Forums VAZ vadītājiem un mehāniķiem vai vienkārši VAZistiem

Moderator: Micuks

 
User avatar
skrachs
Foruma Vadītājs
Topic Author
Posts: 699
Joined: 05 Jan 2008, 21:33
Automašīna: Audi A4
Telefons: 25877385
Location: Rencēni
Contact:

Protestējot pret nodevu palielināšanu

30 Nov 2009, 17:38

24. novembrī Latvijas Auto klubi atsaucās uz iniciatīvu apvienot savus spēkus un pierādīt, ka tie spēj izteikt savu viedokli sabiedriskā dzīvē un ietekmēt to.
29. novembrī satikās 14 Latvijas Auto Klubu un portālu vadības locekļi, lai parakstītu vēstuli Latvijas Republikas Saeimai, ko iesniegs 30. novembrī (Skatīt pielikumā). Šajā vēstulē Auto klubu biedri vēlas parādīt savu vēlmi ietekmēt pašreizējo budžeta plānojumu.

Lai vēl vairāk uzsvērtu savu viedokli, Latvijas Auto klubi aicina šodien, 30. novembrī piedalīties protesta akcijā, no 12:00 – 13:00 braucot maršrutā 11.novembra krastmala – Kr.Valdemāra iela –Meierovica bulvāris - 13.janvāra iela – 11.novembra krastmala. Akcijas dalībnieku atpazīšanas zīme jābūt sānu logos iestiprināta A4 vai lielāka formāta lapa ar uzrakstu "Es nepiekrītu". Pēc brauciena auto klubi var izklīst vai dodas pie Saeimas atbalstīt motobraucējus.

Auto klubu biedri ir brīdināti to vadība sekos sekojošiem norādījumiem:
Ņemot vērā, ka automašīnu varētu būt daudz un var veidoties sastrēgumi, autovadītāji tiek aicināti organizēti veidot koridoru motocikliem, lai tie tiek cauri uz viņiem atvēlētajām stāvvietām. Visiem kluba biedriem un protesta brauciena dalībniekiem jāievēro visi satiksmes noteikumi, nedrīkst veikt nekādas nelikumīgas darbības un provokācijas, lai nediskreditētu sevi un visus autobraucējus, kā arī radītu problēmas viens otram.
Akcijas rīkotāju rīcībā ir nonākusi informācija, ka pasākumā varētu piedalīties arī nekārtību provocētāji ar mērķi saasināt situāciju. Tāpat iespējams, ka šīs provokācijas iespējams būs veiktas arī no valsts struktūrām. Ja Auto Klubi atklās, ka šīs ziņas ir pamatotas, plānojam noteikti vērsties tiesā par šo cilvēku un struktūru patvaļu.
Auto Klubi nekādā gadījumā nevēlās izveidot konflikta situācijas vai kā savādāk kaitēt citu veselībai vai īpašumam. Domājam, lai arī cik grūti ir, bet ja patiesi kaut ko grib, tad to arī var sasniegt ar miermīlīgiem līdzekļiem.

Auto Klubi nākotnē varētu apvienoties Latvijas Auto klubu asociācijā. Tās uzdevums būtu piedalīties likumprojektu un grozījumu apspriešanā; informēt autobraucējus par izmaiņām likumdošanā; apkopot autobraucēju ieteikumus un viedokli, kā arī piedalīties sabiedriskajā dzīvē – rīkojot Latvijas un pārrobežu Auto Klubu pasākumus un Atbalstīt Latvijas Auto klubu darbības mērķus.
Vēl visi Latvijas Auto klubi, domubiedru kopas un auto forumi nav apzināti, kas varētu pārsniegt kopskaitā 40 auto sociālās grupas. Viennozīmīgi pirmais solis ir sperts.

Protesta akcijas rīkotāji:

Alfa klubs
Audi-Style forums
Baberacing Klubs
Honda klubs
Japcar Klubs
Kabrioletu klubs
Latvijas Audi Klubs
Mazda Klubs
Mercedes-Benz klubs
SAAB klubs
Scirocco Klubs
Subaru Power
Škoda klubs
Volvo Klubs
VW Golf Klubs
VW Motion Klubs

Pielikums
Latvijas auto klubu atklātā vēstule Latvijas Republikas Saeimai
par grozījumiem likumā Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu

Mēs iebilstam, ka šādu likumprojektu izstrādāšana tiek veikta, nekonsultējoties ar pilsoniskās sabiedrības un sociālo partneru organizācijām, ekspertiem un citām iesaistītajām institūcijām.

Mēs iebilstam pret nesamērīgu nodevu palielināšanu. Automašīnām ar masu līdz 2100 kg palielinājums procentuāli ir lielāks nekā automašīnām ar masu virs 2100 kg, kas ir pretstatā mērķim atbalstīt mazo, ekonomisko automašīnu izmantošanu satiksmē. Jebkura nodevas palielināšana automašīnu grupai līdz 2100kg samazina gan uzņēmēju, gan ekonomiski vājāko iedzīvotāju pirktspēju, jo tieši šīs svara kategorijas automašīnas lielākoties tiek izmantotas, lai veiktu uzņēmējdarbību. Savukārt lielākas un līdz ar to smagākas automašīnas apstākļu spiestas izvēlas ģimenes ar bērniem un daudzbērnu ģimenes, kurām bieži vien ir neiespējami atrast papildu līdzekļus savas ģimenes budžetā.

Mēs iebilstam pret to, ka nodeva ir jāmaksā katru gadu neatkarīgi no tā, vai auto ir izgājis tehnisko apskati, jo auto bez derīgas tehniskās apskates nav tiesīgs piedalīties ceļu satiksmē un nodeva par to nebūtu jāmaksā. Tehniskā apskate būtu uzskatāma par atskaites punktu, ka auto ir spējīgs un var piedalīties ceļu satiksmē.

Mēs iebilstam pret 6. panta otrās daļas redakciju, jo tā rada pamatu strīdiem, iekļaujot tajā tekstu "no uzskaites noņemta transportlīdzekļa atkārtotu reģistrāciju [..] neveic, ja nav noteiktajā apmērā samaksāta nodeva [..]". Šāda redakcija rada iespēju, grozot citus pantus likumā, iekasēt nodevu arī par no uzskaites noņemtiem transportlīdzekļiem.

Mēs piekrītam, ka ir nepieciešama nodevu paaugstināšana, bet nodevu paaugstināšanai būtu jānotiek vairāku gadu laikā, nevis spontāni, par to brīdinot dažas dienas iepriekš. Šāda nodevu paaugstināšana negarantē, ka nodeva netiks paaugstināta atkal nākamgad. Nodevu paaugstināšana ilgākā laika posmā sniedz stabilitātes un prognozējamības sajūtu auto īpašniekiem.

Mēs piekrītam, ka ir nepieciešama nodevu paaugstināšana, ja papildus iekasētie līdzekļi pilnā apjomā tiek novirzīti ceļu uzturēšanai, kas ir šo nodevu pamatmērķis. Ceļu uzturēšanai novirzītie līdzekļi var uzlabot ceļu infrastruktūru, tādā veidā nodarbinot ceļu uzturēšanā iekļautos vietējos uzņēmumus un nodrošinot darba vietas šiem ceļu uzturēšanas darbiniekiem.

Mēs esam par caurumu lāpīšanu uz ceļiem, nevis budžetā."
 
User avatar
Admiral
Vazists
Posts: 235
Joined: 13 Sep 2009, 22:13
Location: Rīga

Re: Protestējot pret nodevu palielināšanu

30 Nov 2009, 18:38

pats braucu, bildēt nebija laiks. bet pasākums labs
 
User avatar
Krists
Vazists
Posts: 16
Joined: 12 Aug 2009, 20:06

Re: Protestējot pret nodevu palielināšanu

30 Nov 2009, 19:17

Nez , kur ta palikuši visi visuvarenie BMW klubi ? :/
 
User avatar
krissis
Vazists
Posts: 537
Joined: 08 Apr 2009, 22:05
Automašīna: Mitsubishi

Re: Protestējot pret nodevu palielināšanu

01 Dec 2009, 16:30

tas ka viņi oficeāli nepierakstijās tas nenozīmē , ka viņi nepiedalijās.

Viss, beidzam ...
Ko dievs nav devis to biezpiens neatsvērs ;)