuvušu auto prasītu 2-5keiro :crazy:
 
persuader
Vazists
Posts: 235
Joined: 10 Aug 2008, 22:20

Re: 2102 by ALLURE

25 Sep 2015, 13:38

Piekrītu, bet tam perekupcikam viņam var arī paveikties. Viens no igaunijas gribēja pirkt no manis jaunu moskviča salonu (kuru man pašam nevajadzēja) un pats jau pa priekšu izmāvās, ka gatavs atdot 400 eiras, lai tikai es pieturu. Jau sapriecājos, kad paskatījās bildes atklājās, ka viņam vajadzīgs ne tāds, kāds man ir, bet agrāk ražots, tātad vecāks paraugs un tā arī pie piķa netiku:). A varbūt krāsa nepatika:) Bet sēdekļi un viss man tiešām bija jauns bet no pēdējiem ižiem, ne vecajiem.
 
kurmis
Vazists
Topic Author
Posts: 292
Joined: 16 Jun 2011, 21:07

Re: 2102 by ALLURE

25 Sep 2015, 13:43

Tur jau tas stāsts, ka vienīgā vērtība pat oriģinālam vazam ir tikai subjektīva nostaļģija. Vai kāds šeit kolekcionē 124 fiatus? Pat mums zināmos zazus pilnīgus stock ideālā stāvoklī pa 1k + tirgo gadiem, zazam pat nostaļģija nepalīdz! Vai jebkurš auto, kas ir vecs ir vērtīgs? Vaz ir saražoti miljonos eksemplāru, piekam no tehnoloģiskā viedokļa draņķis pēdējais, kurā pat iesēsties normāli nevar utt. Par nostaļģiju jau ir cits stāsts...

Paveikties var, ja tirgo ko unikālu, kas nav nopērkams ssā, bet ssā lūžņu netrūkst. Sākumā jau lepni teica, ka pa daļām nepārdos...
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: 2102 by ALLURE

25 Sep 2015, 19:37

Piekrītu, bet tam perekupcikam viņam var arī paveikties. Viens no igaunijas gribēja pirkt no manis jaunu moskviča salonu (kuru man pašam nevajadzēja) un pats jau pa priekšu izmāvās, ka gatavs atdot 400 eiras, lai tikai es pieturu. Jau sapriecājos, kad paskatījās bildes atklājās, ka viņam vajadzīgs ne tāds, kāds man ir, bet agrāk ražots, tātad vecāks paraugs un tā arī pie piķa netiku:). A varbūt krāsa nepatika:) Bet sēdekļi un viss man tiešām bija jauns bet no pēdējiem ižiem, ne vecajiem.
Nu vi;nš tieši uz veiksmi sev un uz neveiksmi tam kurš npoirks var cerēt :eh:
Te jau ir tā "sāls" ja tam cilvēkam tiešam vajag un ir tā summa tad nopirks, bet pirks tieši to ko vajag! es arī nopirku jaunu bamperi no 2102 par 50eiro, bija divi vai trīs rūsas punktiņi man tioe netraucē tos likvidēju, bet tiem kas restaurē auto tāds neder.
Ja cilvēks algu saņem tad var tērēt un pirkt kaut vai suņa kaku par 1000e bet ja naudu nopelna tad jebkurš normāls cilvēks apdomā pirkuma variantus un izvēlas izdevīgāko :)
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: Par Dobeles auto tirgoni, sāksts iekš- 2102 by ALLURE

25 Sep 2015, 19:38

P.S.
Sadalīju tēmu tā kā diskutējam šeit ;)
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: 2102 by ALLURE

25 Sep 2015, 19:55

no tehnoloģiskā viedokļa draņķis pēdējais, kurā pat iesēsties normāli nevar utt
Tam laikmetam un klasei tas bija atbistošs auto ;)

Darba darīšanās esmu braucis ar luksusa auto, kur ir viss iespējamais sākot ar klimām beidzot ar automātisko durvju aizvēršanos, vakarā pārsēdies uz žiguli un esmu palicis dzīvs, auto ar savām problēmām un niansēm kā jebkurš!
Vienīgais, kas pietrūkst žigulim ziemā ir spoguļu apsilde, ar pārējo var sadzīvot :) un ar 30gadus vecu auto brauc tie kam ir iemesls, tie kas to uzkata par draņķi brauc ar ko citu un priecājās ;)
 
persuader
Vazists
Posts: 235
Joined: 10 Aug 2008, 22:20

Re: Par Dobeles auto tirgoni, sāksts iekš- 2102 by ALLURE

26 Sep 2015, 08:50

Fiat 124 es negribētu, jo man liekas, ka krievs tomēr daudz ko uzlaboja. Bija viens internetā salīdzinājums ar 2 gaiši ziliem auto - viens fiats otrs žiks. Un konstatējums bija, ka komfortablāk no kratīšanās viedokļa ir fiatā, bet bremzē un darbojas tomēr labāk žiks. Citas nianses bija, kas fiatam bija primitīvāk. Bet tas ko es gribētu ir fiat 124 kabriolets - tobiš žiks bez jumta ar īpašu dizainu. Taču tie jau ir retums un laikam arī maksā.
Zazi protams ir - neizteikšos...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests