Kā darbojas eļļas filtrs

Eļļas filtrs ir būtiska automašīnas eļļošanas sistēmas sastāvdaļa. Dzinēja darbības laikā eļļa piesārņojas ar piededžiem, berzes virsmu abrazīvā nodiluma daļiņām, putekļiem un citiem piemaisījumiem. Šāda eļļa var izraisīt pastiprinātu dzinēja kustīgo detaļu nodilumu. Tās nepārtrauktai attīrīšanai ir nepieciešams eļļas filtrs. Pateicoties tā filtrēšanas elementam, kas tiek izgatavots no papīra, filca vai cita materiāla (piem., stikla šķiedras), notiek piemaisījumu uztveršana un eļļas attīrīšana. Līdztekus filtrēšanas elementam filtra konstrukcija ietver arī vairāku veidu vārstus. Noslēgvārsts neļauj eļļai no filtra atplūst atpakaļ eļļas karterī. Pārplūdes vārsts nodrošina eļļas plūsmu, neiesaistot filtrēšanas elementu, ja tas ir aizsērējis vai eļļa vēl nav sasniegusi darba temperatūru. Pretvārsts nodrošina eļļas noturēšanu filtrā, kad tas ir demontēts. Visas šīs sastāvdaļas tiek ievietotas filtra korpusā.

Kad ir pienācis laiks mainīt eļļas filtru

Eļļas filtri var būt neizjaucami vai arī izveidoti kā korpusā ievietojama filtrēšanas elementa kasetne. Mūsdienu automašīnās visbiežāk tiek izmantoti neizjaucami eļļas filtri. Šāds filtrs ir jānomaina katrā eļļas maiņas reizē: vidēji ik pēc 10 — 15 tūkstošu kilometru nobraukuma, taču ne retāk kā reizi gadā. Ieteicamo eļļošanas sistēmas elementu maiņas intervālu nosaka autoražotājs. Taču eļļas un eļļas filtra nomaiņas biežums var būt atkarīgs arī no automašīnas ekspluatācijas apstākļiem. Regulāri ekspluatējot automašīnu uz putekļainiem ceļiem vai bezceļu apvidū, bieži velkot piekabi vai pārslogojot auto, veicot biežus neliela attāluma braucienus, pastāvīgi braucot pilsētas sastrēgumu apstākļos, vai arī izmantojot auto neregulāri un ar lieliem dīkstāves periodiem, eļļošanas sistēmas elementu, tostarp eļļas filtra, nomaiņa jāveic biežāk. Savlaicīga eļļas filtra nomaiņa pagarina dzinēja darbmūžu un nodrošina stabilu tā darbību.

PURFLUX eļļas filtrs, kas piemērots LADA

PURFLUX zīmols piedāvā plašu OE kvalitātes eļļas, gaisa, salona, benzīna un dīzeļdegvielas filtru klāstu. PURFLUX eļļas filtri atbilst visām autoražotāju izvirzītajām prasībām, un to sortiments tiek pastāvīgi atjaunināts atbilstoši tirgus pieprasījumam.

PURFLUX eļļas filtrs LS867B ir uzskrūvējams filtrs, kas piemērots LADA markas Niva (2121, 2131) 1900 Diesel slēgtā apvidus auto modeļa modifikācijām ar 64 ZS, kas tika izlaistas no 01/1993 līdz 08/1999, un ar 75 ZS, kas tika izlaistas no 01/1999 līdz 12/2006.

Šī eļļas filtra augstums ir 85 mm, ārējais diametrs — 76 mm, savukārt vītnes izmērs — M20x1,5.

Kā nomainīt PURFLUX eļļas filtru LADA automašīnā?

Pirms eļļas filtra nomaiņas ir jānolej atstrādātā eļļa. Vispirms paceliet automašīna ar pacēlāju vai novietojiet to virs apskates bedres. Automašīna ir jānofiksē, izmantojot stāvbremzi. Dzinējs ir pilnībā jāuzsilda. Demontējiet spēka iekārtas dubļu sargu. Atskrūvējiet kartera apakšējā vāka izlaišanas aizbāzni. Iztukšojiet atstrādāto eļļa iepriekš sagatavotā tvertnē. Pēc tam aizskrūvējiet kartera apakšējā vāka izlaišanas aizbāzni.

Ar eļļas filtra noņēmēju atskrūvējiet nolietoto filtru un noņemiet to. Rūpīgi notīriet uz cilindru bloka esošo filtra montāžas sēžu no netīrumiem un eļļas notecējumiem. Jaunā filtra blīvgredzenu ieeļļojiet ar nelielu daudzumu motoreļļas. Pirms uzstādīšanas filtrā var iepildīt nedaudz motoreļļas. Ar roku uzskrūvējiet filtru uz stiprinājuma un pievelciet par 3/4 apgrieziena no brīža, kad blīvgredzens saskaras ar cilindru bloku.

Meklē lapā


VAZ