Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderator: Micuks

 
zvirbulis
Vazists
Topic Author
Posts: 307
Joined: 04 Oct 2009, 22:38

Neaizmirsti nobalsot .Manabalss.lv

11 Feb 2016, 09:32

Atcelt esošo ceļa nodokli autotransportam, izveidot tā iekasēšanu ar reālo degvielas patēriņu pēc Igaunijas vai Lietuvas parauga. Pēc atcelšanas dzēst esošos ceļa nodokļa parādus autotransportam, ja tādi ir iekrāti dēļ tā, ka iedzīvotājiem šis nodoklis esot nepanesams slogs.

Igaunijā un Lietuvā ceļa nodokli iekasē ar katru reāli nopirkto un patērēto degvielas litru. Latvijā to iekasē nesamērīgi lielā apmērā, neiedziļinoties vai mašīna, pēc nodokļa apmaksas, brauc vai stāv veselu gadu. Pluss degviela Igaunijā ir lētāka nekā Latvijā, lai arī tajā jau esot ieskaitīts ceļa nodoklis. Piemēram, ceļa nodoklis Latvijā ir 80 euro, kas ir 8000 centi. Ja Igaunijā liek 1 centu pie litra, Latvijas piemērā, automašīnai ar 8 litru patēriņu gadā jāveic 100000 km nobraukums, kas lielākai daļai privātā autotransporta īpašnieku esot fiziski nereāli. Ja nodoklis esot 160 euro, gadā jānobrauc 200000 km. Absolūti nereāli! Pēc CSDD datiem, vidējais privātā autransporta nobraukums esot 10000-20000 km. Igaunijā ceļa segums ir labākā stāvoklī, kas nozīmē, ka Latvijas iekasēšanas modelis pēc autotransporta masas ir aplams.

Sabiedrības ieguvums būs, ka tā ekonomēs savu naudu, spēs braukt ar mašīnām, kuras šobrīd stāv dīkstāvē. Spēs pirkt jaunas mašīnas. Tiks veicināta valsts ekonomika. Patreiz daudziem ceļa nodokļa slogs ir grūti panesams, cilvēki neizmanto privāto transportu tik daudz un bieži, cik gribētu. Igaunijā ģimenē vidēji ir 2-3 mašīnas. Katram ģimenes loceklim.
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: Neaizmirsti nobalsot .Manabalss.lv

11 Feb 2016, 10:02

Tāda ceļa nodokļa NAV!

Otrkārt, Valts budžetā ir paredzēts transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis un iekasēs viņi to jebkurā gadījumā!

Man piemēram braucot mazāk sanāks maksāt vairāk jo auto patērē 13l/100km kādam, kurš brauc ar 8l būs mazāk, jo vairāk brauks jo vairāk maksās, tie kas nodarbojas ar pārvadājumiem cietīs visvairāk.

Pirms kaut ko parakstīt vajag kārtīgi izanalizēt un saprast!
 
User avatar
pusautomats
Vazists
Posts: 641
Joined: 12 Jul 2013, 11:36
Automašīna: VAZ-21061, Golf MK3
Location: Rīga

Re: Neaizmirsti nobalsot .Manabalss.lv

11 Feb 2016, 11:19

cik apmēram Micuks prognozē degvielas cenu kāpumu ja nodokli atcels? Tā pat arī cieš cilvēki kuri ar auto brauc ļoti maz, 100% ir opīši kuriem ir kāds vecs scorpio ar 2.9 motoru ar kuru viņš gadā nobrauc vienu bāku. Da valsts jau vair nezinu kur tos cilvēkus apzakt! Redzēji šī gada zemes nodokli? Mums pa zemi pagajušo gadu bija 200 ar kaut ko, šogad 340! ahujenna ne? a kur algas? Bezkaunīgie atkritumi. Katrā ziņā es pirms pāris dienām nobalsoju.
Kas ar Žiguli nav braucis, auto vadīt nemāk.
 
User avatar
robs
Vazists
Posts: 192
Joined: 12 May 2013, 15:21
Automašīna: VAZ 2106 racing edition
Location: Rīga - Valmiera

Re: Neaizmirsti nobalsot .Manabalss.lv

11 Feb 2016, 11:36

Manuprātm, diezgan sasteigta un nepilnīga iniciatīva. Ok, paraksti tagad ir savākti un to nodos izskatīšanai saeimā, cerams, ka politiķi iedziļināsies vairāk šajā jautājumā un izdomās optimālāko risinājumu.

Manuprāt, šībrīža situācija, kad tu smaksāji 40-80 eur ceļa nodokli gadā un brauc cik gribi ir ļoti optimāla. Jā, var sūdzēties tie, kam auto ir bet brauc ļoti maz, bet tavs auto ir tava ērtība un par to ir jāmaksā, vienalga brauc katru dienu vai reizi gadā.

Visdrīzāk, pēc šīs iniciatīvas iesniegšanas nolems gadskārtējo nodokli smazināt par kādim 20-30 % un papildus ierubīs vēl nodokli pie katra degvielas litra. Šaubos vai vaidējais latvietis būs ieguvējs no šīs situācijas.

Tas vai degvielas litra cenā iekļautais šābrīža akcīzes nodoklis nonāk līdz ceļu uzturēšanai jau ir cits stāsts. Igaunijā un Lietuvā gan jau tā joma ir sakārtotāka līdz ar to ceļi labāki utt. Ceļa nodoklim šājā situācijā ir mazāka loma.

Tas ka par smagāku auto un lielāku dzinēju ir jāmaksā vairā ir loģiski. Ja gribi braukt kā buržujs, maksā vairāk. Ja vēlies taupīt naudu, brauc ar fiestu un maksā 34 eur gada ceļa nodokli. Lai dzīvotu taupīgi, pastāvīgi ir jāseko līdzi nodokļu situācijai valstī.
Last edited by robs on 11 Feb 2016, 11:51, edited 1 time in total.
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: Neaizmirsti nobalsot .Manabalss.lv

11 Feb 2016, 11:42

cik apmēram Micuks prognozē degvielas cenu kāpumu ja nodokli atcels? Tā pat arī cieš cilvēki kuri ar auto brauc ļoti maz, 100% ir opīši kuriem ir kāds vecs scorpio ar 2.9 motoru ar kuru viņš gadā nobrauc vienu bāku. Da valsts jau vair nezinu kur tos cilvēkus apzakt! Redzēji šī gada zemes nodokli? Mums pa zemi pagajušo gadu bija 200 ar kaut ko, šogad 340! ahujenna ne? a kur algas? Bezkaunīgie atkritumi. Katrā ziņā es pirms pāris dienām nobalsoju.
Prognozēt neko īsti nevar, no vienas puses tīra matemātika, lai iekasētu paredzēto summu, bet no otras valdības apetīte, uzliks 1.50par litru un pateiks, gribējāt un dabūjāt, kāpēc nepaņemt vairāk ja var paņemt vairāk :clap:

Viens ir skaidrs, nu nebūs mums tādas degvielas cenas kā Lietuvā uz to varat necerēt!
Protams, ka ne viss ir pareizi un godīgi, bet šajā gadījumā visdrīzāk tikai nāks par sliktu.

Man ar nodokli vispār ir jautri, man piederošā īpašumā viena telpa nepieder man, īpašnieks to nav pārrakstījis uz sevi, ir tikai pirkšanas pārdošanas līgums no 1977gada, reāli ir dzīvojamā māja ar sešām istabām, bet kās pajoliņš pagājušogad no ierēdņiem mainīja statusu uz daudzdzīvokļu namu ar sešiem dzīvokļiem no kuriem viens pēc tāda principa man nepieder, bet nodokli tad aprēķina par visu! arī par to kas juridiski neeksistē! Statusa maiņa vispār debila, tas ir kā žiguli pārdēvēt par satiksmes autobusu. Galvenais ka, saimnieka argumenti netiek ņemti vērā, arī juristi ar ko konsultējos atdzīst, ka nereāli ko izmainīt!
 
User avatar
Trusis
Vazists
Posts: 35
Joined: 28 Dec 2013, 21:48
Automašīna: Vaz 21053
Location: Jelgava

Re: Neaizmirsti nobalsot .Manabalss.lv

11 Feb 2016, 14:53

Noteikti nobalsošu !!!
Padalīšos savā rūgtajā pieredzē. Tieši šodien pārdevu automašīnu dēļ " transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa". Auto nebija luksus klases un ar to braucot nejutos kā buržujs (pēc '' roba" komentāra). Auto UAZ 3152, 1991 gada, 2,4 Volgas motors (benzīns/gāze), pašmasa 1460kg / pilna massa 2150kg. Nobraukums 23 tk.km. reāls-pats nobraucu. Auto kā bombonga ideālā stāvoklī. Pa gadu nobraucu aptuveni 1000 km . Pa ziemu nebraucu, vasarā noņēmu jumtu un atvedu no laukiem trušiem sienu.
TAD PASAKIET MAN, KO ES ESMU NOZIEDZIES, KA MAN JĀMAKSĀ TRANSPORTLĪDZEKĻA EKSPLUATĀCIJAS NODOKLIS PAR ŠO AUTO 160,- EUR GADĀ !!!! Pagājušo gadu palaidu garām apskati (jo nebraucu ziemā, bet apskate iekrita decembrī). Līdz ar to samaksāju par 2 gadiem + apskate ~ 350,- eur. Mērs bija pilns,sirds asiņoja - pārdevu. Šovakar aizliešu mūli (aiz bēdām).
Priekšdienām laikam nopirkšu vecu "Ikarusu" un vedīšu sienu trušiem. Redzu uzreiz 3 ieguvumus:
1.Vienā reizē var atvest vairāk.
2.Autobusu vienlaicīgi var izmantot kā vēdināmu šķūni.
3." Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis" - 145,- eur !!!!!!!!!

Par degvielas cenām : Neviens 1,50 nevar uzlikt un neuzliks. Precīzi neatceros cik pagājušo vasaru maksāja degviela bet bija kkur ap 1,20. Vai kāds baigi gaudoja? Pildīja un brauca. Tagad ja degviela ir ap 1,0 vai pat zem tad uzreiez ir par ko spriedelēt.

Tāds ir mans stāsts un mans subjektīvais viedoklis.
Kaut kas ir jāmaina. Ja nebūs labāk tad būs savādāk, jo sūdīgāk vairs nevar būt. Piedodiet, bet man liekas, ka mūs vienkārši p...š !
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: Neaizmirsti nobalsot .Manabalss.lv

11 Feb 2016, 15:21

Ir jāmana, bet šis nav tas kas ir jāmaina, šis nāks tikai par sliktu!
Man auto nodoklis gadā ir 162eiro, vienreiz gadā to samaksāt nav problēmu, un brauc kamēr slikti paliek, ok ir vēl citi auto, vairāki noņemti no uzskaites un vairāki palikuši jo kā nesanāca aizvest numurus un te gan var piekasīties csdd, kāpēc jābrauc uz csdd jānodod numuri ja varētu elektroniski noņemt atstājot numurus.
Galvenais vajadzētu mainīt to, ja neiet tehnisko apskati tad arī nemaksā!
Bet citādi sanāks kā senos laikos ar mobilajiem telefoniem, kā priekšapmaksas kartēm maksā pa minūtēm, izdevīgāk tak ir samaksāt statisku summu un braukt kamēr slikti paliek! Vai kā ar internetu, maksā pa gigabaitiem un sanāk biezi pārmaksāt vai labāk samaksā kaut pusi lielāku statisku summu un lieto kamēr zaļš paliek!

Esmu strādājis valsts iestādēs, zinu kā tie pīrāgi cepas, tā kā var uzlikt cik vien vēlas uz dažādiem ieganstiem ;)
 
User avatar
Watch Me
Vazists
Posts: 237
Joined: 06 Sep 2013, 23:50
Automašīna: Vaz 2106
Telefons: 27861222
Location: Līči

Re: Neaizmirsti nobalsot .Manabalss.lv

12 Feb 2016, 09:45

Jeega tur kautko balsot , tpt nekas nemainiisies...
 
User avatar
pusautomats
Vazists
Posts: 641
Joined: 12 Jul 2013, 11:36
Automašīna: VAZ-21061, Golf MK3
Location: Rīga

Re: Neaizmirsti nobalsot .Manabalss.lv

12 Feb 2016, 11:27

Jeega tur kautko balsot , tpt nekas nemainiisies...
Nu ja jau nekas nemainīsies, tad jau vienalga vai balso vai nē, 2 min nav daudz laika. Standarta latviešu pieeja lietām, kāda jēga , nafig vajag, un tapēc arī driš virsū no 5 stāva. :D
Kas ar Žiguli nav braucis, auto vadīt nemāk.
 
User avatar
robs
Vazists
Posts: 192
Joined: 12 May 2013, 15:21
Automašīna: VAZ 2106 racing edition
Location: Rīga - Valmiera

Re: Neaizmirsti nobalsot .Manabalss.lv

12 Feb 2016, 12:37

Noteikti nobalsošu !!!
Padalīšos savā rūgtajā pieredzē. Tieši šodien pārdevu automašīnu dēļ " transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa". Auto nebija luksus klases un ar to braucot nejutos kā buržujs (pēc '' roba" komentāra). Auto UAZ 3152, 1991 gada, 2,4 Volgas motors (benzīns/gāze), pašmasa 1460kg / pilna massa 2150kg. Nobraukums 23 tk.km. reāls-pats nobraucu. Auto kā bombonga ideālā stāvoklī. Pa gadu nobraucu aptuveni 1000 km . Pa ziemu nebraucu, vasarā noņēmu jumtu un atvedu no laukiem trušiem sienu.
TAD PASAKIET MAN, KO ES ESMU NOZIEDZIES, KA MAN JĀMAKSĀ TRANSPORTLĪDZEKĻA EKSPLUATĀCIJAS NODOKLIS PAR ŠO AUTO 160,- EUR GADĀ !!!! Pagājušo gadu palaidu garām apskati (jo nebraucu ziemā, bet apskate iekrita decembrī). Līdz ar to samaksāju par 2 gadiem + apskate ~ 350,- eur. Mērs bija pilns,sirds asiņoja - pārdevu. Šovakar aizliešu mūli (aiz bēdām).
Priekšdienām laikam nopirkšu vecu "Ikarusu" un vedīšu sienu trušiem. Redzu uzreiz 3 ieguvumus:
1.Vienā reizē var atvest vairāk.
2.Autobusu vienlaicīgi var izmantot kā vēdināmu šķūni.
3." Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis" - 145,- eur !!!!!!!!!

Par degvielas cenām : Neviens 1,50 nevar uzlikt un neuzliks. Precīzi neatceros cik pagājušo vasaru maksāja degviela bet bija kkur ap 1,20. Vai kāds baigi gaudoja? Pildīja un brauca. Tagad ja degviela ir ap 1,0 vai pat zem tad uzreiez ir par ko spriedelēt.

Tāds ir mans stāsts un mans subjektīvais viedoklis.
Kaut kas ir jāmaina. Ja nebūs labāk tad būs savādāk, jo sūdīgāk vairs nevar būt. Piedodiet, bet man liekas, ka mūs vienkārši p...š !
Tavs gadījums ar UAZu ir izņēmums kopējā sistēmā tā pāt kā Volgas, Pobedas un citas smagā kalibra antīkās a/m. Principā šīm a/m jau pastāv speciālas atlaides, kas saucās VS. Tavam UAZam tieši šogad aprikt 25 gadu un ja auto ir kā bomboga, VS statusu nokārtotu bez problēmām.

Otrs variants, ja brauc tikai 3 mēnešu gadā, uz 9 mēnešiem nodod numurus CSDD un ceļa nodokli par šiem mēnešiem nemaksā.

Palabojiet mani ja ko jaucu.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests