Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderator: Micuks

 
User avatar
bd8599
Vazists
Topic Author
Posts: 885
Joined: 09 Jan 2008, 16:00
Automašīna: 2103
Location: Rīga

Re: 1974. gada ķiršu trijnieks

17 Apr 2023, 13:35

Šoziem ar pilniem remontkomplektiem pārjaucu abus priekšas suportus. Bremzes - patīkamas.

Sestdien (15.04.2023.), kamēr meita guļ diendusu izdomāju, ka man jāaizbrauc uz apskati.
Pirmais rūciens šogad un ar uzlādētu akumulatoru pieleca labi. :)
Ceļš no Salaspils uz Rīgu nekādus pārsteigumus nesagādāja.
Nomazgāt auto šoreiz nebija laika un uz to neliku uzsvaru. Iekšā salonu ātri izslaucīju pirms apskates.

Apskatē gāja neierasti. Inspektors pārbauda lukturus, saka, lai es izeju ārā. Labi, izeju. Tikmēr ārā gaidot viens cilvēks sāka ar mani runāties. “manam tēvam arī bija žigulis. Šitas ir sestais, ja? 1.8, ja? Cik tādi tagad maksā, u.t.t....”.
Tad nāk tas inspektors un saka, ienāciet lūdzu iekšā. Labi, ieeju. Viņš saka, te divreiz par daudz atgāzēs rāda. Varēsi saregulēt? Es saku, man nekā nav līdzi, paldies protams par sapratni, bet gan jau tad atkārtotā apskate… Es pameklēju un saku, man tiešām nav skrūvgrieža. Viņš kaut kur atrod un izvelk skrūvgriezi- derēs? Es paspīdinu gaismiņu. Nav tā, ka esmu baigais karburatoru eksperts. Kā zināms, pirms gada Traktorist mana vaz karburatoru kapitalēja... :) , bet es tur virspusēji orientējos… Neko, atrodu kaut kādu vienu regulēšanas skrūvi, droši vien jau to pašu "kvalitātes skrūvi" un sāku lēnām griezt to ciet. Griežot ciet rādītāji iet lejā uz mērierīces. Viņš pasaka maksimālo pieļaujamo, bet viegli tieku zem tā - CO - 2,8%. Viņš saka- šitā būs labi, vari iet ārā.
Jā. Arī tādi darbinieki strādā tehniskās apskates stacijā un vēlreiz atkārtoti saku viņam paldies, jo citādi man cerību iziet pamatpārbaudē nebūtu.
Te protams paldies arī Andrejam, kurš troikas dzinēju ir teicami saregulējis.

Image

Tālāk noskaidrojas, ka akumulators ir izmetams, droši vien pa nedēļu nopirkšu jaunu. Tas bija sauss jau, kad pirku, bet kaut kā pāris gadus siltas sezonas vēl izvilka... Un priekšā vēl kaut kādi sīkie darbiņi, kā vienmēr... plus nomazgāšana.
Pa maija brīvdienām droši vien jāsamaina visi balstšarnīri un jāpiepulē dažas vietas, kur notecējis no garāžas jumta.
Bez paraksta.
 
User avatar
Micuks
Vazists
Posts: 3377
Joined: 18 Sep 2008, 09:02
Automašīna: VAZ-21063
Telefons: 26737955
Location: Rīga
Contact:

Re: 1974. gada ķiršu trijnieks

24 Apr 2023, 17:44

Super, smuks :thumbup:
 
User avatar
bd8599
Vazists
Topic Author
Posts: 885
Joined: 09 Jan 2008, 16:00
Automašīna: 2103
Location: Rīga

Re: 1974. gada ķiršu trijnieks

25 Apr 2023, 10:24

Nomazgāju, šur tur piepulēju. Biju drusciņ noskrāpējis palodzi liekot iekšā vējstiklu.
Pasūtīju akumulatoru un lodbalstus.
Pa maija brīvdienām mierīgi jāpadarbojas. :)

Image
Bez paraksta.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests